Prisijunkite!

Prisijungę vartotojai gali:

  • dalyvauti konkursuose
  • skaityti straipsnius vėliau
  • gauti naujienų prenumeratą

Neturite paskyros?

Sukrečianti Kamerūno tradicija – krūtų lyginimas

Dauguma Kamerūno gyventojų suvokia, jog subrendusi mergina skatina seksualinį bendraamžių ir vyresnių vyrų potraukį, todėl baimindamiesi galimo neplanuoto dukrų nėštumo, jie stengiasi padaryti viską, kad merginos atrodytų kuo mažiau subrendusios. Krūtų lyginimas – tokia siaubinga ir protu sunkiai suvokiama tradicija vis dar paplitusi Kamerūne. Jaunoms merginoms pieno liaukos deformuojamos naudojant įkaitintus daiktus, tikintis, kad krūtys neišaugs ar bent jau krūtinė bus kuo plokštesnė.

Viskas prasideda labai jauname amžiuje, kuomet pasimato pirmieji brendimo požymiai – kai kurioms vietinėms merginoms tai įvyksta sulaukus vos 8 metų. Šios praktikos padariniai siaubingi: cistos, krūties vėžys, problemos maitinant krūtine... Jau nekalbant apie psichologines problemas, susijusias su šia keista tradicija. Pagal statistiką, krūtų lyginimas atliekamas kas dešimtai Kamerūno merginai.

Neseniai prancūzų fotografas Gildas Paré lankėsi Kamerūne ir įamžino šio ritualo aukas ir jų prisiminimus.

28 metų Žaneta pasakoja: „Kai buvau 10 metų, močiutė pastebėjo, kad man pradeda augti krūtys. Vieną vakarą ji privertė mane atsigulti ant bambukinės lovos šalia laužo. Ji spaudė mano krūtinę įkaitinta medine mentele, bandydama ją išlyginti. Dar ir dabar aš nenoriu, kad kas nors liestųsi prie mano krūtinės.“

„Tau sako: nerėk, čia dėl tavo pačios gerovės. Aš kol kas dar neradau drąsos apie tai pasikalbėti su savo vaikais. Prieš tris dienas sūnus manęs paklausė, kodėl mano tokia maža krūtinė. Pasakiau, kad nežinau“ - Kerol N. , 28 metai.

„Kai mano krūtys pradėjo augti, visi aplink apie tai pradėjo šnabždėtis – giminaičiai, kaimynai, seniūnai... Man ir pačiai pasidarė gėda, kad krūtys auga ir visi apie tai kalba. Galiausiai mama nusprendė išlyginti mano krūtis. „Jei to nepadarysime, ji trauks vyrus. O mes žinome, kad vyrai – tai nėštumas, - pasakė ji. - Mums reikia nužudyti tavo krūtinę.“ Jie naudojo įkaitintą akmenį – pirmiausia žalojo dešinę krūtį, vėliau – kairę. Ir taip kelias savaites. Manau, kad mama linkėjo man gero. Bet juk krūtinė yra tai, kas daro moterį gražia“ - Kerol B., 28 metai.

„Man buvo aštuoneri, kai mama pasakė: „Nusiimk megztuką. Tau jau auga krūtys? Kai tavo amžiaus merginoms pradeda augti krūtys, vyrai pradeda kreipti dėmesį.“ Aš nesupratau, ką mama darė. Kiekvieną dieną, kartais ir tris kartus dienoje, ji lygino mano krūtis karšta mentele ir kartojo, kad visa tai – mano pačios labui. Tai buvo košmaras. Tačiau krūtys tik dar sparčiau augo. Supratusi, kad metodas neveikia, mama pradėjo naudoti karštą akmenį. Tai buvo tikras pragaras, visas kūnas degė. Man stengėsi padėti socialiniai darbuotojai, tikėjausi, kad jiems pavyks perkalbėti mamą, tačiau ji ir vėl tai darė – šį kartą su karštais vaisių kauliukais. Jis vis trynė ir trynė juos į mano krūtis. Galiausiai susirinkau daiktus ir išvažiavau pas tetą. Kartais stengiuosi suprasti mamos veiksmus, tačiau dabar man skaudu žiūrėti į save veidrodyje“ - Dorian, 19 metų.

VISŲ MERGINŲ ISTORIJAS IR NUOTRAUKAS GALI PAMATYTI ČIA.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis

Prisijunkite!

Prisijungę vartotojai gali:

  • dalyvauti konkursuose
  • skaityti straipsnius vėliau
  • gauti naujienų prenumeratą

Neturite paskyros?