Ką tavo akys pasako apie tavo smegenis?

Leidinyje „Psychological Science“ publikuoti tyrimai parodė, kad mažos jūsų akių kraujagyslės gali daug ką papasakoti apie jūsų smegenis.

Mokslininkai aptiko, kad vidutinio amžiaus žmonės, kurių kraujagyslės platesnės, blogiau atlieka IQ testus. Kitų veiksnių, pavyzdžiui, rūkymo, diabeto ar socioekonominės padėties, dėl rezultatų kaltinti negalima, sako šio tyrimo vadovas mokslų daktaras Idan Shalev.

Taigi jūsų akių kraujagyslės gali atspindėti jūsų smegenų kraujagyslių būklę, nes jų dydis, struktūra ir funkcijos yra panašūs, sako I. Shalev. „Akių kraujagyslės yra sudarytos iš tokių pačių ląstelių, iš kurių sudarytos yra ir smegenų kraujagyslės“, - teigia jis.

Ankstesni tyrimai akių kraujagyslių dydį siejo su rizika susirgti tam tikromis ligomis, pavyzdžiui, įgimta silpnaprotyste, širdies ir kraujagyslių ligomis, insultu — tačiau tyrimus atliko su senesniais žmonėmis, sako I. Shalev. Šis tyrimas aptiko, kad akių sveikata gali byloti apie smegenų sveikatą jaunesniame amžiuje. Rezultatus galima matyti net pas vaikus.

Tad ką mums tai duoda? Užsirašykite pas akių gydytoją. Net gi jei jūsų regėjimas puikus, tinklainės nuotrauka ne tik patikrins jūsų regėjimą – tai gali būti paprasčiausias būdas patikrinti jūsų smegenis. Be to, jei priklausote rizikos grupei, galinčių susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, taip galėsite stebėti pokyčius, sako I. Shalev. Jei laikui bėgant galėsite lyginti pokyčius, tai gali padėti atpažinti vidutinio amžiaus pokyčius, kurie leis suprasti apie gresiančias problemas. Kitaip šių pokyčių galima ir nepastebėti, nes simptomus pastebėsite tik žymiai vėliau, sako jis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis