Stebuklingasis ženšenis – natūralus jaunystės ir grožio eliksyras moterims

Tūkstančius metų Rytų medicinoje ženšenis buvo naudojamas kaip stebuklingas vaistas, efektyviai gydantis įvairias ligas. Ne itin išvaizdžioje šio augalo šaknyje slepiasi magiškos savybės, kurias turėtų įvertinti kiekviena jaunystės grožį ir energiją norinti išsaugoti moteris.

Jeigu mūsų paprašytų vienu žodžiu apibendrinti, ko labiausiai trūksta šiuolaikinei moteriai, drąsiai pasakytume – poilsio. Ir tu tikriausiai mums pritartum! Nesibaigiantys darbai, stresas, nuovargis, nuolatinis lėkimas ir miego trūkumas – tai šiuolaikinės visur spėjančios ir viską galinčios moters kasdienybė, kurios neigiamos pasekmės labiausiai atsispindi išvaizdoje. Papilkėjusi ir elastingumą praradusi oda, nusilpę plaukai, patamsėję paaikiai, nuolatos puolančios ligos – visa tai akivaizdus ženklas, kad tavo organizmas tiesiog išsekęs.

Norinčioms ir vėl jaustis žvaliai

Ženšenis yra bene žinomiausia tonizuojanti, stiprinanti ir stimuliuojanti priemonė, aktyviai veikianti centrinę nervų sistemą, didinanti darbingumą, mažinanti fizinį ir protinį nuovargį. Be to, „gyvybės šaknimi“ vadinamas ženšenis gerina širdies ir kraujagyslių sistemos funkcinę veiklą bei reguliuoja kraujospūdį.

Stebuklingasis ženšenis – tai natūralus adaptogenas. Augaliniai adaptogenai padidina organizmo gebėjimą adaptuotis prie aplinkos veiksnių ir išvengti jų sukeliamo žalingo poveikio, be to, jie sukelia darbingumo padidėjimą, kurio pasekoje nėra energijos ir darbingumo sumažėjimo.

„Adaptogenai sukuria į stresą reaguojančių sistemų aktyvaciją, kuri panaudojama susidoroti su sunkiais stresais, – pasakoja daktarė Nijolė Savickienė. – Ženšenių vaistiniams preparatams aktyvavus pogumburio-hipofizės-antinksčių ašį, adrenalinas praplečia širdies, smegenų ir plaučių kraujagysles, mobilizuojami energijos šaltiniai: iš riebalinių atsargų – riebalų rūgštys, iš kepenų – gliukozė, sustiprėja širdies veikla: didėja mitochondrijų kiekis miokarde – gerėja deguonies metabolizmas ir energijos gamyba, kreatinfosfato kiekis raumenų ir smegenų ląstelių mitochondrijose. Todėl padidėja ištvermė, fizinis ir protinis aktyvumas, judesių tikslumas.“ Matyt ne veltui kinai ženšenį vadina gyvybės ir energijos eliksyru.

Norinčioms susigrąžinti kūno linijas

Esant nutukimui ar antsvoriui neretai pastebima sumažėjusi leptino koncentracija. Pagrindinė šio hormono funkcija – alkio malšinimas. Būtent leptinas siunčia signalą smegenims, kad jau pasiektas sotumo pojūtis. Kuo daugiau į kraują išskiriama leptino, tuo stipresnis norą valgyti slopinantis signalas smegenims siunčiamas. Tyrimuose įrodyta, kad vartojant ženšenių preparatus ne trumpiau kaip keturias savaites, didėja leptino koncentracija, t.y., greičiau pajuntamas sotumo jausmas, mažėja apetitas, suvartojama mažiau kalorijų. Taigi, ženšenis reguliuoja kūno svorį, mažindamas antsvorį (net iki 60 proc.).

Norinčioms pamiršti menopauzės vargus

Už ką gamta taip nubaudė moteris ir „padovanojo“ joms menopauzę? Sutrikęs miegas, nevaldomos karščio bangos, padidėjęs dirglumas, gleivinės išsausėjimas – ar tau visa tai jau pažįstama? Bene labiausiai erzinantis dalykas šiuo periodu – temperatūrų kaita. Vienas karščio bangos užklumpa tik kartą ar du per savaitę, kitoms tai tenka išgyventi ir kelis kartus per dieną. Ir šioje situacijoje ženšenis gali padėti. Tyrimais nustatyta, kad ženšenių preparatų vartojimas teigiamai veikia termoreguliaciją bei retina karščio bangų dažnį. Be to, yra žinoma, kad šio augalo ekstraktas veikia neuromediatorius, miego-būdravimo ciklą, todėl padės išspręsti menopauzės metu padidėjusio nuovargio ir sutrikusio miego problemas.

Norinčioms atrodyti 10 metų jauniau

Pažvelkite į nenusakomo amžiaus Rytų moteris – tankūs plaukai, elastinga veido oda, jokių raukšlelių! Ženšenis nuo senų senovės buvo ne tik vaistų vaistas, gydantis praktiškai visas ligas, bet ir slaptas moterų grožio ginklas. Jame gausu vitaminų E, B1, B21, B12 ir C, biotino, nikotino, pantoteno, folio rūgščių, mikroelementų iš fosforo, kalio, silicio, geležies, stroncio, natrio, mangano, kobalto, kalcio, cinko, molibdeno, magnio, titano ir kt.

Ženšenis reguliuoja odos drėgmės balansą, stimuliuoja kraujo mikrocirkuliaciją, sumažina riebalų išsiskyrimą ir veido blizgesį, paspartina ląstelių regenariciją, padeda kovoti su celiulitu bei strijomis, stiprina ir puoselėja plaukus... Galime drąsiai tvirtinti kad ženšenyje kiekviena moteris atras tai, kas tiks būtent jai.

Ženšenį galima naudoti pačiais įvairiausias būdais – virti arbatas, gaminti nuovirus, košeles... Tačiau dauguma iš mūsų vos randa kelias laisvas atokvėpio minutes kasdieniame darbų sūkuryje, todėl paprasčiausias variantas skubančioms ir lekiančioms – maisto papildai su ženšeniu.
Ligų profilaktikai vitaminus su ženšeniu rekomenduojama vartoti kelis kartus per metus po 4–5 savaites. Sergantiems lėtinėmis ligomis asmenims reikėtų vartoti ilgiau – 9–12 mėn., kas 2–3 mėn. po 10 dienų nevartojant preparatų. Ženšenių preparatų poveikis juntamas individualiai, kartais – tik pradėjus vartoti, o vidutiniškai – po 2–3 savaičių preparatų vartojimo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis