Blogas burnos kvapas: 9 būdai, kurie padės akimirksniu

Ar žinojai, kad maždaug 35 - 45 procentai pasaulio žmonių kenčia nuo tam tikro lygio halitozės ar blogo burnos kvapo? Didžiausia problema ta, kad greičiausiai tu pati jo nejauti, o garsiai tau to niekas nepasakys! Laimei, yra trys testai, kurie akimirksniu padės suprasti ar ši problema aktuali ir tau.

Pirmas testas. Vienas greičiausių ir lengviausių būdų išsiaiškinti, koks tavo burnos kvapas – paprasčiausia iškišti liežuvį. Kokios jis spalvos? Jeigu liežuvis rausvas, tikriausiai viskas yra gerai, kitaip tariant, burnos kvapas greičiausiai yra geras. Jeigu liežuvis geltonas ar baltas, panašu, kad jį dengia bakterijų sluoksnis, todėl blogas burnos kvapas tokiu atveju labiau tikėtinas.


Antras testas. Jeigu nori išsiaiškinti, ar neskleidžia blogo kvapo priekinė tavo liežuvio dalis, tiesiog palaižyk savo ranką. Palauk kelias sekundes kol seilės išdžius, o tuomet pauostyk tą vietą, kurią palaižei. Koks rankos kvapas? Kvapas, kurį jauti, dažniausiai visiškai atitinka tai, ką užuodžia tave supantys žmonės.


Trečias testas. Šaukšto testas itin veiksmingas norint patikrinti galinę liežuvio dalį. Tiesiog šaukštu pagrandyk liežuvio galą (kuo arčiau gomurio). Koks kvapas? Jeigu kvapas nėra malonus, labai tikėtina, kad iš tavo burnos sklindantis kvapas taip pat nekoks.


9 būdai, kaip atsikratyti blogo burnos kvapo


Pirmas būdas: nėra reikalo kramtyti gumą ar skalauti burną specialiu skysčiu, jeigu galima rinktis natūralų variantą! Tiesiog sukramtyk šiek tiek mėtos, citrinos ar apelsino žievelės. Apelsinų žievelės yra puikus vaistas nuo blogo burnos kvapo.


Antras būdas: skalauk ir drėkink. Gargaliavimas ir drėgmės palaikymas – du paprasti būdai, kaip užtikrinti gerą burnos kvapą. Gargaliavimas su trupučiu sūdyto vandens padės lengvai pašalinti burnoje susikaupusias bakterijas, kurios ir sukelia nemalonų kvapą. Palaikyk drėgmę burnoje, kad gerai funkcionuotų natūrali burnos valymo sistema. Kuo daugiau vandens išgersi, tuo geresnė bus situacija!


Trečias būdas: vartok antacidus. Gali skambėti keistai, tačiau antacidai (tai vaistai, neutralizuojantys skrandžio sulčių rūgštingumą), veikia pagrindinę blogo burnos kvapo priežastį – skrandį. Šios priemonės sumažins skrandyje esančių rūgščių kiekį ir tavo burnos kvapas akimirksniu pagerės!


Ketvirtas būdas: grandyk liežuvį. Liežuvio grandiklių gali įsigyti bet kurioje vietinėje vaistinėje. Tiesiog turėtum nugrandyti liežuvio galinę dalį ir taip pašalinti ten galimai susikaupusias bakterijas. Jeigu tavo liežuvis padengtas apnašų sluoksniu, kurį sudaro bakterijos, negyvos liežuvio ląstelės ir maisto likučiai, liežuvio grandikliai gali stipriai pagelbėti.


Penktas būdas: suvalgyk obuolį. Obuolys yra tik vienas iš kelių maisto produktų, kurie gali padėti užtikrinti geresnį burnos kvapą. Obuoliai, morkos ir salierai – šie produktai valgymo metu valo dantis. Kita vertus, minkšti ir limpantys maisto produktai linkę padėti kauptis bakterijoms ir tapti blogo burnos kvapo katalizatoriais.


Šeštas būdas: įjunk oro drėkintuvą. Dėl sauso oro gali išsausėti burna, o sausa burna gali būti blogo kvapo priežastis. Puikus būdas reikiamam drėgmės lygiui namuose (ir tavo burnoje) užtikrinti – oro drėkintuvas.


Septintas būdas: kavą pakeisk arbata. Jeigu kava gali stipriai prisidėti prie blogo burnos kvapo atsiradimo, tai žalioji arbata gali padėti jo atsikratyti. Naujausi moksliniai tyrimai rodo, kad arbata puikiai gerina burnos kvapą. Tyrimo metu buvo nustatyta, kad žaliojoje arbatoje esantys antioksidantai sunaikina kai kurias burnoje esančias daleles, kurios sukelia blogą kvapą, dantų ėduonį ir net saugo nuo burnos vėžio.


Aštuntas būdas: atsisakyk burnos skalavimo skysčio. Nors visiems mums buvo kartojama, kad burnos skalavimo skystis gerina burnos kvapą, iš tikrųjų jis gali pakenkti. Kiekvieno burnoje yra gerosios ir blogosios bakterijos, o skalavimo skystis gali pašalinti ir tas bakterijas, kurios būtinos burnos sveikatai palaikyti. Dauguma burnos skalavimo skysčių tik trumpam paslepia blogą kvapą, tačiau iš tiesų tik dar labiau paaštrina problemą.


Devintas būdas: praskalauk burną kokosų aliejumi. Kokoso aliejus jau seniai garsėja savo įvairiapusiška nauda sveikatai. Pasirodo, jis padeda kovoti ir su blogu burnos kvapu! Nuo trijų iki penkių minučių skalauk juo dantis. Tai sustiprins dantenas ir pašalins nemalonų kvapą sukeliančias bakterijas, tačiau gerosioms bakterijoms nepakenks.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis