Kokia tikimybė, kad pastosi iš pirmo karto

Kol vienos nepaliauja svajojusios apie mažylį ir bando šią svajonę įgyvendinti, kitos paniškai bijo, kad viena ar kita audringa naktis paruoš staigmenėlę - netyčiuką. Kokia gi iš tiesų tikimybė pastoti jau pirmojo ciklo metu?

Moters ciklas vidutiniškai trunka 28 dienas, 2 dienos iš ciklo yra tos, kurių metu labai realu pastoti. Nepamiršk, kad jeigu be apsaugos priemonių mylėjaisi prieš pat vaisingąsias dienas, spermatozoidai gali užsilaikyti ir laukti savo progos. Taigi bendrai sudėjus realiai pastoti per mėnesį galima maždaug 3-5 dienas. Jeigu ciklas – 28 dienos, vadinasi tikimybė – maždaug 11-17%. Tačiau tai, kad spermatozoidai prasibrovė iki kiaušinėlių, dar nereiškia, kad tavęs jau laukia nėštumas. Reali tikimybė – 50/50, taigi bendrai – maždaug 6-9%. Ne tokia ir didelė, tiesa? Toms kurios pastoti nenori – tai gal ir džiugi žinia, tačiau toms, kurios svajoja apie vaikutį – ne pačios geriausios naujienos.

Jei tikėtume medikais, poroms, kurios seksu užsiima 2-3 kartus per savaitę, tikimybė pastoti pusmečio laikotarpyje – maždaug 60%. 30% vaikučio gali susilaukti metų bėgyje ir 10% porų pasiseks praktiškai iš karto.

Na, o toms, kurios vaikelio artimiausiu metu neplanuoja, siūlytume pasirūpinti kontracepcija ir geriau nerizikuoti. Žemiau pateiktoje lentelėje rasi visų kontracepcijos priemonių efektyvumą. Tikimės, kad tai padės tau pasirinkti patį tinkamiausią variantą. Pirmoje lentelės skiltyje matysi maksimalų kontraceptiko patikimumą, jeigu jis būtų naudojamas pagal visas taisykles. Antroje lentelės skiltyje matysi realų kontraceptinės priemonės patikimumą, atsižvelgiant į daromas naudojimo klaidas.

NORĖTUME ATKREIPTI DĖMESĮ tų merginų, kurios vis tik linkusios rizikuoti. Jeigu jau pasidavei aistrai ir pamiršai saugotis, arba tave pavedė pasirinkta apsisaugojimo priemonė... Tokiems atvejams sukurta ekstrinė kontracepcija, Lietuvoje žinoma kaip „Escape metodas“ – kito ryto tabletė. Daugiau apie šį metodą gali paskaityti čia.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis