Keisti dalykai, kurie nutinka vaginai po gimdymo

Klausimas, kas gi pasidarys su vagina po gimdymo, kamuoja tikriausiai visas pirmą kartą gimdyti ketinančias moteris. Ir ne veltui, nes permainų tikrai bus. Tik nereikia jų baimintis!

Protu sunku suvokti, kaip visai nemenko dydžio naujagimis sugeba prasibrauti į laisvę per ganėtai siaurą vaginą. Tiesą sakant, kartais taip paprastai ir neprasibrauna, todėl tikėtini gimdos kaklelio, makšties ir tarpvietės plyšimai.

- Pirmo laipsnio plyšimas apima tik odą aplink makšties įeigą.

- Antro laipsnio plyšimai pažeidžia makšties audinius ir tarpvietės raumenis.

- Trečio laipsnio plyšimai pažeidžia makšties audinius, tarpvietės raumenis ir išeinamosios angos raukas.

- Ketvirto laipsnio plyšimai apima tarpvietės raumenis, išeinamosios angos raukus ir tiesiosios žarnos audinius.

Čia jau tu nieko negali pakeisti - kaip bus, taip bus. Bet pernelyg nerimauti nereikia, nes makštis – neįtikėtinas organas. Tai, ką ji gali ištverti, prilygsta stebuklui. Kadangi į ją gausiai tiekiamas kraujas, šis organas gyja sparčiai ir gražiai – kur kas geriau nei bet koks kitas!

Turi žinoti, kad po gimdymo makštis būna išplatėjusi, o lytinis plyšys praviras. Makšties sienelių ir tarpvietės raumenys po truputėlį traukiasi ir jei nebuvo jokių plyšimų, turėtų atsistatyti maždaug per 10-15 dienų. Šiuo metu teks įdėti pastangų ir pasimokyti specialių pratimų. Nėštumas ir gimdymas itin stipriai paveikia dubens dugno raumenis, nuo kurių priklauso ne tik gimdymo eiga, bet ir šlapimo kontrolė bei seksualinis gyvenimas (stiprūs dubens dugno raumenys = intensyvūs orgazmai). Štai kodėl juos būtina mankštinti.

Beje, kalbant apie šlapimą... Gali būti, kad su sauskelnėmis teks susipažinti ne tik tavo kūdikiui, bet ir tau. Jų gali prireikti sportuojant. Čiaudant. Gal net pūsdama nosį pajusi: bėga. Tai vadinama šlapimo nelaikymu, o nutinka, kai užsiimi veikla, kurios metu spaudžiami pilvo raumenys. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad visą likusį gyvenimą turi vaikščioti šlapiomis kelnaitėmis. Atsikratyti šio nemalonumo padės seni geri kėgelio pratimai, kurie sutvirtins reikiamus raumenukus. Tik būk sau gailestinga – leisk organizmui ramiai atsigauti.

Visai tikėtina, kad sulauksi ir sausros periodo. Tai nereiškia, kad dings noras mylėtis (nors įprastai pirmais mėnesiais mamytėms tikrai ne tas galvoje). Tiesiog hormonai tavo organizme vis dar siaučia ir trukdo fiziškai susijaudinti, nors gali būti, kad emociškai sekso norėsis netgi labiau, nei prieš gimdymą! Laimei, šiais laikais turime lubrikantų ir kitokių pagalbinių priemonių. Tik prieš naudodama pasitark su savo ginekologe.

Bene labiausiai nerimą keliantis dalykas po gimdymo - keistos išskyros ir kvapas. Pagimdžius kokias 6–8 savaites iš vaginos bėgs daug gleivių, išskyrų ir kraujo. Tiesiog tavo gimda turi išsivalyti, o tai tikrai neįvyksta per vieną dieną. Neišsigąsk, jei tos išskyros bus savito kvapo. Vis tik jei kvapas itin stiprus ir nemalonus, nieko nelaukusi pasirodyk ginekologui – gali būti, kad įsimetė infekcija.

Na ir dar vienas labai neįprastas dalykas - makštis gali pakeisti savo spalvą! Įprastai ji stipriai patamsėja – ypač lytinės lūpos ir tarpvietė. Jokio pavojaus sveikatai tai nekelia, pigmentacija pakinta dėl hormonų santykio pokyčių. Kai tik viskas grįš į vėžes, makštis gali atgauti buvusią spalvą. Bet jeigu taip ir neįvyks, nieko baisaus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis