Kodėl gali pastoti nors saugaisi

Jos vėluoja. Iš pradžių save ramini, jog paprasčiausiai pavargai, persitempei, todėl ciklas ir kaišioja špygas. Juk vartojai kontraceptines priemones – nė minties negali būti apie nėštumą. Ak, dar ir kaip gali!

Hormoninės kontraceptinės priemonės gali išduoti, kai...

... smarkiai apsinuodiji

Dažniausiai tai nutinka per keliones paragavus kokio egzotiško maisto. Nors nėra jokios garantijos, jog neišgriūsi sukirtusi ir mėgstamų bulvinių sklindžių. Kad ir kaip ten būtų, aišku viena: apsinuodijus kontraceptinių piliulių poveikis beveik lygus nuliui – juk jos nugarmės į unitazą kartu su kitu tavo skrandžio turiniu, ypač jei dar buvo neseniai išgertos.

... stipriai sergi

Kondicionieriai, skersvėjai, bjaurus oras, sloguojantis kolega, šaltas vanduo – yra gausybė priežasčių pradėti karščiuoti. O mes nekantrios, norime kuo greičiau atsistoti ant kojų, tad tuoj pat dairomės antibiotikų. Deja, dauguma jų ne tik užmuša piktuosius mikroorganizmus, bet ir gerokai susilpnina hormoninių kontraceptikų – piliulių, pleistrų, makšties žiedų – poveikį. Net ir baigus gerti antibiotikus prireikia kelių dienų, kol jis vėl tampa toks, koks ir turėtų būti!

... geri migdomųjų

Kai kurie vaistai nuo nemigos neutralizuoja hormoninių kontraceptikų poveikį. Tad jei nepageidauji pastoti, verčiau gerk mėtų nuoviro ar skaičiuok avis. Arba papildomai naudok prezervatyvus.

... laikaisi dietos

Tavo pusryčiai – tabletė riebalų deginimo procesui spartinti, pietūs – ypatingas liekninamasis kokteilis, užkąstas trimis salotos lapais, vakarienė – puodelis ypatingos arbatos medžiagų apykaitai spartinti. Apie tokių eksperimentų žalą tavo sveikatai šįkart nepamokslausime (nors reikėtų!), bet turėtum žinoti: dauguma lieknėjimo produktų svorį mažina ne tirpdydami riebalus, o šalindami iš organizmo skysčius. Su skysčiais iškeliauja ir hormoninių kontraceptikų medžiagos, taigi tavo apsauga nuo nėštumo tampa nieko verta.

... pasuki laikrodžio rodyklę

Londone laikrodis atsilieka dviem, Niujorke – net septyniomis valandomis nuo to, kuris muša mūsų Vilniaus katedros aikštėje. Deja, apklausų duomenimis, 15 proc. moterų pamiršta, jog atsidūrus kitoje laiko juostoje reikia ir toliau tabletes vartoti tuo pat metu. Kitaip tariant, jei namie kasdien piliulę gerdavai rytą devintą, Londone ją privalu gerti septintą, o Niujorke – antrą valandą nakties. Tai ypač aktualu, jei vartoji vadinamąsias mini piliules – jokiais būdais negali vėluoti jų išgerti daugiau nei tris valandas. Kombinuotieji oraliniai kontraceptikai (vadinamieji OK) išliks tokie pat patikimi net dvylika papildomų valandų, bet jeigu ir šį terminą pražiopsosi, dėl šventos ramybės trauk prezervatyvą.

... vartoji jonažolių tinktūros, užpilo, arbatos

Jonažolės vadinamos vaistu nuo 99 ligų: jomis gydomi virškinamojo trakto gleivinės uždegimai, skrandžio opaligė, kepenų tulžis, šlapimo pūslė ir inkstai, hemorojus ir nudegimai, net depresija. Lygiai taip pat sėkmingai, deja, šios vaistažolės slopina ir hormoninių kontraceptikų poveikį. Atkreipk į tai dėmesį, jei nevilioja galimybė artimiausiu metu tapti mama.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis