Kaip nesusigadinti aistringų atostogų

Ar žinojote, kad moterys per atostogas yra seksualiai aktyvesnės? Statistai sako, kad net 12 proc. jų iš atostogų grįžta pastojusios. Taigi, artėjant kelionių ir poilsio sezonui, dalinamės patarimais dar neketinančioms prisidėti prie šios statistikos. Juk tikrai geros atostogos turi būti ne tik karštos, bet ir saugios!

Pasirūpinkite kontracepcija

Nesvarbu, ar atostogausite viena, ar su draugėmis, o gal su savo išrinktuoju leisitės į romantišką kelionę – kiekvienu atveju turite pasirūpinti savo sveikata ir seksualiniu gyvenimu. Jei dar neplanuojate vaikų, bet turite pastovų partnerį, geriau rinktis pastovią kontracepciją ir, žinoma, jos nepamiršti prieš kelionę. Jei draugo neturite, atostogų metu gali pasitaikyti progų užmegzti romaną, tad geriau užbėgti įvykiams už akių: turėkite po ranka prezervatyvų, kurie apsaugotų ir nuo lytiškai plintančių ligų.

Žinokite trūkumus

Nėra nė vienos tobulos priemonės, tad svarbu žinoti pasirinkto kontracepcijos metodo trūkumus, ypač susijusius su jų mažėjančiu efektyvumu tam tikrose situacijose. Pavyzdžiui, dažnai kyla sveikatos problemų, pasireiškiančių viduriavimu ar pykinimu, o tai gali pakenkti kontraceptinių tablečių veiksmingumui, tad kyla rizika pastoti. Be to, atostogų metu tampa sudėtingiau laikytis tikslaus vartojimo grafiko. Tam tikrai nepadeda skrydžiai, pasikeitęs laiko suvokimas ar jo praleidimas, todėl prisiminti išgerti tabletę tampa kiek sudėtingiau.

Nepameskite galvos

Atostogos išties pakursto aistras, tad labai lengva užsimiršti. Pabėgus nuo rutinos ir atsipalaidavus, pagausėja atvejų, kai pasiduodama akimirkai ir, neapgalvojus pasekmių, nesisaugojama visai, arba nepasiteisina nutrauktas lytinis aktas. Netikėtumų gali būti ir daugiau: su lagaminu pasimeta suplanuotos apsaugos priemonės, plyšta ar nusimauna prezervatyvas jau veiksmo metu. Taigi, turėkite ir planą B – „Escape metodą“ arba kito ryto tabletę. Geriau būti pasiruošus ekstra atvejams ir naktį neieškoti budinčių vaistinių.

Būkite gražios ir sveikos

Prieš atostogas apsilankykite ne tik pas grožio specialistus, bet ir pas savo ginekologą. Su juo galėsite atvirai pasikalbėti apie savo sveikatos būklę ir pasitarti, kurios kontraceptinės priemonės jums galėtų būti tinkamiausios ar ką geriausia daryti, jei pavestų pasirinktas apsisaugojimo būdas.


Užsakymo nr.: PT_71095376

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis