10 taisyklių, norinčioms greitai atsiauginti plaukus

Kai garbanotus plaukus tiesiname, tai tiesius – raitome. O trumpaplaukės kiekvieną vakarą meldžiasi, kad plaukai greičiau augtų... Tačiau vien maldomis ir tikėjimu neužaugs per naktį 1 cm ilgio plaukai.

Visos puikiai žinome, kad nusikirpti paprasčiau nei atsiauginti (bet eksperimentuoti taip norime). Tačiau ne vien laikas čia yra priežastis. Daugelio moterų plaukai, vos paaugę kelis centimetrus, jau pradeda šakotis ir lūžinėti. Todėl juos labai greitai vėl tenka kirpti, ir taip užsisuka ratas, neleidžiantis džiaugtis ilgomis kasomis. O kitoms moterims, žiūrėk, taip auga sparčiai, kad nespėja lakstyti į kirpyklą galiukų trumpinti. 

Plaukų stilistai pateikia keletą paprastų taisyklių, kurios padės įveikti plaukų auginimo sunkumus ir paspartins sveikų plaukų augimą.

1 taisyklė. Maitink plaukus iš išorės. Reguliariai dėk maitinamąsias kaukes plaukams ir galvos odai. Jų gali įsigyti (ypač efektyvios grožio ampulės) arba pasidaryti namie. Štai paprastas ir sėkmingas receptas: 1 kiaušinio trynys, 1 šaukštas medaus ir 1 šaukštas konjako arba brendžio. Viską išmaišyk ir tepk per visą plaukų ilgį. Apvyniok galvą plėvele ir rankšluosčiu. Laikyk kuo ilgiau, idealu  per naktį. Paskui ištrink plaukus kaip įprastai darai.

Nuotr. Shuttertock

2 taisyklė. Maitink plaukus „iš vidaus. Rinkis dietą, kurioje būtų daug baltymų. Keratinas  pagrindinė statybinė medžiaga plaukams. Organizmas negali jo sintetinti, jei jame nėra pakankamai baltymų. Būtinai, ypač tai aktualu atėjus pavasariui, gerk vitaminų ir mineralų kompleksus.

3 taisyklė. Neužmiršk plaukų skalauti. Tam puikiai tiks tokios ekologiškos priemonės kaip žolės ir žolelės, kurių gali prisirinkti vasarą. Skalavimui puikiai tinka dilgėlės. Sumaigyk 2 pluoštus dilgėlių, užpilk 1 litru vandens ir palik stovėti ne trumpiau kaip savaitę laiko. Gautu mišiniu skalauk plaukus, palauk 2030 minučių, tada nuskalauk šiltu vandeniu. Jei žolelių rinkimui neturi laiko, parduotuvėse rasi profesionalios kosmetikos, kuri skirta plaukų stiprinimui ir puoselėjimui. 

4 taisyklė. Stimuliuok „miegančias šaknis. Čia vėl gali pasikliauti namų SPA receptais. Įtrink į plaukų šaknis pipirų tinktūros, cinamono miltelių, sumaišytų su alyvuogių aliejumi ar svogūnų nuoviro  bet kokios „deginančios priemonės. Jos pagreitina ir suaktyvina galvos odos kraujotaką, taip pat pagerina plaukų šaknų aprūpinimą maitinamosiomis medžiagomis.

Nuotr. Shuttertock

5 taisyklė. Puoselėk jau ataugusius plaukus. Atsisakyk plaukų džiovintuvo ir tiesinimo žnyplių, plaukų dažymą rinkis tokį, kuris tausoja plauką (pavyzdžiui, sruogelėmis). Plaukai mažiau šakosis ir lūžinės, todėl rečiau reikės lankytis pas kirpėją. 

6 taisyklė. Plaukus šukuok švelniai. Ilgus plaukus iš pradžių perbrauk pirštais, paskui lėtai šukuok šukomis retais dantimis (geriausia  medinėmis), pradėdama nuo galiukų. Niekuomet nešukuok ir netrink rankšluosčiu šlapių plaukų. Tai juos silpnina ir retina. 

7 taisyklė. Nepamiršk masažo. Galvos masažas, kaip ir „aitriosios kaukės, pagreitina kraujotaką, plauko svogūnėliai gauna maitinamųjų medžiagų. Nepatingėk pirštų galiukais pamasažuoti galvos odą bent prieš miegą.

8 taisyklė. Pamiršk gumines gumytes ir segtukus, kurie laužo plaukus. Jei nori plaukus sukelti, naudok smeigę, kuodelio smeigtukus. Suspausti plaukai labiau lūžinėja, taip pat  juos rišdamos ir išrišdamos dalį jų išpešame. 

9 taisyklė. Nešaldyk ir nekaitink galvos! Šaltą žiemą būtinai būk su kepure, saugok plaukus nuo šalčio. Ta pati taisyklė galioja ir karštą vasaros dieną. Plaukai silpnėja ir blunka jų spalva, kai yra kaitinami tiesioginiuose saulės spinduliuose. Nepamiršk stilingos skrybėlės!

Nuotr. Shutterstock

10 taisyklė. Išdrįsk pakeisti nusibodusį kirpėją. Jei vis augini plaukus, tačiau nesėkmingai, gali būti kaltas netinkamas kirpimas. Todėl ryžkis permainoms  gera kitos specialistės ranka ir aura padės tavo plaukams greičiau augti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis