1. PLAUKAI PRARADO ŽVILGESĮ
Jei tavo plaukai prarado natūralų blizgesį, organizmui trūksta omega-3 riebalų rūgščių. Laikas į meniu įtraukti riebiąsias žuvis. Šių rūgščių gausu lašišoje, sardinėse bei skumbrėje. Organizmas omega-3 riebalų rūgščių pats nepasigamina, tad reikia gauti jų iš maisto. Omega-3 stiprina imunitetą, spartina plaukų augimą ir suteikia sveiko žvilgesio.
2. SULĖTĖJO PLAUKŲ AUGIMAS
Su amžiumi plaukai nori nenori vistiek auga lėčiau. Tačiau kartais jie neauga, nes organizmui tiesiog trūksta tam tikrų medžiagų. Plaukų augimą paspartins natūralus graikiškas jogurtas. Jame gausu baltymų – itin svarbios statybinės medžiagos ne tik plaukams, bet ir nagams, raumenims. Natūraliame jogurte yra vitamino B5, kuris skatina kraujotaką, o tuo pačiu ir plaukų augimą. Vitaminas B5 saugo plaukus nuo slinkimo.
Kitas maisto produktas - kiaušiniai. Juose taip pat gausu baltymų bei naudingųjų mineralų, pavyzdžiui, geležies. Kiaušiniuose yra vitamino B7 (biotino), kuris skatina plaukų augimą, jei šio trūksta, plaukai pradeda slinkti. Beje, biotinas stiprina ir nagus.

3. PLAUKAI PASIDARĖ SILPNI, SKILINĖJA, LŪŽINĖJA
Kad plaukai atgautų tvirtumą, krimsk špinatus. Kaip ir daugelyje žalių lapinių daržovių, špinatuose yra daug vertingų medžiagų: vitamino A, geležies, beta karotino, B grupės vitaminų, vitamino C. Šis vitaminų kompleksas maitina plaukus, tad jie nelūžinėja. Kita žalia gėrybė – lapiniai kopūstai (kale).

Jei norisi šio to egzotiško, būtinai paragauk gvajavų. Šiuose tropiniuose vaisiuose gausu vitamino C, kuris saugo plaukus nuo lūžinėjimo. Vienoje stiklinėje gvajavos sulčių yra 377 mg vitamino C – daugiau nei bet kur kitur!
4. PLAUKAI SLENKA
Plaukų slinkimas išduoda, kad organizmui itin trūksta geležies. Kaip jau minėjome, jos yra kiaušiniuose, tačiau ką daryti, jei kiaušinių nemėgsti? Rinkis ankštines daržoves: pupeles, lęšius, sojų pupeles, taip pat tamsiai žalios spalvos lapines daržoves.


5. PLAUKAI PRARADO APIMTĮ
Jei trūksta baltymų, sulėtėja plaukų augimas. Senieji iškrenta, nauji auga lėčiau, todėl plaukai gali akivaizdžiai suplonėti. Baltymų gausi iš liesos vištienos, kalakutienos, natūralaus jogurto bei kiaušinių.

Storį plaukai praranda ir dėl cinko trūkumo. Vienas geriausių jo šaltinių - austrės. Pasirodo, kad dėl per mažo cinko kiekio gali plonėti, slinkti ne tik plaukai, bet ir blakstienos (ir retėti, ir byrėti). Cinko gausu jautienoje, krabuose, omaruose (daugelyje jūros gėrybių).

6. PLAUKAI IŠSAUSĖJO
Plaukai sausi, šiurkštūs ir praradę žvilgesį? Tau trūksta vitamino A. Saldžiosiose bulvėse gausu antioksidanto beta karotino, organizmas jį paverčia vitaminu A, kuris apsaugo plaukus nuo išsausėjimo ir grąžina jiems žvilgesį. Beta karotino yra ir morkose, moliūguose, manguose. Tiesa, jei tavo galvos oda yra riebi, vitamino A reikėtų nepadauginti, nes jis skatina odą išskirti sebumą.


7. PLAUKAI ATRODO PAVARGĘ, PLONI, ŠUKUOJAMI VELIASI
Nepaklusnūs ir sveiką išvaizdą praradę plaukai sufleruoja, kad jiems trūksta maistingųjų medžiagų. Ką tai reiškia? Gali būti, kad tau ne tik trūksta tam tikrų vitaminų / mineralų, bet ir yra sulėtėjusi kraujotaka. Ją pagerins gardus prieskonis - cinamonas. Įsiberk cinamono į jogurtą, košę, skanink juo ir kavą. Kadangi cinamonas spartina kraujotaką, į plaukų folikulus patenka daugiau deguonies ir maistingų medžiagų.


Užsakymo nr.: PT_74308280