Kokiomis dienomis galima pastoti

Apklausos, kurią atliko tyrimų organizacija „Child Trends“, duomenimis, 66 proc. jaunų vyrų ir moterų nežino, kokiu ciklo laikotarpiu moteris vaisinga, ir kiek dienų trunka vaisingasis laikotarpis. O Amerikos kovos su nevaisingumu asociacijos duomenimis, 20 proc. atvejų, kuomet poros iki vizito pas gydytoją mano, kad negali turėti vaikų, susiję su neteisingu įsivaizdavimu, kuriuo metu moteris gali pastoti.

Kaip dažnai reikėtų mylėtis?


Vyrai dažnai mano, kad tinkamiausias būdas pradėti vaiką – tiesiog mylėtis kasdien. Tačiau tai nėra tiesa. Reprodukcijos eksperto Kayleno Silverbergo teigimu, toks uolumas kaip tik sumažina pastojimo tikimybę. „Vyro organizmui vidutiniškai reikia nuo 36 iki 48 valandų, kad sukauptų reikiamą spermos kiekį, – aiškina jis. – Jei pora mylisi kasdien, gali nutikti taip, kad būtent ovuliacijos metu spermos ir neužteks.“ Gydytojai rekomenduoja vaisingu laikotarpiu mylėtis kas antrą dieną.


Kokia tikimybė pastoti?


Atminkite, kad kiekvieną mėnesį tikimybė pradėti kūdikį yra 10-15 proc. – jei abu partneriai sveiki ir ne vyresni nei 35 metų. 88 proc. tokių porų norimą rezultatą pasiekia metų eigoje, 95 proc. – per dvejus metus. Partneriams, kurių amžius iki 30 metų, vidutiniškai prireikia pusmečio, 35-erių metų partneriams – devynių mėnesių. Žinoma, kiekvienas atvejis individualus. Mes tik pateikėme statistiką.


Alkoholis, kofeinas... Ar tai daro įtaką?


Jei atsisakysi alkoholio ir kofeino, tikimybė pastoti padidės. Apie rūkymą negali būti nė kalbos – reikia mesti. Įrodyta, kad cheminės medžiagos, kurių yra cigarečių dūmuose, sumažina estrogeno, būtino kiaušialąstės brendimui ir endometriumo sustorėjimui, gamybą. Per didelis liesumas ir apkūnumas taip pat nepalankiai veikia hormoninį foną, reiškia, ir vaisingumą.


Ką reiškia ciklo pokyčiai?


Ciklo trukmė gali keistis kas mėnesį – tai visiškai normalu ir neveikia vaisingumo. Tačiau jei ciklas nuolat trumpesnis nei 21 diena ar ilgesnis nei 35 dienos, taip pat jei išskyrų gausa ar spalva kaskart skiriasi, vertėtų kreiptis į gydytoją, nes šie simptomai gali signalizuoti apie ligas.


Kokia poza mylėtis?


Draugė sakė, kad po sekso sveika pagulėti pakėlus kojas į viršų, kad šansai pastoti padidėtų? Pamiršk. „Kai tik įvyksta ejakuliacija, spermatozoidai iškart skuba link gimdos kaklelio, ir būk tikra: jie ras ten kelią nepriklausomai nuo to, ar tu stovėsi, ar gulėsi lovoje iškėlusi kojas“, - aiškina ginekologė Hilda Hutcherson.


Kaip nustatyti vaisingas dienas?


Vaisingos dienos įprastai būna kelios prieš ovuliaciją ir po jos. Taigi tavo tikslas - apskaičiuoti kada gi vyksta toji ovuliacija. Kad tai sužinotum, iš vidutinės ciklo (ciklas - laikotarpis nuo pirmos mėnesinių dienos iki kitų mėnesinių) trukmės reikia atimti 14 dienų. Pavyzdžiui, jei tavo ciklas trunka 27 dienas, tuomet iš 27 atimk 14. Ovuliacija turėtų įvykti 13 dieną po menstruacijų pradžios. Dar kartą pasikartosime: vaisingiausios kelios dienos iki ovuliacijos ir kelios dienos po jos. O tam, kad būtų paprasčiau, tiesiog užsuk į vaistinę ir nusipirk ovuliacijos testų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis