4 skirtingi intymumo tipai: ar patiriate juos santykiuose?

Ekspertai tikina, kad stipriam artumo ryšiui sukurti reikia santykius praturtinti bent keletu skirtingų intymumo tipų

Žodis „intymumas“ dažniausiai asocijuojasi ne su vaizdiniu, kuriame du žmonės mylisi: prieš akis išnyra paveikslas, kuriame jie, būdami arti vienas kito, glostydami ir liesdami, kuria aukštos seksualinės įtampos atmosferą, kuri galiausiai juos nuveda prie fizinio lytinio akto. Šio tipo intymumą gali lengvai padėti sukurti perregimas, mažai kūno odą dengiantis peniuaras, chalatėlis, fizinis artumas, masažas. Jeigu šį vadinamą fizinio intymumo tipą santykiuose išgyvenate nuolat – puiku, tačiau norėdami sukurti dar gilesnį, stipresnį ryšį su antrąja puse, turėtumėte susipažinti ir su kitais intymumo tipais. Įdomu tai, kad juos patirti galite net neprisilietę vienas prie kito. Be to, ekspertai tikina, kad stipriam artumo ryšiui sukurti reikia santykius praturtinti bent keletu skirtingų intymumo tipų. Kokie jie?


Emocinis intymumas


Įvairių tyrimų duomenimis, emocinį intymumą pasiekia nedaugelis porų, kadangi šiame etape poroms reikia pripažinti vienas kito skirtumus ir priimti antrąją pusę su visais jos trūkumais, įsitikinimais, nemėginant jų keisti. Tai nemenkas iššūkis daugeliui žmonių. Vis dėlto, jeigu gebate poroje išgyventi emocinį intymumą, daugiau niekada nejusite baimės parodyti savo tikrųjų jausmų, išsakyti jų garsiai. Tai labai svarbu ir fizinio intymumo metu – kai moters kūną subtiliai dengia plonytis, kūną dailiai puošiantis peniuaras, o jį glosto partnerio rankos. Seksą visuomet turėtų lydėti nuoširdus ir atviras bendravimas.


Emocinis intymumas reiškia, jog nebijote vienas kitam pasakyti, kaip jaučiatės, išreikšti, kas jums patinka, o kas ne. Žinoma, santykių ekspertai pabrėžia, jog prieš išsakydami jausmus, turite apgalvoti žodžius, būti emociškai stabilūs ir tiesmuki. Jeigu jaučiatės užgauti, išreikškite tai tiesiogiai – taip pat dalinkitės ir visais kitais jausmais. Tik būdami nuoširdūs galėsite pasiekti emocinį intymumą.


Kaip apibūdinamas fizinis intymumas?


Fizinis intymumas – tai bendra meilės kalba. Tačiau tai kur kas daugiau nei tik prisilietimas. Svarbi ir tinkama, erotiškai nuteikianti atmosfera, kurią gali padėti sukurti gundantis peniuaras, sekso žaisliukai ir kiti intymūs aksesuarai. Pilnavertišką intymumą tokioje aplinkoje pasieksite, jeigu visiškai atsipalaiduosite, išgyvensite momentą „čia ir dabar“, teiksite malonumą antrajai pusei ir to paties sulauksite iš jos.


Fizinis intymumas reiškia ne patį veiksmą – seksą, o malonumo suteikimą ir davimą. Seksologai sako, kad vienas kito reikia klausti, kaip galite suteikti malonumą, ir lygiai taip pat pasidalinti, kas jums suteikia didžiausią pasitenkinimą.


Psichologinis intymumas


Psichologinį intymumą galima apibūdinti taip – tai poros susitikimas per savo mintis, idėjas. Šis susitikimas kupinas iššūkių, tačiau lygiai taip pat jis apdovanoja nematomu artumu. Psichologinis intymumas yra kalbėjimas apie savo mėgstamiausius filmus, muzikos žanrus, renginių ar spektaklių aptarimas tarpusavyje, diskusijos, dalinimasis karjeros, profesijos iššūkiais ar bet kokiomis kitomis temomis, kurios įdomios abiem pusėms.


Jeigu norite sukurti šį ryšį, jums tereikia sugalvoti temą, kuri būtų abiem įdomi. Pavyzdžiui, galbūt užklydote į intymių prekių parduotuvę ir pamatėte dailių seksualių apatinių, o gal jūsų dėmesį patraukė dar nematytas ir negirdėtas drabužėlis – peniuaras. Jeigu jums abiem prioritetas yra įdomus ir įvairus intymus gyvenimas, tokios temos puikiai tinka vienas kito skoniui išsiaiškinti. Lygiai taip pat galite kalbėti apie mėgstamiausią sporto šaką ar bet ką kita.


Dvasinis intymumas


Dvasinis intymumas gali skambėti sudėtingai, tačiau jis susideda iš labai skirtingų saviraiškos formų – tai asmeninės vertybės, įsitikinimai ar tam tikros dvasinės praktikos. Jeigu jūsų antroji pusė nesidomi dvasiškumu, šį intymumą patirsite, jeigu pasidalinsite, kuo jums svarbus dvasiškumas, kaip jis daro jus geresniu žmogumi ir suteikia prasmę gyvenimui.


Kuo daugiau intymumo formų turėsite savo santykiuose, tuo jie bus turtingesni ir dosniau apdovanojantys. Tobulėkite kartu, nesustokite tyrinėti vienas kito pasaulio ir stebėkite, kaip augate.

Užsakymo nr.: PT_64207

Parašyk Redakcijai

Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis