Nemalonus kvapas žemiau juostos: kada verta sunerimti

Daugeliu atvejų visiškai natūralu ir normalu, kad makštis skleidžia kvapą, tačiau kartais jis signalizuoja apie sveikatos bėdas.

Medicinos mokslų daktarė, gydytoja ginekologė Nancy Lebowitz atvirai pasakoja apie dažniausiai nerimą sukeliančius kvapus ir pataria, kuriais atvejais reikėtų kreiptis į gydytoją.


Muskuso kvapas


Šį švelnų, šiek tiek prakaitą primenantį kvapą sukelia feromonai – specialūs aromatingi cheminiai junginiai, veikiantys kito žmogaus lytinę fiziologiją. Tavo natūralus aromatas gali pasidaryti intensyvesnis priklausomai nuo temperatūros, dietos, prakaitavimo ir net pernelyg prigludusių džinsų dėvėjimo.


Ką daryti? Tikrai nėra dėl ko nerimauti. Nusiprausk po dušu, kad pašalintum padidėjusio prakaitavimo pėdsakus, ir dieną leisk kaip įprasta.


Baliklio kvapas


Šis intensyvus chemikalų dvelksmas įprastai juntamas po aistringos nakties – makšties fluidams susimaišius su specifinio kvapo lubrikantais, prezervatyvais ir sperma.


Ką daryti? Vien tik dėl šio kvapo jaudintis nereikėtų, nes jis savaime išsivadės. Susirūpinti reikėtų, jeigu oda paraudusi ir niežti, nes tai gali būti makšties kandidozės požymis. Tokiu atveju nueik pas savo ginekologą.


Žuvies kvapas


Švelnų, bet nemalonų kvapą gali jausti padaugėjus normalių bakterijų, dažnu atveju taip nutinka pasimylėjus be prezervatyvo.


Ką daryti? Tiesiog nusiprausti. Į ginekologą kreipkis, jei kartu su kvapu pajunti ir niežulį, pasirodo pieno baltumo ar pilkšvų išskyrų: gali būti, kad įsimetė viena iš makšties infekcijų – bakterinė vaginozė, kuri lengvai išgydoma antibiotikais.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis