Kas tas moteriškas prezervatyvas ir kaip juo naudotis

Mūsų šalyje moteriški prezervatyvai nėra populiarus pasirinkimas, tačiau pasaulyje ši tendencija sparčiai populiarėja. 

Moteriškas prezervatyvas – viena iš galimų kontracepcijos alternatyvų. Principas toks pats, kaip ir įprasto prezervatyvo, tik pastarasis maunamas ant penio, o moteriškasis dedamas į vidų.


Iš ko ir kaip


Moteriškas prezervatyvas savo išvaizda labai panašus į vyriškąjį. Skirtumas tik tame, kad abiejuose moterims skirto prezervatyvo galuose yra minkšti, formą palaikantys žiedai. Vienas iš žiedų įvedamas giliai į makštį, o kitas lieka išorėje.


Įsivaizduok, jei vaikinas užsimautų prezervatyvą ir paliktų jį tavyje – viskas atrodo maždaug taip pat, tik moterišką prezervatyvą įsidėti teks pačiai. Prezervatyvas apgaubia vaginos sieneles ir neleidžia peniui kontaktuoti su tavo oda, taip apsaugodamas nuo lytiškai plintančių ligų ir neplanuoto nėštumo.


Iš esmės moteriškas prezervatyvas įvedamas lygiai taip pat, kaip ir tamponas. Svarbiausia, tau nereikia vargi prieš pat lytinį aktą: įsidėti prezervatyvą gali ir anksčiau. Gamintojai ir bandžiusios merginos tikina, kad makštyje jis nėra juntamas ir jokio diskomforto nesukelia.


Patogiausia įsidėti tokį prezervatyvą sėdimoj pozoj, atpalaidavus makšties raumenis. Išimti jį taip pat nėra sudėtinga: tiesiog suimk išorėje likusį žiedą, pasuk jį ratu (tarsi norėdamas užrišti pripūstą balioną) ir atsargiai ištrauk.


Pliusai ir minusai


Neabejotinas tokios kontracepcijos pliusas – galimybė pačiai pasirūpinti savo saugumu, nepasikliaunant vien partneriu. Nemenkas privalumas ir galimybė pasirūpinti kontracepcija iš anksto – juk žinai tuos nejaukius momentus, kuomet prezervatyvo tenka ieškoti pačiame veiksmo įkarštyje...


Minusų, deja, taip pat yra. Visų pirma, reikia šiek tiek praktikos ir įgūdžių norint jį įsidėti – lygiai taip pat, kaip reikėjo pasitreniruoti prieš pradedant naudoti tamponus. Minusas ir toms, kurios naudoja lubrikantą – šio pagalbininko tektų atsisakyti. Na ir žinoma, kaina – kainuoja moteriški prezervatyvai brangiau, nei įprastiniai. O ir atrasi jų tikrai ne kiekvienoje parduotuvėje.

Parašyk Redakcijai

Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis