Kodėl jam... nestovi

Statistika tikrai nedžiugina: dauguma vyrų bent kartą yra susidūrę su erekcijos problemomis. Vieniem dažniau, kitiems rečiau, tačiau pasitaikę tokių staigmenėlių kone kiekvienam.

Pamiršk tuos laikus, kai potenciją gerinančių produktų reklamose matydavai pagyvenusius vyrukus išvirtusiais pilvais. Dabar tokių reklamų taikinys – gerokai jaunesni, pačiame seksualinio gyvenimo įkarštyje esantys vyrai. Taip, taip... stebuklingus vaistukus reklamuoja pasportavę ir tvirti 30-mečiai! Suprask, laikai keičiasi – tabletyčių prireikia ir jaunimui.


Statistika tikrai nedžiugina: daugiau nei 80% vyrų iki 40 metų amžiaus bent kartą yra susidūrę su potencijos problemomis. Vieniem dažniau, kitiems rečiau, tačiau pasitaikę tokių staigmenėlių kone kiekvienam.


Viskas galvoje


26 metų Tomas* su potencijos problemomis susiduria tuomet, kai reikia pirmą kartą permiegoti su nauja mergina. Ir tai niekaip nesusiję su merginos patrauklumu: tegul priešais jį būna nors ir pati Pamela! Akivaizdu, kad intymios Tomo problemos susijusios su baime pasirodyti nepakankamai geru, per mažai patyrusiu. Vieną kartą susimovus, antrą kartą dar baisiau, tad su kiekvienu nauju bandymu problema tik didėja.


Jo bendraamžio Simo* situacija visai kitokia. Itin religingoje šeimoje augusiam Simui buvo skiepijamas savitas supratimas apie seksualinio gyvenimo laisvę. Vaikinas suaugo, bet tėvų auklėjimas prasimuša ir dabar. Tarsi darytų nuodėmę miegodamas su ta, kuriai nieko ypatingo nejaučia. Kartais kaltės jausmas jį užvaldo dar įžangoje, kartais – pačiame veiksme. Ir viskas – akimirka visiškai sugadinta!


Tiek Tomo, tiek Simo istorijos visai nestebina. Daugybė sveikų, jaunų vyrų susiduria su tomis pačiomis problemomis dėl pačių įvairiausių psichologinių trukdžių. Egzistuoja net taip vadinamas „medaus mėnesio sindromas“, kuomet erekcija prapuola iš karto po vestuvių, staiga supratus visą atsakomybės ir įsipareigojimų naštą. Gydytojų tokiais dalykais nebenustebintum, – sako medicinos mokslų daktaras, gydytojas urologas Landonas W. Trostas ir atkreipia dėmesį, kad sutrikusios potencijos klausimais psichologiniai niuansai aktualiausi būtent jaunesniame amžiuje.


„Tyrimas, kuriame dalyvavo potencijos sutrikimų turintys vyrai iki 40 metų, parodė, kad būtent šiame amžiaus tarpsnyje pagrindinėmis erekcijos sutrikimo priežastimis tampa psichologinė savijauta, depresija ir nerimo sutrikimai“ – sako gydytojas. Negalvok, kad tai aktualu tik vyrams. Su moterimis vyksta tas pats! Dėl įvairiausių psichologinių trikdžių mums ne visada pavyksta pasitenkinti, skirtumas tik tas, kad mes neturime organo, akivaizdžiai išreiškiančio šiuos sutrikimus.


Faktas: problema ne tavyje, o jame


Situacija, kai lovoje jo draugužis staiga nusileidžia (ar visai nepakyla), nemaloni tiek tau, tiek jam. Svarbiausia nepanikuoti! Blogiausias dalykas, ką gali padaryti – tai pulti kaltinti save ir garsiai postringauti, kad jis tavęs nenori. Situacijos tai neišgelbės, tik dar labiau ją pablogins.


Šmaikštauti tuo klausimu taip pat nereikėtų – kiekvienas savaip priima juokelius, tad gali likti visiškai nesuprasta ir rimtai jį įžeisti. Ką tuomet daryti? Nepasimesti ir švelniai nukreipti jį kita linkme. Pati pagalvok... oralinio sekso juk niekas neuždraudė, tad kodėl gi kuriam laikui neatsitraukus nuo to, ką bandėte daryti ir nepriėjus prie tavo malonumų ir kitokių lovos žaidimų? Matydamas, kad suteikia tau malonumą, jis atsipalaiduos, greičiau atgaus pasitikėjimą savimi.


*Vardai pakeisti

Parašyk Redakcijai

Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis