Seksologai atskleidė 6 didžiausias moterų klaidas lovoje

Dar geresniam ir daugiau malonių pojūčių suteiksiančiam seksualiniam gyvenimui!

Jei leistum sau atsipalaiduoti visu 100%, seksas būtų tiesiog kosmosinis! Tik įsivaizduok – viskas, kas buvo iki šiol, išsitrina ir lieka vienintelis tikslas – visu savo kūnu ir siela atsiduoti šiai akimirkai. O kas sakė, kad tai neįmanoma? Tereikia išmokti kitaip žvelgti į savo seksualinį gyvenimą ir pačią save. Matyt ne veltui tikrasis moters seksualumas pradeda busti nuo 30 metų, kuomet išmokstame atsikratyti jaunatvinių kompleksų ir pradedame labiau stengtis dėl savęs, o ne dėl kitų.


Jeigu jau skaitai šį straipsnį, tikriausiai ir pati norėtum šį bei tą pakeisti. Svarbiausias mūsų patarimas – keistis ne dėl vyro, o dėl savęs. Tik tuomet išsilaisvinsi ir išmoksi pajusti tikrąjį malonumą būti seksualia, geidžiama ir geidžiančia.


Štai tos kelios pagrindinės klaidos, labiausiai trukdančios moterims atsiskleisti seksualine prasme.1 klaida – neleisti sau peržengti ribų


Psichologas ir knygos „Crazy Good Sex“ autorius Lesas Parrotas atkreipia dėmesį, kad seksualiniame gyvenime, priešingai nei kasdienybėje, moterys vis dar laikosi įsisenėjusio ir atgyvenusio modelio, kuomet iniciatyvą privalo rodyti vyras. „Visame kame turi būti pusiausvyra. Jeigu seksualinė iniciatyva rodoma tik iš vienos pusės, balanso nebelieka“ - sako psichologas ir pataria moterims nebijoti rodyti savo jausmų.


„Anksčiau visi manė, kad moterų seksualinis aktyvumas kur kas mažesnis nei vyrų. Ir viskas tik dėl primesto santūrumo, esą taip ar kitaip elgtis moterims nedera, - paaiškina seksualinio gyvenimo terapeutė Ruth Westheimer. - Tokios atgyvenusios idėjos žalingai veikia mūsų seksualinius santykius. Seksualinis moterų aktyvumas tikrai ne mažesnis nei vyrų, tiesiog dėl visuomenėje susiformavusių normų kai kurios moterys jį vis dar slopina“.Antra klaida – galvoti, kaip tu atrodai


Antropologė ir knygos „Why Him, Why Her“ autorė tikina, kad visoms moterims reikia suvokti paprastą tiesą: vyrai nepastebi pusės dalykų, kurie mums atrodo labai svarbūs. Likusi pusė, kurią vyrai pastebi, jiems vis tiek neatrodo tokia svarbi, kaip mums.


„Instinktyvus pajutimas niekur nedingęs, todėl seksualine prasme vyrus traukia vidinė moters energija – jos pasiruošimas „poruotis“, - pasakoja Helen Fisher. - Tai neturi nieko bendro su išvaizda, todėl moterims reikėtų mažiau sukti galvą dėl to, kaip jos atrodo ir daugiau dėmesio skirti savo emociniam nusiteikimui“.Trečia klaida – galvoti, kad vyrams seksas tėra seksas


„Dvi didžiausios šių laikų santykių klaidos – galvoti, kad moterims sekso reikia mažiau nei vyrams ir galvoti, kad vyrams seksas tėra seksas“ - pusiau rimtai, pusiau juokais sako Helena Fisher. Priešingai visuomenėje vyraujančiai nuomonei, vyrai labiau linkę rinktis rimtus ir ilgalaikius santykius, o ne vienos nakties nuotykius. „Kai kuriems vyrams seksas yra labai svarbus emocine prasme ir nereikėtų to nuvertinti“ - pataria Ruth Westheimer.Ketvirta klaida – galvoti, kad jis visuomet pasiruošęs


Maždaug nuo 30 metų amžiaus vyrų libido pradeda mažėti ne tik dėl natūralių organizmo pokyčių, bet ir dėl kasdienių aplinkybių – darbų krūvio, streso ir t.t. Daugumai moterų tokie pokyčiai būna netikėta staigmena, todėl seksualinio aktyvumo sumažėjimą jos neretai priima pernelyg asmeniškai.


„Moterims tai būna toks šokas, kad jos niekaip negali tuo patikėti, - sako Fisher. - Labai dažnai susidūrusios su šia situacija moterys pradeda ieškoti priežasčių visai ne ten, kur reikia. Jos galvoja, kad vyrai nustojo jas mylėję, o iš tiesų jie tiesiog nenori sekso“.


Santykių ekspertė atkreipia dėmesį, kad šis pereinamasis etapas nėra lengvas ir patiems vyrams, todėl moteris turėtų elgtis itin apdairiai. Subtiliai rodyti savo geismą, dažniau pabrėžti vyro seksualumą ir patrauklumą, tačiau jokiu būdu jo nespausti.Penkta klaida – versti vyrą klaidžioti tamsoje


Atvirai kalbėti apie seksą, mums patinkančius ir nepatinkančius dalykus, nėra paprasta net ir tuomet, kai su partneriu kartu esate ne vienerius metus, sako psichologas Lesas Parrotas, ne vienai porai padėjęs išspręsti seksualinio pobūdžio problemas. Tačiau tai – vienintelis būdas norint sukurti pasitenkinimą teikiančius seksualinius santykius.


„Nė vienas vyras nesugebės suteikti moteriai orgazmo, jeigu jinai neparodys, kaip tai padaryti. Net ir labiausiai patyręs vyras yra aklas, kol moteris nenukreipia jo tinkama linkme“ - sako Ruth Westheimer. Tuo tarpu jos kolegė pataria, kaip teisingai kalbėti apie lovoje patinkančius ir nepatinkančius dalykus: „Stenkitės labiau akcentuoti tai, kas jums patinka. Jeigu yra dalykų, kurie lovoje jums neteikia malonumo, tuomet kalbėdamos apie tai pasinaudokite „sumuštinio“ metodu: neigiamas pastabas pradėkite ir užbaikite teigiamais pagyrimais“.Šešta klaida – bijoti naujovių


Tai, kad tavo mylimasis pasiūlė išbandyti kažką naujo, visai nereiškia, kad jūsų seksualinis gyvenimas ritasi žemyn. Nepriimk to asmeniškai! Nauji prieskoniai labai svarbūs judviejų intymiam gyvenimui, todėl net jeigu tau ne visada drąsu, stenkis išlipti iš savo komforto zonos ir išbandyti kažką naujo.


„Yra dalykų, kurie tau gali būti visai nepriimtini ir to nereikia bijoti. Tiesiog ramiai paaiškink savo vyrui, kodėl nenori to daryti, - pataria psichologas Lesas Parrotas. - Svarbiausia tokiais atvejais nepersistengti su savo reakcija ir nesumenkinti kito žmogaus seksualinių fantazijų, nepriversti jo pasijausti nejaukiai dėl savitų norų. Jeigu nežinai, kaip mandagiai pasakyti „ne“, tiesiog pasakyk, kad turi apie šią idėją pagalvoti“.

Parašyk Redakcijai

Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis