8 intymūs atvejai, kai tau geriau nekalbėti

Ne visada bendraujant su vyru reikia spiginti jam į akis - kartais nebūtina net kalbėtis. Psichologų teigimu, trumpučiu prisilietimu kitam žmogui galima atskleisti savo esmines emocijas: laimę, meilę, pyktį. „Prisilietimas - viena pirminių socialinio bendravimo formų. Be to, labai paveiki. Prisilietimų reikšmę išmokome suvokti kūdikystėje, todėl net suaugę ją šifruojame instinktyviai“, - sutinka psichologas Darius Rubauskas.

Gera naujiena! Vyrai kalba mažiau nei moterys, todėl prisilietimais juos galima paveikti labiau nei ilgais pokalbiais. Atrinkome ir tau pateikiame keletą mokslinių tyrimų išvadų, kad žinotum, kokie prisilietimai vyrus veikia labiausiai: nuo laimės akimirkų iki įtempto veiksmo scenų. Nebekartok daugiau tos iki gyvo kaulo įgrisusios frazės: „Mums reikia pasikalbėti...“

Kai sieki, kad jis padarytų tai, ko nenori...

... suimk jo rankas, švelniai suglausk delnus tarsi maldai ir apglėbk juos savaisiais

Sudėjusi jo delnus tarsi maldai tu parodai, kad kontroliuoji situaciją, o suspaudusi juos savo delnais signalizuoji: šiuo atveju veiksmo scenarijų kuri tu. Ir štai rezultatas — tavo žodžiai vaikinui skamba labai įtikinamai, tik jis nežino, kodėl. Oi ne veltui politikai kalbėdami auditorijai labai dažnai suglaudžia delnus lyg maldininkai!

Kai trokšti parodyti, kad esi susijaudinusi...

... padėk ranką jam ant šlaunų

Šis judesys itin paveikus, nes atsiduri arčiau, tačiau ne per arti vaikino turtų. Pirštais artėdama prie vidinės šlaunų pusės pasieki itin jautrią zoną, kur nervų galūnėlės siunčia signalus tiesiai į lytinius organus. Be to, čia ir oda gerokai plonesnė. Daug aiškinti nereikia: vos tavo pirštai atsidurs ant vyro šlaunies, jis supras, ko geidi, ir atsakys glamonėmis.

Kai jautiesi prastai...

... pakišk savo atverstus delnus po jo delnais

Atvertusi delnus nebyliai prašai padėti — šis gestas šimtmečius buvo laikomas maldavimo ženklu, todėl pasąmonėje yra šifruojamas kaip pagalbos šauksmas. Kai sugriebi partnerio delnus, be žodžių sakai: reikia ne kieno nors kito, o jo pagalbos. Kad dar labiau akcentuotum, kokia svarbi ši situacija, paslėpk savo atverstus delnus po vaikino delnais. Jis suvoks, kad dabar viskas priklauso nuo jo, ir tai jį įpareigos rūpintis tavimi.

Kai jis įsiunta...

... padėk jam ant peties ranką, tik nesulenk jos

Ištiesta ranka vyro peties siekianti mergina veikia tarsi paspaustas pauzes mygtukas maišto akimirką. Judesys ganėtinai tvirtas, ištiesta ranka akcentuoja susitelkimą — tai turėtų nuraminti vaikiną. Mokslininkų teigimu, petys – zona, idealiai tinkama vyrui raminti: ji gerai apsaugota raumenų, todėl ne tokia jautri — moters prisilietimas prie jos turėtų karštakošį atvėsinti, sumažinti jo pyktį. Tačiau užgesinti konfliktą gali ir nepavykti — juk streso hormonai adrenalinas su kortizoliu jau pradėjo veikti.

Kai nori atsiprašyti...

... sėdėdama šalia suspausk sekundei jam kelį

Liesdama kelį priverti jį galvoti apie judviejų ryšį. Vaikinas atidžiau klausosi (ir geriau suvokia), ką mėgini jam pasakyti. Mokslininkų teigimu, kelis — neutrali zona, prisilietimai prie jo nėra tokia agresyvi invazija kaip veido lytėjimas rankomis, todėl vaikinas neatšlyja net blogai nusiteikęs. Be to, tiesdama ranką kelio link, prie vaikino palinksti visu kūnu. Ši paslaugi laikysena jo pasąmonei signalizuoja: tu nuoširdžiai atgailauji arba trokšti atleidimo. Vaikinas pasijunta svarbus ir... nebemato priežasties pykti.

Kai nori prisipažinti meilėje...

... pirmiausia suimk jo skruostus abiem delnais

Net menkiausio mūsų plaukelio šaknies svogūnėlyje gausu kraujagyslių bei nervų. Vyrams ant veido plaukų auga daugiau, vadinasi, daugiau yra ir svogūnėlių, todėl jų oda, priešingai nei esame linkę manyti, yra gerokai jautresnė nei moterų, ypač nuskusta. Be to, skruostus lytintys moters delnai interpretuojami itin romantiškai. Jie — tarsi akivaizdus švelniausių jausmų įrodymas. Štai kodėl beveik kiekviename meilės filme poros bučiuojasi liesdamos veidus bent jau pirštais. Veidas — viena iš emociškai intymių zonų. Mokslininkų teigimu, kuo arčiau veidas prie veido, tuo stipresnį tarpusavio ryšį jaučia poros.

Kai jis įsitempęs...

...švelniai liesk jam sprandą, užkabindama plaukus

Tai pats didžiausias meilikavimas. Pirmiausia pirštais liesdama vyrui plaukus pažadini jo pasąmonėje glūdinčius esminius globos instinktus. Teko matyti, kaip gyvūnai prižiūri vienas kito kailiukus? Šitaip jie vienas kitam demonstruoja meilę bei prieraišumą. Lygiai taip pat vaikiną veikia plaukų kedenimas pirštais - tie raminami judesiai sukelia jam saugumo jausmą. Maža to, švelniai liečiant sprandą atpalaiduojamas trapecinis raumuo — nuovargio bei streso epicentras. Tikriausia kai pirštais palieti jam sprandą, vaikinas jaučia įtampą kūne, bet tik akimirką, — lengvas tavo rankos slydis per raumenis jį atpalaiduoja lyg profesionalo masažas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis