Seksualinis suderinamumas: ar lytinių organų atitikimas – svarbus aspektas?

Kuomet kalba pasisuka apie intymius dalykėlius ir dydžius, mintyse iš karto pradedame linksniuoti vyriškąjį pasididžiavimą: „Per mažas“... „Per didelis“... O kaip gi su intymiąja moterų vietele? Ar ir šiuo atveju dydis svarbus?

„Kaip kibiras“ – dažniausiai toks įžeidimas mestelėjamas daug partnerių turėjusių moterų pusėn. O štai medikai teigia, jog manymas, esą partnerių gausa tiesiogiai atsiliepia išmatavimams ir moters makšties gylis bei plotis priklauso nuo lytinio gyvenimo aktyvumo – tėra vienas iš labiausiai paplitusių mitų. Iš tiesų kiekviena moteris gimsta su skirtingo gylio vagina. Lygiai taip pat, kaip vyrai gimsta su skirtingo dydžio peniais.

Tyrimų, kurie atskleistų makšties dydžio įtaką intymiam gyvenimui, atlika labai nedaug. Anot medikų, įprastai lytiškai nesusijaudinusios moters makšties gylis siekia 7,5-13 cm. Sakoma, kad gylis labai priklauso nuo moters ūgio, tačiau tai, kad tarp moters ūgio ir jos vaginos gylio yra ryšys – nebūtinai taisyklė. Ginekologai teigia, kad tai – labai individualus dalykas. Vos 150 cm moteris gali turėti 11-14 cm vaginą, o aukšta mergina priešingai, 6-8 cm.

Priklausomai nuo susijaudinimo, moters makštis kinta:

- Moters makštis ramybės būsenoje:

makšties gylis ~ 10cm

makšties diametras mažesnis ~ 2,5 cm

- Moters makštis esanti susijaudinimo būsenoje:

makšties gylis ~15 cm

makšties diametras ~ 6 cm

- Ištempta moters makštis:

makšties gilumas ~ 22 cm

makšties diametras ~7,5 cm

Lytiškai susijaudinus moters lytiniai organai šiek tiek pasislenka aukštyn, o pati vagina tampa elastingesnė ir prisitaiko prie penio dydžio, vėliau ir vėl įgaudama savo įprastą formą. Moteriškosios erekcijos metu vagina pagilėja vos keliais centimetrais, tačiau jinai tampa elastingesnė, todėl gali papildomai išsitempti, jei vyro varpa pakankamai didelė.

Kalbant apie vidutinį penio ilgį, konkrečių skaičių taip pat nėra. Skirtingų tyrimų gauti duomenys šiek tiek skiriasi tarpusavyje, tačiau išvedant vidurkį galima teigti, kad vidutinis penio ilgis erekcijos metu siekia apie 15 cm. Jei galvotume, kad vidutinis moters makšties gylis – 12 cm, o susijaudinusi ji išsitempia dar keliais centimetrais – galėtume daryti išvadą, kad tai – tiesiog tobulas atitikmuo.

_loadQuiz(9695);

O ką daryti, jei makštis gilesnė, nei penis? Ar tokiu atveju moteris lieka nepasitenkinusi? Kaip rodo anatominiai tyrimai, dauguma moters vaginos nervų yra išsidėstę pirmuose 5 vaginos centimetruose, vadinasi būtent ši sritis yra jautriausia, todėl mažesnis vyro lytinis organas neturėtų visiškai įtakoti jos pasitenkinimo galimybės. Visai kas kita, jei vyro penis yra didesnis, nei moters makštis. Tokiu atveju lytiniai santykiai moteriai gali būti skausmingi, o nepakankamai saugantis, netgi sukelti traumas.

Moters makšties dydžiai procentais:

- Labai mažą makštį turi mažiau nei 0,1% moterų;

- Mažą makštį turi apie 10 % moterų;

- Vidutinio dydžio makštį turi apie 60 % moterų;

- Didelio dydžio makštį turi apie 20 % moterų;

- Labai didelę makštį turi apie 10 % moterų.

Beje, apie seksualinį suderinamumą pagal fizinius duomenis, kalbama net pačiame seniausiame meilės traktate. Kamasutroje teigiama, kad seksualinį poros suderinamumą galima išsiaiškinti suskirsčius vyrus ir moteris į tam tikras grupes, atsižvelgiant į jų lytinių organų dydžius. Tiek moterys, tiek vyrai išskiriami į tris grupes.

Pirmoji grupė (vaginos gylis iki 13cm, varpos ilgis iki 13cm)

Antroji grupė (vaginos gylis iki 18cm, varpos ilgis iki 18cm)

Trečioji grupė (vaginos gylis siekia iki 25cm, varpos ilgis iki 25cm)

Anot Kamasutros, geriausia, kuomet moters ir vyro lytiniai organai atitinka pagal savo dydį. Tačiau atskiruose Kama Sutros skyriuose aprašomos įvairios pozos, kuriomis mylėdamiesi partneriai gali patirti malonumą net tuo atveju, jei fiziniai jų duomenys neatitinka.

_loadQuiz(9699);

Tiesa, pastaruoju metu sparčiai gausėja moterų, pasiryžusių plastinei vaginos operacijai – vaginoplastikai. Vaginoplastika – tai procedūra, leidžianti susiaurinti moters vaginą. Teigiama, kad tokiu būdu moteris gali patirti bei suteikti partneriui didesnį pasitenkinimą sekso metu, tačiau patys chirurgai makšties operacijas vis dar vertina atsargiai.

„Vaginoplastika – ganėtinai rizikinga operacija. Chirurginis įsikišimas gali iškrėsti žiaurų pokštą ir vietoje dalinio jautrumo praradimo intymių santykių metu, moteris apskritai gali netekti visų pojūčių šio proceso metu. Yra ir kitų galimų rizikų: infekcijos, pooperaciniai randai, skausmai seksualinio kontakto metu ir t.t.“ – persėja Amerikos akušerių ir ginekologų koledžo atstovai (American College of Obstetricians and Gynecologists, ACOG ).

Parašyk Redakcijai

Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis