N-18: kaip devynios moterys atrado slapčiausią moters pasitenkinimo tašką

Žodis „klitoris“ nė vienos iš mūsų nenustebins. Visos puikiai žinome, kas tai yra ir kur šis mažas malonumų taškas slepiasi. Bet už šio kauburėlio atradimo slepiasi įdomi istorija apie 9 moteris, panorusias geriau pažinti savo seksualumą.

Tai, kad tarp moters kojų egzistuoja keistas ir paslaptingas iškilumas, buvo žinoma jau seniai. Hipokratas vadino jį columella (maža kolona), Avicena turėjo kitą pavadinimą - albatra arba virga (atšaka), o arabų medikas Al-Zahrawi vadino klitorį tentigo (įtampa). 


Vis tik pirmasis vyras, kuris ne tik atrado klitorio egzistavimą, bet ir nusprendė skirti jam daugiau dėmesio, buvo italas chirurgas Realdo Colombo. 1559 metais jis apžiūrėjo daugiau nei šimto pacienčių genitalijas ir pareiškė, kad visų moterų lytiniai organai turi tą patį mažutėlį išgaubimą, kurio neturi vyrai. Gydytojas atkreipė dėmesį, kad šis gauburėlis nuo prisilietimo „tampa tvirtesnis ir padidėja taip, kad pradeda priminti vyrišką lytinį organą“. 


Realdo Colombo buvo kone įsitikinęs, kad klitoris - jo atradimas. „Kadangi niekas iki šiol neaprašė šios ataugėlės ir jos funkcionalumo, ir jeigu leistina duoti pavadinimus lytiniams organams, kuriuos aš atradau, tuomet reikėtų tai vadinti Veneros malonumu“ - rašė jis. 


Po šio „atradimo“ klitoris labai ilgam laikui buvo pamirštas. Niekam nerūpėjo moteriškas malonumo taškas iki 1966 metų. Tuomet jau pačios moterys nusprendė išsiaiškinti, kas vyksta su jų kūnais. Psichiatrė Mary Jane Sherfey apie klitorį rašė savo knygoje „Moters seksualumo natūra ir evoliucija“ (The nature and evolution of female sexuality), o praėjus beveik dešimtmečiui, 1975 metais 9 moterys susirinko tam, kad galutinai išsiaiškintų klitorio paslaptis. 


Šios damos slaptų susitikimų metu nusimesdavo visus drabužius, susėsdavo į ratelį ir masturbuodavosi, lygindamos savo lytinius organus, kad galėtų iliustruoti jau esamas teorines žinias. Viena iš šių moterų, Susanne Graage, išklausė anatomijos kursą ir pirmą kartą istorijoje nupiešė klitorį su visomis 18 jo dalių. 


Įdomu tai, kad klitorio tyrinėjimai tęsiasi iki šiol. Mokslininkai ir šiandien bando atsakyti į klausimą, ar ši moters kūno dalis, atsakinga už seksualinį pasitenkinimą, atlieka dar kokią nors svarbią funkciją. 

Parašyk Redakcijai

Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis