5 keistenybės apie spermą, kurias teko girdėti

Ar esi girdėjusi, kad galima įsigyti kremą, pagamintą iš... spermos? Teigiama, kad ši priemonė minkština odą ir lygina raukšleles. Patikėk, tai ne vienintelis mitas, kurį mums teko girdėti.

Mitas: sperma – kaip maistas!

Sklinda kalbos, kad sperma yra tokia kaloringa, kad gali atstoti maistą! Pabandykime išsiaiškinti: spermoje yra daug baltymų, cholesterolio ir natrio, vitaminų C ir B12, kalcio, cukraus ir fruktozės. Vidutinės ejakuliacijos metu išskiriamos spermos kiekyje yra nuo 15 iki 30 kalorijų. Per dieną moteriai reikėtų suvartoti bent 1500 kalorijų. Oho... Kiek daug spermos reikėtų, kad ji pakeistų maistą. O ir partnerio vieno šiam tikslui tikrai nepakaktų.

Mitas: sperma padeda odai!

Nepaisant to, kad atsiranda žmonių, siūlančių kremus, praturtintus sperma, nė vienas tyrimas neįrodė stebuklingų jos galių odai. Na, jei labai norėtume tuo patikėti, galbūt ir būtų įmanoma spermą ir grožį šiaip taip susieti: spermoje esantys vitaminai C ir B12 gali būti sąjungininkais prieš senėjimą. Bet juk šių vitaminų yra ir įprastuose kremuose.

Mitas: nuryta sperma naudinga sveikatai!

Kadangi sperma susideda iš natūralių komponentų, ji nėra kenksminga, tačiau teiginio, kad ji naudinga – patvirtinti negalime. Visa tai, iš ko susidaro sperma, organizmas gali gauti su įprastu maistu. Be to, sperma gali tapti įvairių infekcijų šaltiniu.

Mitas: sperma padeda numesti svorio!

Spermoje iš tiesų yra medžiagų, skaidančių riebalus, bet jų kiekis toks mažas, kad sunku net įsivaizduoti, kiek spermos reikėtų, norint numesti svorio. O štai nuo sekso svoris iš tiesų gali imti kristi: 30 minučių lytinis aktas gali sudeginti maždaug 200 kalorijų.

Mitas: spermatozoidai gyvybingi porą dienų!

Viskas priklauso nuo terpės, į kurią tie spermatozoidai patenka. Pavyzdžiui, moters kūne jie gali gyventi nuo dviejų iki penkių dienų. Dėl šios priežasties būk atsargi, jei vietoj apsisaugojimo priemonių naudojiesi vaisingų dienų skaičiavimu.

Parašyk Redakcijai

Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis