TAI NORMALU: 4 variantai, kaip po sekso gali pakisti makštis

Būkime atviros - ne viena mūsų po meilės žaidimų pastebime šiokių tokių pokyčių ten apačioje. Deja, kartais jie verčia sunerimti: ar viskas gerai, ar nereikėtų apsilankyti ginekologo kabinete? Ką gi, laikas išsiaiškinti, kokie pokyčiai yra natūralūs ir neverti tavo nuogąstavimų.

PATINIMAS

Intymiosios vietelės patinimas po lytinio akto yra vienas dažniausiai pasitaikančių pokyčių. Kaip ir vyriški, taip ir moteriški lytiniai organai susijaudinimoo metu priplūsta kraujo, todėl lytinės lūpos gali patinti. Dažniausiai patinimas nuslūgsta savaime, tačiau jei dėl jo labai sunerimai, padės šiltas kompresas.

SKAUSMAS ŠLAPINANTIS

Ar pastebėjai, kad kartais po sekso šlapintis yra skausminga, rodos, jauti deginimą. Labai dažnai šis deginimo pojūtis, atsiradęs po lytinio akto, yra painiojamas su šlapimo pūslės uždegimo simptomais. Visgi šis skausmas gali atsirasti būtent dėl meilės žaidimų. Neretai pasitaiko, kad sueities metu ant lytinių lūpų atsiranda žaizdelių - mikroįplyšimų, būtent dėl jų šlapinantis ir atsiranda deginimo pojūtis. Jei šis skausmas po dienos nepraeina, reikėtų kreiptis į daktarą, gali būti, kad jį sukėlė infekcija.


Shutterstock nuotr.

NIEŽĖJIMAS

Ne paslaptis, kad niežėjimas ten apačioje gali būti ligos požymis, tačiau yra ir kitų jo atsiradimo priežasčių. Dažniausiai niežėjimas atsiranda po intensyvios trinties, tiesiog makštis sudirgsta. Rečiau pasitaiko alergijos lubrikantams, prezervatyvams. Pirmuoju atveju nieko nepadarysi, tačiau toks niežėjimas greitai praeina ir pernelyg neerzina. Tačiau jei pastebėjai, kad niežti po lubrikanto ar prezervatyvų naudojimo, greičiausiai šiuos reikėtų keisti.

SAUSUMAS

Pasitaiko, kad po sekso makštis ne tik tampa jautresnė, bet ir labai išsausėja. Tokį sausumą gali sukelti prausimasis ar intymios higienos servetėlių naudojimas po lytinio akto. Po sekso pašalinti sausumą gali lubrikantu, jis akimirksniu panaikins visus nemalonius pojūčius.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis