Pagrindinė priežastis, nulemianti kiek laiko truks tavo santykiai

Ar galima iš anksto nuspėti, kiek laiko truks santykiai? Mokslininkų atliktas tyrimas pateikė atsakymą į esminį klausimą - kas yra tas kertinis akmuo, laikantis santykius.

Žurnale Experimental Psychology: General publikuotame tyrime mokslininkai iš Kalifornijos universiteto bandė atrasti esminius skirtumus tarp trumpalaikių ir ilgalaikių santykių. Jiems buvo įdomu sužinoti, kodėl vieni santykiai greitai nutrūksta, o kiti tęsiasi ne vienerius metus.


Taigi mokslininkai apklausė daugiau nei 800 skirtingo amžiaus dalyvių, bandydami detaliai išsiaiškinti nuo ko santykiai prasidėjo ir kaip jie vystėsi. Išanalizavus rezultatus paaiškėjo, kad tiek trumpalaikiuose, tiek ilgalaikiuose santykiuose romantiškasis etapas augo vienodu greičiu. Tai reiškia, kad tiek vienu, tiek kitu atveju santykių pradžia buvo praktiškai identiška. Vadinasi spręsti apie santykių baigtį iš anksto tiesiog neįmanoma.


Kur kas svarbesnį vaidmenį atlieka sekantis santykių etapas, kuomet vieniems romantiškas susidomėjimas nustoja augęs, o kitiems ir toliau kyla. Po kelių kartu praleistų savaičių ar mėnesių vieni pasuka skirtingais keliais, o kiti ir toliau tęsia santykius. Mokslininkai atkreipė dėmesį, kad lūžis santykiuose įvyksta dėl senos kaip pasaulis priežasties - sekso. Psichologų išvada buvo paprasta: kuo geresnis seksas, tuo didesnė tikimybė, kad santykiai bus ilgalaikiai.


Apklausus visus tyrimo dalyvius paaiškėjo, kad stipri seksualinė trauka buvo esminis dalykas, laikęs partnerius kartu. Tuo tarpu tie, kuriems jų antroji pusė buvo tik patraukli, tačiau stipriai nejaudinanti fizine prasme, išsiskyrė ganėtinai greitai. Taigi pirmasis seksas iš esmės nulemia tolimesnę santykių eigą - skatina tęsti santykius arba galutinai nuslopina simpatiją.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis