6 požymiai, kad turi nedelsiant kreiptis į ginekologą

Visos puikiai žinome, kad pas ginekologą profilaktinei apžiūrai reikėtų apsilankyti bent kartą per metus. Tačiau tai tikrai ne tas vizitas, kurio laukiame nekantraudamos. Matyt dėl to ir esant rimtesnėms problemoms atidėliojame tiek, kiek tik įmanoma. O veltui! Kai kurių simptomų ignoruoti tiesiog nevalia.

Kraujavimas tarp menstruacijų

Panikuoti neverta, tačiau pasitikinti sveikatą pas ginekologą tiesiog būtina. Kraujingos išskyros tarp mėnesinių gali būti pirmasis gimdos kaklelio vėžio simptomas - ypatingai tai aktualu toms, kurios jau išgyveno menopauzę. Priežastis gali slypėti ir hormonų sutrikime, tačiau bet kuriuo atveju kraujingos išskyros pasirodo ne be priežasties.


Ilgai trunkančios ir gausios mėnesinės

Jei kraujavimas trunka ilgiau nei septynias dienas arba menstruacinius įklotus tenka keisti kone kas valandą - tai jau akivaizdus sutrikimas. Tai gali būti tokių ligų kaip endometriozė ar hipotirozė simptomas. Neignoruok šio simptomo ir kuo skubiau kreiptis į ginekologą - juk kalbame ne tik apie tavo sveikatą, bet ir apie savijautą.


Tavo pilvas nuolatos išsipūtęs

Jei problemų su antsvoriu neturi, maitiniesi sveikai ir vengi pilvą pučiančių produktų, o pilvas vis tiek nuolatos išsipūtęs, - tai gali būti labai rimtos ligos požymis. Nenorime gąsdinti, bet kalbame apie kiaušidžių vėžį. Ypatingai svarbu kreiptis į medikus tais atvejais, kuomet pilvo pūtimą lydi skausmas, o simptomai neslopsta ir mėnesinėms prasidėjus.


Skausmas ar deginimas šlapinantis

Jei pastebėjai šį simptomą, greičiausiai pasigavai šlapimo takų infekciją. Jeigu pastebėjai ir išskyrų pakitimus (gali pasikeisti spalva ar tekstūra), gali būti, kad sergi virusine ar bakterine lytinių takų infekcija. Nedelsk ir apsilankyk pas gydytoją, kuris tyrimų pagalba nesunkiai nustatys negalavimų priežastį.


Keistos išskyros

Pakitusios išskyros - pirmasis daugumos intymių ligų simptomas. Įprastos išskyros dažniausiai būna permatomos ar balsvos, tačiau bekvapės. Apie infekcijas signalizuojančios išskyros nuo įprastų skiriasi tiek spalva, tiek kvapu ir tekstūra. Apie tai, kaip atpažinti galimą lytinę infekciją, gali paskaityti šiame straipsnyje. Tačiau savigyda neužsiimk - kreipkis į ginekologą, kuris paskirs tau gydymą.


Po intymių žaidimų pasirodo šiek tiek kraujo

Jeigu mėnesinėmis nesergi, tau nieko neskauda, o po sekso vis tiek pasirodo keli lašeliai kraujo - vadinasi nerimauji ne be reikalo! Kraujo lašeliai gali signalizuoti apie kai kurias lytiškai plintančias ligas (LPL), labiausiai tikėtina – chlamidiozę. Jei abejoji, atkreipk dėmesį į kitus chlamidiozės požymius: žalsvas išskyras iš makšties ir šlapinimosi metu juntamą skausmą. Tik nepamiršk, kad lytiškai plintančios ligos kartais ilgus metus nerodo jokių simptomų, tad pasitikrinti bet kuriuo atveju turėtum.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis