7 atvejai, kuomet negalima užsiimti seksu

Reguliarus seksualinis gyvenimas teigiamai veikia tiek fizinę, tiek emocinę tavo savijautą. Kaip sakoma viename anekdote: „Du kartai per savaitę - sveikatai, visi kiti - tavo malonumui“. Tačiau kai kuriais atvejais patartina susilaikyti.

Kada seksas - ne pati geriausia idėja


1) Jei žinai, kad apsilankymo pas ginekologą metu tau bus atliekami tyrimai ir imami tepinėliai, nuo lytinių santykių patartina susilaikyti 2-3 dienas. Į tavo makštį patekusi sperma gali pakeisti makšties terpės rūgštingumą bei bakterijų ir virusų santykį. Tad vardan tyrimo tikslumo, geriau susilaikyk.


2) Jei tau buvo atlikta ginekologinė operacija, lytinių santykių reikėtų vengti mažiausiai 2 savaites. Seksas gali sukelti ne tik kraujavimą, bet ir uždegiminius procesus. Kiek laiko reikės susilaikyti nuo lytinio gyvenimo, priklauso nuo individualios situacijos, tad šiuo klausimu pasitikėk savo gydytoju.


3) Ne paslaptis, kad po gimdymo apie seksualinį gyvenimą bent kuriam laikui teks pamiršti. Tačiau kai kuriais atvejais vengti lytinių santykių patariama ir nėštumo metu, ypatingai tuomet, kai padidėjusi galimo priešlaikinio gimdymo ar persileidimo rizika. Kiekvienu konkrečiu atveju gydytojas tau patars, kaip turėtum elgtis ir ko geriau vengti.


4) Jei bent vienas iš partnerių serga lytiniu keliu plintančia infekcija, būtina atsisakyti ne tik įprasto, bet ir oralinio ar analinio sekso - šiais keliais infekcija taip pat gali būti perduodama. Nepamiršk, kad prezervatyvas šiuo atveju - ne 100% garantija! Todėl geriau nerizikuoti. Jeigu tau nuolatos atsinaujina ne lytiniu keliu plintančios infekcijos (pavyzdžiui, pienligė), apsilankyti pas gydytoją rekomenduojama ir tavo partneriui - gali būti, kad jis taip pat turi besimptomę infekciją.


5) Seksas per mėnesines - diskutuotina tema. Vieni tikina, kad būtent šiuo periodu moteris gali patirti stipriausią malonumą, kiti laikosi nuomonės, kad tai nehigieniška ir netgi pavojinga sveikatai. Žiūrint iš medicininės pusės tiesos tame yra - šiltoje ir drėgnoje terpėje bakterijos dauginasi greičiau, o per mėnesines makštyje būtent tokia terpė ir susidaro. Gimdos kaklelis labiau prasiveria, todėl bakterijos lengviau patenka ten, kur joms nereikėtų būti ir sukelia įvairius uždegimus.


6) Seksualinis susilaikymas rekomenduojamas ir tais atvejais, kuomet pašalinama gimdos spiralė. Įprastai po spiralės pašalinimo galimas kelias dienas trunkantis kraujavimas, tad tuo metu leisk savo organizmui išsivalyti ir atsigauti.


7) Susilaikyti nuo lytinių santykių patartina ir pastebėjus patologinius pakitimus intymioje zonoje. Išskyros, bėrimai, opelės - visi panašaus pobūdžio pakitimai perspėja apie galimą lytinę infekciją, nuo kurios prezervatyvas gali neapsaugoti. Tad pirmiausia kreipkis į medikus, kurie atliks išsamius tyrimus ir išsiaiškins pakitimų priežastis.

Parašyk Redakcijai

Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis