Psichologas pakomentavo dažniausiai daromas moterų klaidas santykiuose

Cosmopolitan.ru komanda surinko blogiausius patarimus, kuriuos apie santykius yra išgirdusios iš draugių, o psichologas viską įvertino iš šalies ir pakomentavo. Merginos, paskaitykite.

– Šokoladukas? Mieloji, tu gi ne vaikas. Nenusipigink. Reikėjo neimti ir pareikalauti dėžutės brangių saldainių. Priversk jį parodyti, kokia tu jam brangi. Pradėk nuo saldainių ir palaipsniui kelk kartelę. Žiūrėk, kokią simpatišką apyrankę turiu. O Inesa apskritai savaitgaliui lekia į Paryžių...


Psichologo komentaras: Santykiuose vyrauja 5 meilės kalbos. Tai, ką kalbėjo draugė, yra dovanų kalba. Kitos kalbos - tai palaikymas žodžiais, skirtas laikas, pagalba ir prisilietimai. Dovanos tiks tik tuo atveju, jeigu vyras ir moteris kalba ta pačia meilės kalba. Kitais atvejais dovanos tėra papirkinėjimas. Pavyzdžiui, jeigu vyras nenorės kažko daryti, greičiausiai mainais tiesiog įteiks dovanėlę ir taip užglaistys situaciją. Jeigu toks variantas tinka, tuomet puiku. Bet po to nereikia stebėtis, kad vyras nerodo dėmesio, nepalaiko ir t.t.


– Kodėl per išeigines tu viena? Ką reiškia jis su draugais? Jūs VISADA turite būti kartu. Paskambink jam tuojau pat ir pasakyk, kad viskas baigta ir iš karto išjunk telefoną. Tegu pasijaudina.


Psichologo komentaras: Pats geriausias būdas prarasti vyrą, – jam įkyrėti. John Gray knygoje „Vyrai kilę iš Marso, moterys – iš Veneros“ parašyta, kad vyrų komfortui ir gerų santykių palaikymui būtina turėti savo asmeninę erdvę. Autorius tai vadina urvu. Todėl, moteris, norėdama išsaugoti ilgalaikius santykius, turi gerbti šią erdvę, beje, ir pati turėti savąją. Kuomet žmonės ilgus metus būdami kartu braunasi į vienas kito asmeninę erdvę ir taip pažeidinėja nustatytas ribas, tai – tiesiausias kelias į skyrybas ir neapykantą“.


– Kaip tu gali vaikščioti po namus su tais baisiais šortais? Vyras turi visada tave matyti gražią. Net šlepetės, ir tos turi būti dailios, su kulniuku, nekalbant jau apie tai, kad visada turi būti šiek tiek pasigražinusi, blizgiu paryškinusi lūpas. Atsipalaiduoti negalima, juk mes – kaip kare.


Psichologo komentaras: Šioje vietoje iš dalies sutinku. Vyrai myli akimis ir šalia savęs jie nori matyti estetišką moterį. Tad dvidešimties metų senumo šortus ir apatinius tikrai geriau būtų išmesti. Net jeigu ir galvoji, kad jis į tave nežiūri, taip nėra. O jeigu jam jau tas pats, kaip tu atrodai, tuomet tai jau buitinė rutina, kuri prie gero nepriveda. Aukštakulnių namuose nešioti, suprantama, nereikia. Atrodyk normaliai, tiesiog atmink, kad vyras visada nuskaito vizualinę informaciją. Svarbiausia, kad ir tu pati patogiai jaustumeisi su tais drabužiais namuose.


– Oho kaip papilnėjai... Ir kaip į tai reaguoja tavo vyras? Jūs kartu gaminate picą ir jums smagu? Kažkokia nesąmonė. Smagu turi būti tada, kai tau dovanojam automobilį arba kai pasiperša, o ne gaminant picą.


Psichologo komentaras: Tai vėl gi liečia meilės kalbas. Jeigu tu su savo vaikinu gamini maistą ir jums abiem tai patinka, vadinasi jūsų meilės kalba – kartu praleistas laikas ir rodomas dėmesys. O draugė, matomai, bendrauja kita meilės kalba, todėl ir jos pasvarstymai tokie prieštaringi. Vyras tikrai nepaliks merginos dėl atsiradusių kelių papildomų kilogramų, net jei jis ir vizualas. Svarbiausia, kad ji „neknistų“ jam smegenų. Jeigu maisto gaminimas (ir valgymas) jiems abiems teikia malonumą, į tuos kelis priaugtus kilogramus jis žiūrės dar tolerantiškiau, nei tai atrodo iš šalies.


– Ką reiškia tu nežinai, kiek jis uždirba? Ar jis neatiduoda tau savo atlyginimo? Tu tokia kvaila. Pinigai visada turi būti moters rankose. O ką darysi, jei jis tave paliks? Visada turi būti atsidėjusi tokiam atvejui.


Psichologo komentaras: Viskas priklauso nuo to, kokie yra santykiai. Jeigu jie gyvena kartu ir turi bendrą šeimos biudžetą, būtų gerai žinoti kiek kiekvienas iš jų uždirba. Taip pat pravartu būtų kiekvienam disponuoti tam tikra asmenine pinigų suma, kurią būtų galima išleisti savo poreikiams. Aš palaikau idėją, kad moteris taip pat dirbtų. Tai suteikia jai gerą savivertės ir savirealizacijos jausmą, net jei ji ir nebus ta pagrindine šeimos maitintoja.


– Tu nedarai jam oralinio, priešiniesi analiniam seksui, netoleruoji grupinio sekso? Galas viskam. Gali jau krautis savo daiktus, netrukus jis ras tą, kuri mielai visa tai darys.


Psichologo komentaras: Savo konsultacijose aš visada sakau klientams, jog seksualinis suderinamumas labai svarbus. Jeigu suderinamumo nėra, tuomet šia tema reikėtų pasikalbėti su psichologu ir seksologu. Priešingu atveju nėra jokios prasmės tęsti tokius santykius.


– Tu pati vaikštai į parduotuvę, plauni indus, paimi vaikus iš darželio? O ką daro jis? Gal išprotėjai, reikia padaryti taip, kad viską darytų jis. Tu sakai, kad tau patinka gaminti? Na ir višta gi tu, mamelė, kvaiša.


Psichologo komentaras: Nėra vienos universalios nuostatos, ką šeimoje turi daryti tikras vyras arba tikra moteris. Aš pažįstu daug šeimų, kuriose moterys uždirba daug pinigų, o vyrai prižiūri namus. Šie vaidmenys labai lankstūs ir gali keistis. Reikia daryti taip, kad abu nesijaustų kankiniais. Jeigu moteris prisiima sau atsakomybę už visą buitį ir dar plėšosi uždirbdama pinigus, tuomet su tuo reikia kažką daryti. Šiaip moterys daug jautriau nei vyrai reaguoja į švarą namuose. Jei pavargsi nuo buities darbų, tiesiog mažink juos.


– Klausyk, o kada jūsų vestuvės? Juk jūs jau penkis metus gyvenate kartu... Ką reiškia, tau nusispjaut ant vestuvių? Juk jis gali bet kurią minutę dingti... Ir liksi be nieko.


Psichologo komentaras: Santuokos samprata pasikeitė. Anksčiau, norint susilaukti vaikų, reikėjo būti ištekėjusiai, priešingu atveju moteris buvo laikoma lengvo elgesio. Šiais laikais viskas kitaip. Santuoka turi vis mažiau privalumų. Sprendimas apie santykių įteisinimą priklauso tik nuo dviejų žmonių. Aš žinau porų, kurios daug metų gyvena kartu be antspaudo pase.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis