Vienos nakties nuotykiai: pavojai, patarimai ir neįtikėtini faktai

51 proc. moterų mano, kad seksas be meilės nėra blogas dalykas, tačiau tik pusė jų po vienos nakties nuotykio jaučiasi gerai ir nesigaili. Kitas aplanko jausmas, jog jomis pasinaudojo, apima pyktis ir liūdesys. Vis dėlto smalsumas dažnai nugali – net 45 proc. amerikiečių yra išbandę vienos nakties nuotykį. Liūdniausia, jog net trečdalis jų rizikavo ir į vienos nakties nuotykį nėrė be jokios kontraceptinės priemonės, nors kitą rytą atsisveikino su partneriu ir išėjo į skirtingas puses – grįžo pas šeimas, draugus ar į vienišės namus.

STAIGI PABAIGA

Ar gali seksas pirmo pasimatymo (susitikimo, susipažinimo) metu viską sugadinti? Psichologai sako, jog faktiškai neįmanoma pradėti rimtų santykių nuo vienos nakties nuotykio. Kadangi tokie nuotykių ieškotojai tampa labai „artimi“ per trumpą laiko tarpą, jie nespėjapažinti vienas kito, neužsimezga gilesnis ryšys. Tokie žmonės tampa pažeidžiami anksčiau nei įgyja pasitikėjimą.

Tai žinodamos tiek moterys, tiek vyrai vengia bendravimo po vienos nakties nuotykio. Jie nutuokia, jog ši naktis nėra pats geriausias atspirties taškas rimtiems santykiams ir bando atriboti partnerį nuo bet kokio gilesnių jausmų užsimezgimo. Ne veltui net filmuose ryte pabudę žmonės randa tuščią lovą su rašteliu „Ačiū“. Tad jeigu pasiryžai nuotykiai – buk pasiruošusi ir greitai, bet skausmingai jo pabaigai.

VILIOJANTI EUFORIJA

Gali kilti klausimas, kodėl tuomet išvis taip neatsakingai elgtis? Psichologai aiškina, jog moterys pasiduoda vienanakčiai aistrai, nes toks nuotykis neįpareigoja pradėti draugystės, tuoktis ar gimdyti vaikus. Žmonės dažnai jaučiasi nualinti kasdienio bandymo atitikti socialines normas ir pradeda „maištauti“– tenkinti savo geismus be jokio įsipareigojimo ar laiko aukojimo santykių vystymui.

Reikėtų nepamiršti, kad kiekviena svaigi akimirka gali brangiai kainuoti ir baigtis nėštumu. Jeigu manai, kad tam dar ne laikas, o nepažįstamasis nėra tavo svajonių vaikų tėvas, pasirūpink patikimais apsaugos būdais – nežalok savęs, savo kūno ir sielos. Nors daugiausia porų renkasi nutrauktą lytinį aktą – tai pats nepatikimiausias apsaugos būdas, kuris nieko negarantuoja. Taigi, jeigu pasiryžai vienos nakties nuotykiui, jokiu būdu nerizikuot ir nesirink nutraukti lytinio akto, kurio metu gali ne tik pastoti, bet ir užsikrėsti įvairiomis lytiniu būdu plintančiomis ligomis.

Shutterstock


SKUBI PAGALBA

Moterys ar merginos, kurios neturi nuolatinio mylimojo, dažnu atveju nevartoja ilgalaikės kontracepcijos priemonių, tad lieka du variantai – prezervatyvas ir skubioji kontracepcija po nesaugaus arba nutraukto lytinio akto, negarantuojančio saugių santykių. Gydytojai pastebi, kad neretai dėl neplanuoto nėštumo moterys kreipiasi po atostogų, išvykų ar komandiruočių, tad jeigu net neplanuoji turėti lytinių santykių – būk visada pasiruošusi – turėk šalia savęs apsaugos priemonę. Nors pripažįstama, jog iš visų žinduolių moteris yra sunkiausiai pastojantis organizmas, labiausiai to vengiant ši teorija lyg tyčia nepasitvirtina.

Kai apie pasekmes susimąstoma po nesaugaus lytinio akto, ginekologai rekomenduoja rinktis skubios kontracepcijos tabletes, parduodamas be recepto.Visai neseniai vaistinėse pasirodė naujos kartos efektyviau mažinanti tikimybę pastoti ellaOne skubiosios kontracepcijos tabletė, kurios veiklioji medžiaga ulipristalis apsaugo nuo nepageidaujamo nėštumo geriau nei senesnės kartos levonorgestrelio preparatai. Taigi, jeigu nori apsidrausti ir nesi tikra dėl lytinių santykių saugumo – tai kone vienintelė išeitis.

Skubios kontracepcijos tabletę reikėtų išgerti kuo skubiau, galima net paprašyti vandens stiklinės vaistinėje, nes tiek ellaOne, tiek kitos skubios kontracepcijos tabletės efektyviausios suvartojus jas per pirmas 24 val. Tiesa, turėtum atsiminti, kad skubioji kontracepcija nėra kasdienė apsaugo nuo nėštumo priemonė. Ji gydytojų rekomenduojama tik kraštutiniais atvejais: kuomet įvyko nesaugus lytinis aktas, o gimdyti neplanuojama.

Jeigu iki šiol tavęs neįtikinome apsisaugoti neplanuotų lytinių santykių metu, šie faktai tikrai turėtų pakeisti tavo nuomonę:

- 1991-aisiais Lietuvoje abortu baigdavosi apie 70 proc. nėštumų. Dėl šių abortų Lietuva neteko maždaug 400 tūkst. vaikų.

- Pasaulyje daugiau nei 41 proc. nėštumų yra neplanuoti, net pusė jų baigiasi abortu.

- Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kasmet visame pasaulyje padaroma apie 50 mln. abortų. Apie 5 mln. nėštumo nutraukimų atliekama Europoje, 7 mln. – Afrikoje, 9 mln. – JAV ir net 25 mln. – Azijos valstybėse.

- Kasmet 47 tūkst. moterų pasaulyje miršta dėl nesaugaus aborto.

- Naujausia abortų statistika Lietuvoje liudija, kad apie 6-7 tūkst. moterų kasmet renkasi abortą kaip išeitį, sužinojusios apie neplanuotą pastojimą. Tik apie 100 iš jų – dėl medicininių indikacijų, likę – moters pageidavimu.

- Jau po 30 valandų nuo apvaisinimo prasideda vaisiaus vystymosi procesai. Kiekviena moteris, kuri ryžtasi abortui, išgyvena didžiulį dvasinį sukrėtimą.

- Abortas kenkia moters organizmui. Pasidarius abortą 2,5 karto padidėja tikimybė vėliau pagimdyti neišnešiotą kūdikį.

Užsakymo nr.: PT_76082291

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis