Šeimyninis gyvenimas be sekso tampa vis labiau priimtinas

Išgirdus žodžius „pirmoji vestuvių naktis“ tikriausiai įsivaizduoji kažką romantiško ir žinoma, aistringo. Tačiau mitą apie pirmąją jaunavedžių naktį negailestingai griauna statistika: pasirodo, kad kas trečia jaunavedžių pora pirmąją santuokos naktį praleidžia paprasčiausiai miegodami ir seksualinius džiaugsmus palikdami ateičiai! Negana to, kai kuriems ta ateitis ateina ne taip jau greitai: 2-3% jaunavedžių ir toliau be sekso gyvena 2-3 metus. Ir kaltos visai ne potencijos problemos, ne didelis užimtumas darbe ar namų ūkyje, ir ne nuovargis ar laiko stoka. Pagrindinis kaltininkas – sutuoktinių psichologinis ir fiziologinis nesuderinamumas sekso klausimu.

Šį specifinį fenomeną – lytinių santykių nebuvimą šeimoje, mokslininkai pavadino „virgogamija“. Specialistų nuomone, nuo jos kenčia 3% šiuolaikinių jaunų šeimų. Tačiau tokia „skaisti“ santuoka dažnai laikoma sėkminga, nes vyras ir žmona iš dalies ar visiškai lytinių malonumų išsižada savo noru.

Seksologas M. Makkeri štyrė 1000 tokių „skaisčių“ šeimų ir nustatė, kad daugumoje iš jų lytiniams santykiams trukdė moters juntamas skausmas akto metu. Dažnai vyras su žmona su tuo susitaikydavo ir nebandydavo to daugiau daryti, o pagalbos į specialistus nesikreipė. Kas penkta tokia pora įsitikinusi, jog iš principo seksas yra fiziškai ar moraliai nemalonus. Seksologas išskyrė dar 7 pagrindines priežastis, dėl kurių sutuoktiniai atsisako lytinių santykių:

- partnerio impotencija – 11,7% atvejų,

- pernelyg siaura partnerės makštis – 8,2% ,

- neigiamas partnerės požiūris į vyrus – 5,2%,

- moters šlykštėjimasis vyrišku lytiniu organu – 4,6%,

- baimė pastoti – 3,3%,

- noras suerzinti partnerį – 1,4%

- spermos baimė – 0,9%.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis