Nekaltybės atstatymo operacijos: kam, kaip ir už kiek?

Ruošdamasi savo vestuvėms, Pakistane gyvenanti Aisha Salim puikiai žinojo, kad laikydamasi griežtų musulmonų religijos tradicijų, ryte savo uošviams turės pateikti pirmosios nakties įrodymus: krauju suteptą patalynę.

Bėda tik ta, kad Aisha toli gražu nėra toji nekalta nuotaka, kurios tikisi jos būsimo vyro šeima. Ji – šiuolaikinio modernaus universiteto studentė, kuri puikiai žino, kas yra alkoholis, rūkymas, seksas ir net gyvenimas su vaikinu. Prisipažinti, reikštų užtraukti nepagarbą ne tik sau, bet ir savo šeimai. Maža to, itin religingi giminaičiai merginą greičiau nužudytų, nei drįstų užsitraukti tokią visuotinę gėdą, atskleisdami tiesą. Aisha apsisprendė: ji ryžosi nekaltybės atstatymo procedūrai.

„Kuomet pirmą kartą oficialiai susipažinau su savo būsimu vyru, iš karto pajutau jam simpatiją. Mėnesį laiko praleidau jo tėvų namuose. Per visą tą laiką mes nė karto nepasibučiavome, o aš vaidinau uolią musulmonę merginą, kuri meldžiasi penkis kartus per dieną, dėvi hidžabą ir vaikšto nuolankiai nuleidusi akis. Kuomet atsisveikinau su savo būsimu vyru ir išskridau atgal į Birmingemą, kuriame studijavau, pradėjau panikuoti dėl prarastos nekaltybės. Laikantis musulmonų tradicijų, mano jaunikis ryte turės nunešti savo tėvams paklodes, suteptas pirmos nakties krauju ir įrodančias mano nekaltybę. Jei kraujo nebūtų – vestuves anuliuotų, o aš būčiau išsiųsta namo ir užsitraukčiau sau bei visai giminei nenuplaunamą gėdą. Viskas, apie ką tuo metu galvojau, tai kaip įtikinti būsimą vyrą ir jo šeimą, kad vis dar esu tyra“ – savo istoriją pasakojo Aisha.

Iš draugų mergina sužinojo, kad šiuolaikiniai chirurgai atlieka nekaltybės atstatymo operacijas ir iš karto kreipėsi į privačią kliniką, kurioje ši operacija, taikant vietinę nejautrą, buvo atlikta už 2000 svarų. Įprastai, priklausomai nuo klinikos ir šalies, kurioje procedūra atliekama, kaina svyruoja nuo 1500 iki 3000 eurų.

„Man labai liūdna dėl moterų, kurios, kaip ir aš, blaškosi tarp dviejų kultūrų. Mūsų religija yra labai griežta, o dalis mano gyvenimo prabėgo su draugais iš Vakarų, kuriems miegojimas su savo antrąja puse atrodė normalus dalykas. Man labai pasisekė, kad galėjau leisti sau ištaisyti „klaidą“ ir niekas apie tai nesužinojo“ – teigė Aisha.

Aishos atvejis tikrai neišskirtinis. Jai, kaip ir daugumai nekaltybę praradusių musulmonių merginų, tokia operacija – tai išsigelbėjimas. Tačiau ne visais atvejais nekaltybės atstatymas yra būtinybė. Kai kurioms moterims tai tiesiog mada, kitoms – netgi priklausomybė. Pavyzdžiui, vienos 26 metų merginos iš Rusijos vyras labai nuliūdo supratęs, kad jo išrinktoji – visai ne skaistuolė. Pirmųjų vestuvių metinių proga ji nusprendė atkurti savo nekaltybę chirurginiu būdu ir taip nustebinti antrąją pusę. Vyras taip nudžiugo, kad tokia „dovanėlė“ tapo tradicija ir kartojasi jau aštuntus metus iš eilės.

Kadangi visais laikais tam tikrose kultūrose merginų nekaltybei vyrai teikė ypatingą reikšmę, nieko keisto, kad refloracija (nekaltybės atstatymas) buvo praktikuojama ir seniau, tik, žinoma, kiek kitokiais būdais, pavyzdžiui, primityviai užsiūnant lytinius organus adata ir siūlu. Šiais laikais medicina padarė didžiulę pažangą ir dabar egzistuoja ne vienas refloracijos metodas. Atstatyti mergystės plėvę gali kiekviena mergina, nepriklausomai nuo to, ar tai tebuvo vienkartinė sueitis, ar ilgalaikiai seksualiniai santykiai.

Pati operacija – ganėtinai elementari. Gydytojai teigia, kad atstatyti mergystės plėvę kartais būna netgi paprasčiau, nei jos netekti. Po nekaltybės praradimo (defloracijos), įplyšusi mergystės plėvė primena prasiskleidusius švelnios gėlės žiedlapius, kuriuos patyręs chirurgas švelniai sujungia, panašiai kaip voratinklį. Tiesa, atlikti šią procedūrą merginoms rekomenduojama maždaug savaitę prieš vestuves, nes po ilgesnio laiko siūlai savaime gali išskysti.

Dar vienas nekaltybės atstatymo metodas atliekamas taikant intraveninę narkozę: dalį gleivinės gydytojas persodina į makšties pradžią ir susiūna, suteikdamas jai natūralios mergystės plėvės formą. Tokia operacija trunka iki 60 minučių ir „atsinaujinusi“ pacientė tą pačią dieną išleidžiama į namus. Siūlų išiminėti nereikia, nes jie ištirpsta savaime. Tokiu būdu atstatytą plėvę nuo natūralios ne visada atskiria net profesionalūs gydytojai, o jau būsimas vyras nesusipras tuo labiau.

Svarbiausia, kad pakartotinu nekaltybės praradimo metu beveik visuomet pasirodo ir kraujas. Esant būtinybei, chirurgas į makštį gali patalpinti ir kapsulę su dirbtiniu krauju, kad pirmosios nakties įrodymai būtų akivaizdūs.

Kita, sudėtingesnė plastinė operacija, leidžia nekaltybę atstatyti net po gimdymo. Jei nėra mergystės plėvės likučių, chirurgai atlieka makšties prieangio trisluoksnį susiuvimą.

Refloracija atliekama taikant vietinę anesteziją, todėl ji būna visiškai neskausminga ir trunka viso labo 15 – 30 minučių. Po šios procedūros jau tą pačią dieną pacientė gali išvykti į namus. Mergystės atstatymo procedūra jokio šalutinio poveikio nesukelia, išskyrus galimą uždegiminį procesą. Vis tik, reikėtų žinoti, kad nekaltybės praradimas po operacijos gali būti kur kas skausmingesnis ir kraujavimas gali būti gerokai gausesnis nei tikrojo pirmo karto metu.

Tiesa, norinčioms pigesnio varianto, kiniečiai siūlo alternatyvą: dirbtines mergystės plėves, kainuojančias kiek daugiau nei 20 eurų. Tokia guminė plėvė įstatoma į makštį ir pažeista išskiria skystį, savo konsistencija primenantį kraują.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis