Ginekologai paaiškino, kodėl nereikėtų šalinti visų plaukelių bikinio zonoje

Šiais laikais nebūtų paprasta rasti moterį, kuri pasisakytų už absoliučiai natūralų kūno grožį, tačiau vis dažniau pasigirsta kalbų apie depiliacijos beprasmybę ir raginimų atsiriboti nuo primetamų visuomenės grožio standartų. Vis dėlto plaukelių šalinimas - anaiptol ne šių laikų naujiena. Moterys depiliavo kūną dar Senovės Egipte.


Tikra revoliucija į moterų grožio pasaulį atkeliavo maždaug 1946 metais, kuomet buvo pristatytas pirmasis bikinis, atidengęs kur kas daugiau kūno, nei iki tol buvo įprasta. Damos pradėjo šalinti plaukelius aplink lytinius organus. Praėjus kone 30-čiai metų vyrams skirtame žurnale „Hustler“ buvo išspausdinta apsinuoginusios ir visus plaukelius nuo kūno pašalinusios moters nuotrauka. Įvyko tikras perversmas: pornografijos žvaigždės kaip mat perėmė šią madą, o laikui bėgant plaukelių šalinimo mada užsikrėtė ir viso pasaulio moterys.


Šiais laikais depiliuotu kūnu tikrai nieko nenustebinsi. Vienos tam negaili savo laiko ir kiekvieną dieną sąžiningai darbuojasi skutimosi peiliuku, kitos renkasi depiliaciją vašku, o trečios reguliariai lankosi kosmetologijos kabinetuose ir šią procedūrą patiki profesionalams. Visoms gerai žinomas posakis, kad grožis reikalauja aukų, todėl esam nusiteikusios iškęsti kai kuriuos nepatogumus – įpjovimus skutimosi peiliuku ar itin nemalonius pojūčius pešiojant plaukelius. Tačiau ginekologai vis dažniau ragina atkreipti dėmesį į tai, kad plaukeliai ant mūsų kūno auga ne šiaip sau ir nepataria šalinti visų plaukelių intymiose kūno vietose dėl tam tikrų anatominių moters kūno ypatumų.


- Tampriai prigludę ar ankšti drabužiai dėl nepakankamo vėdinimo ir susikaupusios drėgmės sudaro itin palankią terpę sparčiam mikrobų dauginimuisi, o plaukeliai apsaugo intymias vietas nuo mikrobų.


- Intymių vietų oda itin plona ir jautri, lengvai pažeidžiama. Tikriausiai atkreipei dėmesį, kad po depiliacijos procedūrų dažnai oda būna išberta, atsiranda skausmingų pūlingų spuogelių ar žaizdelių. Tokios žaizdelės gyja gana lėtai, o dėl prieš tai jau minėto vėdinimo trūkumo ir drėgmės padidėja galimo uždegimo tikimybė.


- Dauguma moterų plaukelius šalina tam, kad jaustųsi gaivesnės ir švaresnės. Vis tik tai labiau įsitikinimas, nei tikrovė. Plaukeliai kaip tik neleidžia bakterijoms patekti tiesiai į makštį, tad išsaugomos palankios sąlygos vystytis sveikai mikroflorai.


- Kad ir kaip keistai tai gali nuskambėti, tačiau gaktos plaukai atlieka papildomą moters lytinių organų apsaugą nuo temperatūrų kaitos. Reprodukcinės sistemos sveikata yra labai trapi, o uždegiminiai procesai gali sukelti ne tik nemalonių pojūčių, bet ir tapti rimta nevaisingumo ar komplikuoto nėštumo priežastimi.


Depiliuoti ar nedepiliuoti - kiekvienos asmeninis pasirinkimas. Natūralumo šalininkės tvirtins, kad kaip gamta sukūrė – taip ir turi būti. Bet, pripažinkime, tokių šiais laikais – mažuma. Visoms likusioms pro bikini kraštelius išlendantys plaukeliai tikrai neatrodys patraukliai ir estetiškai.


O mes siūlome pažiūrėti prieš kelerius metus portalo COSMOPOLITAN atliktą apklausą. Štai ką apie intymias moterų šukuosenas mano vyrai ir pačios dailiosios lyties atstovės.


- - - -


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis