6 keisti dalykai, kurie nutinka vaginai po gimdymo

Tu ruošiesi (o gal jau ir prisiruošei) padaryti stebuklą – pagimdyti žmogų. Ko jau ko, o patarimų, kaip auginti kūdikį, tikrai gali ir prisiskaityti, ir prisiklausyti. Kur kas mažiau informacijos rasi apie tai, kas nutinka vaginai, kai ji išstumia vaisių – tavo vaiką!

Oi! Šlapia

Gali būti, kad su sauskelnėmis teks susipažinti ne tik tavo kūdikiui, bet ir tau. Jų gali prireikti sportuojant. Čiaudant. Gal net pūsdama nosį pajusi: bėga. Tai vadinama šlapimo nelaikymu, o nutinka, kai užsiimi veikla, kurios metu spaudžiami pilvo raumenys. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad visą likusį gyvenimą turi vaikščioti šlapiomis kelnaitėmis. Atsikratyti šio nemalonumo padės seni geri kėgelio pratimai, kurie sutvirtins reikiamus raumenukus. Tik būk sau gailestinga – leisk organizmui ramiai atsigauti.


Stiprink reikiamus raumenis

Nėštumas ir gimdymas itin stipriai paveikia dubens dugno raumenis, nuo kurių priklauso ne tik gimdymo eiga, bet ir šlapimo kontrolė bei seksualinis gyvenimas (stiprūs dubens dugno raumenys = intensyvūs orgazmai). Štai kodėl juos būtina mankštinti. Pasitark su savo ginekologu ar šeimos gydytoju, kokių pratimų, be kėgelio, tu galima atlikti.


Atėjo sausra

Po gimdymo nutinka ir taip, kad ten, apačioje, išlieka sausa, nors ir kokia susijaudinusi būtum. Tai gali užtrukti ir ilgiau nei tas šešias savaites, kurioms praėjus gydytojai įprastai (jei nėra kokių nors sudėtingesnių komplikacijų) leidžia vėl pradėti intymius santykius. Tiesiog tavo hormonai vis dar neatgavo pusiausvyros – ypač dažnai tai pasitaiko maitinant krūtimi. Ką tokiu atveju daryti? Naudoti lubrikantus ar specialų kremą su estrogenais (dėl jo būtina pasitarti su ginekologu!).


Tavo V atrodo visai kitaip

Nesisielok, jei po nėštumo pasikeitė makšties spalva – tai taip pat yra visiškai normalu. Įprastai ji stipriai patamsėja – ypač lytinės lūpos ir tarpvietė. Jokio pavojaus sveikatai tai nekelia, pigmentacija pakinta dėl hormonų santykio pokyčių. Kai tik viskas grįš į vėžes, makštis gali atgauti buvusią spalvą. Bet jeigu taip ir neįvyks, nieko baisaus.


Keistas kvapas – normalu

Pagimdžius kokias 6–8 savaites iš vaginos bėgs daug gleivių, išskyrų ir kraujo. Taip išsivalo gimda. Neišsigąsk, jei ši upė bus savito kvapo. Tačiau jei kvapas itin stiprus ir nemalonus, nieko nelaukusi pasirodyk ginekologui – gali būti, kad įsimetė infekcija.


Viskas bus gerai

Moters makštis – neįtikėtinas organas. Tai, ką ji gali ištverti, prilygsta stebuklui. Kadangi į ją gausiai tiekiamas kraujas, šis organas gyja sparčiai ir gražiai – kur kas geriau nei bet koks kitas. Gali būti, kad taip, kaip buvo iki gimdymo, nebebus, tačiau tai nieko baisaus. Netrukus susigyvensi su savo nauja normalia forma, ir viskas bus gerai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis