Grožis žemiau juostos: plastinės operacijos intymiausioje vietelėje

Yra temų, apie kurias nedrąsu kalbėti net su geriausiomis draugėmis. Tarkim, kad tavo intymi vietelė atrodo ne visai taip, kaip turėtų. Arba kad po gimdymo mylėdamasi nebepatiri tokio malonumo kaip anksčiau. Tiesą sakant, ne visada ir verta apie tai atvirauti su draugėmis. Profesionaliau į kai kuriuos tau rūpimus klausimus gali atsakyti plastinės chirurgijos klinikos „Vitkus Clinic“ specialistai.

„Kad man kažkas ne taip, sužinojau pirmąsyk glamonėdamasi su vaikinu. Jis nebuvo labai taktiškas, atvirai nusistebėjo, kad mano intymi vietelė ne tokia kaip visų, – interneto diskusijų forume guodžiasi Akvilė. – Po šios replikos pradėjau žiūrinėti erotinius filmus bei nuotraukas, stebėti moteris bendruose dušuose ir supratau, kad visų moterų vidinės lytinės lūpos slepiasi po išorinėmis, o manosios yra šiek tiek išlindusios. Jaučiuosi nenormali. Bijau intymių santykių, nes gėdijuosi išsirengti vaikino akivaizdoje.“

Plastinės chirurgijos klinikos „Vitkus Clinic“ gydytoja Jelena Romanova pripažįsta, kad pornografijos industrija išties daro nemažą įtaką. „Prisižiūrėję filmų vaikinai ir merginos įsivaizduoja, kad egzistuoja kažkoks auksinis standartas, bet koks nukrypimas nuo jo yra nenormalus, – sako ji. – Iš tiesų mūsų genitalijos tokios pat skirtingos kaip ir veidai. Aišku, jei nukrypimai nuo normos labai ryškūs ir trukdo moters seksualiniam gyvenimui, jei ji gėdijasi mylėtis šviesoje arba, dar blogiau, jaučia fizinį diskomfortą, gyvenimo džiaugsmą jai gali sugrąžinti plastinės operacijos.“ Gydytoja pabrėžia, kad moterys darosi vis drąsesnės – šiuo metu atliekama kur kas daugiau intymios zonos operacijų nei, tarkim, prieš 5–7 metus.

Gyvybės vartai

Esame gamtos apdovanotos – juk per mus į pasaulį ateina gyvybė. Reikia pripažinti ir tai, kad už šią dovaną tenka susimokėti – natūralus gimdymas tampa tikru išbandymu moters lytiniams organams.

Dažniausia moters genitalijų operacija – mažųjų lytinių lūpų sumažinimas. Kaip tik tokia operacija pagelbėtų ir apie savo bėdą papasakojusiai Akvilei. Įprasta, kai moters didžiosios lytinės lūpos slepia mažąsias, tačiau būna atvejų, kai mažosios lūpos yra didesnės, tad išlenda į paviršių. Tai vadinama mažųjų lūpų hipertrofija. Nemažai moterų dėl to kompleksuoja, jaučiasi kitokios, „nenormalios“.

Ne visada tai yra vien estetinė problema. Pirmą kartą literatūros šaltiniuose moters genitalijų plastika paminėta dar 1676 metais. Tada buvo apipjaustyta mergina, kuriai per didelės lytinės lūpos trukdė jodinėti arkliu. Vis dėlto gydytoja J. Romanova pripažįsta, kad tai retai kada būna įgimta, kur kas dažniau hipertrofija atsiranda po gimdymo, ypač po antrojo ar trečiojo. „Jei jautrios mažosios lytinės lūpos trinasi į drabužius, tai gali sukelti ir iššutimą, ir skausmą. Svarbi ir estetika. Kai kurios moterys dėl to nesijaudina, bet nemažai ir tokių, kurios dėl lytinių organų anomalijų nelabai patogiai jaučiasi nusirengusios prieš vyrą“, – sako ji. Pasak gydytojos, mažųjų lytinių lūpų operacija nėra labai sudėtinga. Perteklius pašalinamas skalpeliu, o lūpos susiuvamos taip, kad atrodo lyg jaunos mergaitės.

Labai svarbu po operacijos laikytis gydytojų rekomendacijų, mat šios zonos žaizdos gyja kiek sunkiau nei esančios paviršiuje – ši vieta labiau prakaituoja, visada yra po drabužiais, į ją patenka kūno išskyrų. Nuo sekso reikėtų susilaikyti 4 savaites, bet kai hipertrofija nedidelė ir audinių pašalinama mažai, galima ir po dviejų savaičių grįžti į visavertį gyvenimą. Ar dėl operacijos nenukenčia jautrumas? „Įprastai – ne. Kartais jis gali dviem trims mėnesiams sumažėti, bet ilgainiui tampa toks, koks ir buvo“, – nuramina gydytoja.

Dėl hipertrofijos gali būti atliekamos ir didžiųjų lytinių lūpų operacijos. Būna ir tokių atvejų, kai jas norima padidinti – tada gali būti švirkščiama užpildų, savų riebalų. Kartais plastinės chirurgijos specialistams tenka koreguoti ir kitus gimdymo padarinius. Juk ne visada gimdymo namuose labai dailiai susiuvami visi įplyšimai, kartais dėl to susiformuoja randų, pakinta lytinių lūpų forma. Susidaręs randas (ypač plyšus makšties prieangiui) gali kelti skausmą per lytinius santykius.

Malonumų šaltinis

Būkime atviros: mūsų intymioji vietelė skirta ne tik vaikams gimdyti, bet ir seksualiniams džiaugsmams patirti. Nepaisant amžiaus. Štai prieš porą metų 60-metė rokerio Ozzy Osbourne'o žmona Sharon prisipažino pasidariusi makšties atjauninimo operaciją. Paklausta, ar buvo verta, ji nusijuokė: „Bent jau mano vyras mano, kad tikrai verta. Dabar ta vietelė tokia, kokią ją sukūrė Dievas.“

Chirurgės J. Romanovos teigimu, makšties atjauninimo operacijų atliekama ir plastinės chirurgijos klinikoje „Vitkus Clinic“. Jų paprastai prireikia moterims, kurioms natūraliai gimdant pernelyg išplatėjo makštis. Beje, nė viena iš operuotų moterų nėra gydytojai prisipažinusi tai daranti dėl vyro – dauguma teigė norinčios susigrąžinti prarastus seksualinius pojūčius.

Malonumų perlu vadinamo klitorio operacijos kiek retesnės. „Būna genetinio neišsivystymo atvejų – kai toji vieta yra jautri, bet neiškilusi. Tokiu atveju galima suformuoti klitorio kalvelę, iškelti ją į paviršių naudojant mezoterapinius siūlus. Pjūvis nėra daromas. Klitorio jautrumui tai nė kiek nepakenkia“, – aiškina gydytoja J. Romanova.

Norinčios spalvingesnių erotinių pojūčių gali išbandyti injekcijas į tašką G. Sušvirkštus hialurono rūgšties, taškas G iškyla, tampa didesnis, lengviau pasiekiamas. „Procedūra nėra sudėtinga, jos net negali vadinti operacija“, – teigia gydytoja. Ar seksualiniai pojūčiai išties sustiprėja? „Hialurono injekcijos atliekamos kartą per metus. Pirmąsyk dauguma moterų ateina iš smalsumo, bet dalis jų po metų grįžta operacijos pakartoti. Vadinasi, kažkoks poveikis yra, – atsako J. Romanova. – Aišku, daug lemia ir psichologinis nusiteikimas. Juk tikrasis susijaudinimas vyksta smegenyse. Nereikia manyti, kad susitvarkius intymią zoną vyrai pradės pulkais iš paskos bėgioti. Todėl prieš ryžtantis tokioms operacijoms būtina sąžiningai atsakyti sau į klausimą, kodėl tai darai ir kaip tai iš tiesų pagerins tau gyvenimą.“

Ir vėl nekalta

Pasak legendos, grožio deivė Afroditė po audringos nakties su Adoniu nerdavo į maudyklę, iš kurios išlipdavo vėl skaisti. Šių laikų Afroditėms tenka praverti klinikų duris. Hymenoplastika (mergystės plėvės atkūrimo operacija) atliekama ir klinikoje „Vitkus Clinic“. Nors būtinybė saugoti nekaltybę aktualesnė musulmoniškose šalyse, pasak klinikos specialistų, ir Lietuvoje pasitaiko vyrų, norinčių turėti „nesugadintą“, kitų nelytėtą, žmoną. Operacija nėra labai paprasta ir lengva. Mergystės plėvė įprastai suformuojama iš vaginos prieangio audinių.

Užsakymo nr.: PT_68558912

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis