Mylimąsias jie nužudė per medaus mėnesį

Kas turi dėtis vyro galvoje, kad jis nuspręstų moterį vesti puoselėdamas tikslą per medaus mėnesį ją šaltakraujiškai nužudyti?

Skamba kaip liguistos fantazijos režisieriaus trileris? Deja, kartais tikros istorijos pranoksta siaubo filmų scenarijus. Ir nutinka jos ne kur nors necivilizuotame pasaulyje – visai pašonėje. Kriminalistikos ekspertai analizuoja savo nuotakas žudančių siaubūnų elgesį ir bando perprasti, kaip moteriai atpažinti maniakus nusikaltėlius.

Praėjus dviem dienoms nuo vestuvių amerikiečiai Tina Watson ir jos vyras Gabe'as išskrido kopinėti medaus į Australiją. Vyras žmonai pasiūlė aplankyti Didįjį barjerinį rifą, kur juodu galėtų panardyti ir patyrinėti povandeninį pasaulį.

Jauna moteris, artimųjų žodžiais, nebuvo ekstremalė, geriau jautėsi sausumoje nei vandenyje, tačiau nenorėdama nuvilti vyro kantriai lankė nardymo kursus JAV. Gabe'as nardė puikiai, netgi buvo dirbęs gelbėtoju, todėl nardydama su vyru Tina jautėsi saugi.

2003-ųjų spalį ką tik susituokusi pora patraukė australų paplūdimio link. Liudytojų teigimu, Tina buvo pakilios nuotaikos. Kai sutuoktiniai antrą kartą paniro po vandeniu, vienas greta nardžiusių vyrukų pastebėjo, kaip Gabe'as apkabino žmoną, tvirtai prispaudė prie savęs ir kelias minutes palaikė. Netrukus moters kūnas pradėjo lėtai grimzti į vandenyno dugną. O sutuoktinis vikriai šovė į vandens paviršių. Praėjus 45 minutėms nuo įvykio moteriai buvo konstatuota mirtis.

Vida Press

Gabe'as Watsonas dievagojosi, kad žmonos mirtis buvusi atsitiktinė: ji skendo, o jis nesugebėjęs padėti. Tačiau australų policija rado liudytojų ir pakankamai įrodymų, kad vyras žmoną nužudė, prieš tai sukurpęs šaltakraujišką planą. Manoma, kad apglėbęs žmoną jis kelioms minutėms užsuko jos deguonies balioną. 34 metų vyras 18 mėnesių praleido kalėjime Australijoje, o vėliau buvo grąžintas į JAV, kad būtų teisiamas už suplanuotą žmogžudystę.

Kriminalistų teigimu, Gabe'as susigundė žmonos draudimo pinigais ir sumanė atokioje vietovėje inscenizuoti nelaimingą atsitikimą. Anksčiau jis nebuvo teistas. Iš pažiūros santūrus vyriškis niekuo nesiskyrė nuo užkietėjusių recidyvistų. Psichiatrai jį priskyrė to tipo vyrams, kuriems būdingas savininkiškumas, beprotiškas noras vadovauti bei milžiniška savimeilė, kuždanti: esi toks šaunus, kad gali išsisukti nuo bausmės.

Tina Watson ir jos vyras Gabe'as
Tina Watson ir jos vyras Gabe'as
Vida Press

Puiki proga žudyti

Kodėl vaikinas užmauna merginai sužadėtuvių žiedą, veda ją prie altoriaus ir, davęs ištikimybės įžadus, nužudo? Kriminologai tai vadina nusikaltimo žavesiu. Nuotakos mirtis – labai tragiškas faktas, todėl vyras žudikas tikisi užuojautos, ne įtarimų. Kaip įsimylėjęs jaunikis gali nužudyti nuotaką? Jis – auka, jis – našlys ir gedintis vyras.

Kriminalistikos istorija liudija: žudikai medaus mėnesiui renkasi tykias, atokias, dažnai egzotiškas vietas menkai išsivysčiusiose šalyse. Visi išvardyti faktai jiems naudingi. Liudytojų aplink nebus, o policija bei medicinos ekspertizės laboratorijos kurortuose dirbs ne visu pajėgumu. Tikėtina, ir teisinė bazė bus visiškai kitokia. Tirti žūtį gali būti sunkiau. Juolab kad aplink kalnai, laukiniai paplūdimiai – daugiau galimybių paslėpti įkalčius.

Apie tai turbūt ir mąstė Shrienas Dewani, turtingas 31 metų Jungtinės Karalystės verslininkas, areštuotas už žmonos Anni nužudymą. Kaip ir Watsonai, nuotraukose ši šeima atrodo nuostabi. Jie buvo susituokę vos dvi savaites, kai lėktuvu nusileido Pietų Afrikoje. Pora medaus mėnesį ketino leisti safaryje...

Shrienas Dewani, turtingas 31 metų Jungtinės Karalystės verslininkas, areštuotas už žmonos Anni nužudymą
Shrienas Dewani, turtingas 31 metų Jungtinės Karalystės verslininkas, areštuotas už žmonos Anni nužudymą
Vida Press

Mylinčio vyro policijai rašyto pareiškimo duomenimis, jiedu su žmona safaryje buvo paimti įkaitais. Shrienui pavyko ištrūkti, o Anni nusikaltėliai pagrobė. Vėliau jos kūnas buvo rastas su šautine žaizda kakle. Policija areštavo tris vyrus, iš kurių vienas prisipažino, kad Anni sutuoktinis sumokėjo jiems už žmogžudystę. Grįžęs į Angliją verslininkas teigė nieko bendra su nužudymu neturintis, tačiau jo laukia ekstradicija į Pietų Afriką, ten jis gali būti teisiamas kaip žmogžudystės užsakovas.

Draudimo milijonais susigundė ir lietuvis Ričardas Simaška. Jis su bendrais iš anksto apmąstė planą: vedė gerokai jaunesnę Ingridą Skorupskaitę ir apdraudė ją solidžia suma. Buvo numatyta išmokėti milijoną šimtą tūkstančių litų vienam apdraustajam, jei kitas mirs.

Kiekvieną mėnesį R.Simaška draudimo kompanijai privalėjo mokėti po 3700 litų. Pirmuosius du sykius pinigus įmokėjo nusikaltimo bendrininkas A.Vilkas, vėliau už žmoną mokėjo R.Simaška. 2005-ųjų liepą, praėjus vos dviem mėnesiams nuo vedybų, per iškylą jis pasiūlė Ingridai pasipliuškenti ežere. Moteris nemokėjo plaukti, todėl atsisėdo ant pripučiamo čiužinio ir kartu su vyru nusiyrė ežeru. Nusitaikęs R.Simaška apvertė žmonos čiužinį. Moteris bandė gelbėtis, bet sutuoktinis palaukė, kol ji paniro po vandeniu, ir tik tada puolė šauktis pagalbos.

Po žmonos mirties R.Simaška apie tariamą nelaimingą atsitikimą pranešė draudimo bendrovei ir tikėjosi, kad jam bus sumokėtas milijonas šimtas tūkstančių litų. Draudimo procedūros užtruko kelis mėnesius, per juos teisėsaugininkai spėjo susigaudyti, kad našlys gali būti susijęs su žmonos mirtimi.

Žudiko portretas

Su chuliganais ir ūmaus elgesio vaikinais merginoms nepatariama susidėti, tačiau nei G.Watsonas nei Sh.Dewani tokie nebuvo. Abu išsilavinę, santūrūs, dirbantys ir nejaučiantys pinigų stygiaus. Kaip tokie vyrai tampa žudikais? Psichiatrų teigimu, nusikaltėliai būna dviejų tipų: karštakošiai ir šaltakraujai.

Vieniems būdinga kriminalinė praeitis ir neprognozuojamas elgesys, kiti – tylūs, viską apskaičiuojantys grobuoniai. Karštakošis tipas, užmušęs moterį, dažniausia atgailauja, kad neplanavo to daryti. Ir tai – tiesa: ūmus žmogus dažnai nusikaltimo veiksmų neplanuoja, tiesiog jo galvoje tūno mintis suvesti sąskaitas, pavyzdžiui, kai žmona mane sunervins, parodysiu jai, ko nusipelnė.

Žudikai kaip G.Watsonas – visiškai kitokie, sunkiau pastebimi. Velionės Tinos Watson tėvas pasakojo policijai, kad vyras spaudė jo dukrą padidinti draudimo įmokas. Jis vertė Tiną lankyti nardymo pamokas. Instruktorius, mokęs Tiną nardyti, pastebėjo, kad moteris per pamokas patiria didžiulį stresą, labai panikuoja. Povandeninis pasaulis tikrai nebuvo jos stichija. Instruktorius siūlė Tinai atsisakyti pamokų – kam kankintis? Jos atsakymas pribloškė: “Jūs nesuprantate. Jeigu nesimokysiu nardyti, mano vaikinas mane užmuš.”

Žudikams būdinga kontroliuoti artimus žmones. Tačiau pernelyg didelis pasitikėjimas savimi ir puikybė juos veda prie klaidingo manymo, neva jie nebus nubausti už padarytus nusikaltimus. Nužudyti sutuoktinį, pasak psichiatrų, dažnai skatina dvilypiai jausmai: nuo savininkiškos aistros iki nevaldomo pykčio. Intensyvus meilės ir neapykantos mišinys išprovokuoja ginčų, o kraštutiniais atvejais – nusikaltimų.

Kaip nuspėti jaunikio kėslus?

Kriminalistai teigia: nusikaltėliai nusitaiko į pažeidžiamas patiklias merginas bei moteris, kurios nesugeba iššifruoti piktų ketinimų. Štai Tina Watson labai bijojo likti viena, todėl ir skubėjo ištekėti, Anni buvo ką tik atsigavusi po nesėkmingų santykių.

Abi – labai tinkamos aukos nusikaltėliams. Perdėtą vyrų valdingumą jos suvokė kaip rūpestį, todėl ir nesipriešino. Nė vienas mylimųjų poelgis joms neatrodė liguistas. Manija buvo palaikyta dėmesiu. Kai Tina dar nebuvo ištekėjusi, jos būsimasis vyras pradėjo lankyti visas paskaitas universitete, kuriose pasirodydavo mergina. Tinai atrodė, kad Gabe'as siekia būti visada greta. Ji nejautė, kad vyras pavojingas.

Blogiausia, kad artimiausi žmonės santykius vertina kur kas blaiviau, tačiau yra linkę savo nuomonės nereikšti. Tinos tėvas prisimena, kad būsimas žentas vengė su juo bendrauti, nors šeimos gyveno netoliese. Kai verslininkas Dewani apsigyveno su Anni, jis stengėsi su merginos šeima pernelyg nesibičiuliauti, apribojo ir mylimosios santykius su draugais.

Keistas mylimųjų elgesys turėjo merginoms sufleruoti: kažkas ne taip, tačiau horizonte pleveno vestuvių vizija, todėl erzinamos detalės buvo nurašytos į niekniekius. Kriminalistų teigimu, labai dažnai merginos viliasi, kad visi nesutarimai su vaikinu per medaus mėnesį susitvarkys. Deja, ta viltis gali kainuoti gyvenimą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis