Idealus vaikinas, o koks bus tėtis?

Jo darbas kietas, o figūra – kaip Danielio Craigo. Ir jis tiksliai žino, kaip tave užvesti lovoje. Idealus vaikinas, nesinori nuo jo atsiplėšti nė minutei. Vis dėlto besvajodama apie šeimos lizdelį prisimink: jis bus ne tik tavo gyvenimo vyras, bet ir judviejų būsimų vaikų tėvas.

Tai, dėl ko šis vaikinas tave žavi dabar, gali labai trikdyti auginant vaikus, nes jo gyvenimo būdas, įsitikinimai ir pažiūros darys stiprią įtaką atžaloms. Žodžiu, kad ir kaip spurdėtų širdis, išklausyk ir proto balso: ar tikrai šis vaikinas yra vertas tėčio vardo.

Nėra sudaryta klausimyno, iš kurio rezultatų galėtum daryti tokias rimtas išvadas, tačiau sąžiningai atsakiusi į keletą klausimų suprasi, ar verta bent jau svarstyti jo kandidatūrą į tėvus.

Jau kalbėjotės apie vaikus?
Prieš užsiimant nesaugiu seksu derėtų paklausti vaikino, ar jis apskritai norėtų turėti vaikų, ir kiek jų norėtų. Pajuokavimai tokia tema ar vengimas plėtoti pokalbį yra pirmas ženklas, kad vaikinas apie tai arba išvis nesvarstė, arba vaikų jo planuose dar nėra. Tokiu atveju imkis ypatingų saugaus sekso priemonių, nes mylėtis su žmogumi yra viena, o vienai auginti jo vaiką – visai kas kita.

Koks jo požiūris į atsakomybę?
Užauginti dorą vaiką bus judviejų pareiga. Apsvarstyk, ar vaikinas atsakingai įgyvendina užsibrėžtus tikslus. Ar jis baigė pradėtas universiteto studijas? Ar nėra linkęs dažnai keisti darbų? Vaikino nenuoseklumas ir blaškymasis tarp studijų ar darbų bus didelė kliūtis vaikui skiepijant pagrindines vertybes – jeigu jis nesusitvarko su savo gyvenimu, kokį pavyzdį rodys atžaloms?

Kaip jis bendrauja su aplinkiniais?
Kasmečiai giminių susirinkimai kartais erzina, tačiau tai – gera proga pamatyti vaikiną iš šalies. Galbūt jis myli savo tėvus ir su artimaisiais bendrauja pagarbiai. O gal tarp jų tvyro įtampa? Nenusimink, jeigu vaikinas turi skaudžios vaikystės patirties, – matęs pavyzdį, kaip nederėtų auginti vaikų, jis gali iš paskutiniųjų stengtis suteikti pačią gražiausią vaikystę saviems. Taip pat stebėk, kaip mylimasis bendrauja su kitais vaikais. Nebūtina mokėti kūdikių kalbos ar kiaurą dieną žaisti slėpynių, tačiau jeigu vaikiną erzina vaikų klegesys, suklusk – tu vienintelė turėsi raminti nuolat verkiantį kūdikį. Nes jam nuo to skaudės galvą.

Kiek jis tau atsidavęs?
Jo laikas, jo pinigai, jo pomėgiai, jo laisvalaikis... Kur vaikino vertybių skalėje esi tu? Atsakingas požiūris į darbą sveikintinas, tačiau sunerimk, jeigu visas gyvenimas turi suktis tik apie jį. „Mūsų septynerius metus trukę santykiai kardinaliai pasikeitė, kai Jonas gavo pelningą darbo pasiūlymą Londone, – teigia 37-erių Beata. – „Norėdama kuo daugiau laiko praleisti drauge išvykau kartu su vyru, bet savo sprendimo greitai pasigailėjau. Nesibaigiančios vyro komandiruotės ir viršvalandžiai leido suprasti, kad nei manęs, nei juo labiau šeimos (būsimų vaikų) jis neįtraukęs į savo įtemptą dienotvarkę.“ Šiandien Beata yra laimingai ištekėjusi dviejų vaikų motina. Jos vyras džiaugiasi stebėdamas, kaip kasnakt užmiega jųdviejų vaikai.

Kokie jo sveikatos rodikliai?
Nekalbame apie tuos vyrus, kurie tyčia žaloja savo sveikatą ir gadina spermą rūkydami cigaretes, kvaišalus ar svaigalus. Vis dėlto neatsipalaiduok net ir tuo atveju, jeigu tavo vaikinas propaguoja sveiką gyvenseną ir nevartoja kenksmingų medžiagų. Turint galimybę, pravartu pasidomėti vaikino šeimos sveikatos istorija. Paveldimos šeimos ligos, nepasireiškusios vaikinui, gali būti nesunkiai perduodamos judviejų būsimam kūdikiui. Taip pat patartina abiem atlikti nuodugnius medicininius tyrimus.

Ar brandi jo asmenybė?
Egoistiškam vaikinui reikės nemenkai paprakaituoti prieš nuolat dėmesio reikalaujantį vaiką, – jie gali netgi tarpusavyje konkuruoti dėl tavo dėmesio. Ir priešingai – mylimojo gebėjimas įsijausti į kito žmogaus situaciją, suteikti pagalbą to neprašančiam yra labai vertingos būdo savybės, reikalingos auginant ir auklėjant atžalas. Šių savybių neišmokstama jokiame universitete – jas vaikinas arba turi, arba ne. Ir mažai tikėtina, kad tėviški jausmai prabus pamačius pirmąją kūdikio echoskopo nuotrauką. Taigi jau dabar išsiaiškink, ar vaikinui būdingas užuojautos, rūpesčio ir atsakomybės jausmas. Nes tik brandus žmogus gali būti geras tėvas.

Ar jam būdingas humoro jausmas?
Stebėk vaikino reakciją į erzinančius dalykus, taip pat atkreipk dėmesį, ar dažnai jis tau priekaištauja elgesio ir su kokiomis būdo savybėmis tai dažniausia būna susiję. Humoro jausmas – puiki savybė, gelbstinti daugeliu kritinių situacijų. Pasiūlyk vaikinui kartu pūsti muilo burbulus ir stebėk jo reakciją. Ar jam tai tik tuščias laiko švaistymas ir mažvaikių užsiėmimas? O gal jis žavisi pasiūlymu ir parduotuvėje entuziastingai renkasi skirtingų kvapų burbulus? Antruoju atveju džiaukis: vaikinas žino, kas yra žaidimo azartas, todėl užuot burbėjęs dėl netvarkos, su atlaidžia šypsena žengs per lego detales, kurias per visą kambarį paskleidė kūrybinio įkvėpimo pagautas jūsų mažylis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis