Ak, kokia jis moteris!

Neee, šis straipsnis – visiškai ne apie gėjus. Ir tikrai ne apie transvestitus, transeksualus, kitus transkokietikbūna. Šis straipsnis apie tai, kas būdinga kiekvienam tikram vyrui: apie jo moteriškąjį pradą.

Carlas Jungas, tituluojamas moderniosios psichologijos tėvu, nuolat pabrėždavo: kiekvieno žmogaus pasąmonė susideda iš dviejų dalių – vyriškosios ir moteriškosios. Tad užuot griežusi dantimis dėl mylimojo nuotaikų kaitos, verčiau susipažink su jo vidine moterimi ir mokykis su ja rasti bendrą kalbą. Pristatome: čia – tu, o čia...

... meilės vergė

Šis vyras: romantikas iki toliausio savo svajingos sielos kampelio. Toks paskui patikusią moterį lėks ir per ugnį, ir per vandenį. Tikras metroseksualas, turintis puikų stiliaus jausmą ir kirpėjui už šedevrą ant galvos klojantis daugiau nei tu. Šiam vyrui patinka rizika, spontaniški poelgiai. Moterys jį dievina. Vienas didelis minusas: viską jo gyvenime lemia nuotaika. Laimė, pakanka šį vyrą pagirti, ir jis vėl tampa žavus, sukalbamas, švelnus.

Kaip su juo elgtis? Tik nesumanyk labai rimtai vertinti jo įspūdingų planų. Taip, jie tviska visokiausiomis spalvomis, tačiau retai būna įgyvendinami. Kai tau ir vėl teks savo romantiką iš padebesių nuleisti ant tvirtos žemės, į pagalbą telkis humorą – tai padės užglaistyti aštriausius kampus. Tegul jis žvelgdamas į tave mato ne deivę, bet patikimą, ištikimą draugę.

... fatališka moteris

Šis vyras: gali puikuotis lyderio charizma, kuriai atsispirti itin sudėtinga. Tačiau ilgainiui vis dažniau susimąstai: na kaip tas žmogus viena pagiežinga replika geba apjuodinti visa, ką tik nori! Jei jam nėra nuotaikos, svajonėms gerai praleisti laiką gali tarti liūdną sudie. Jis sėdės kampe pasipūtęs, demonstratyviai nelaimingas, o tu norėsi užsidaryti spintoje ir tyliai ašaromis aplaistyti palto rankovę. Nes aišku viena: viską sugadinai tu. Neaišku irgi tik viena: nė nenutuoki, kaip.

Kaip su juo elgtis? Baik dėl jo depresijų ir kritikos kaltinti save. Esi čia niekuo dėta: tai jo kaprizų padarinys. Turėk omenyje: šis vyras tau neretai prikergs minčių, kurių nebūtų šovę net baisiausiame košmare. Jei nori išvaduoti mylimąjį iš išsigalvoto pragaro, dažniau su juo atvirauk. Kada nors jis supras, kad esi normali mergina, bet ne pikta, klastinga ragana.

... didžioji diktatorė

Šis vyras: vaikščiojanti nelaimė. Jei kas nors turi nepavykti, būtinai nepavyks jam. Nesėkmės numylėtinis – toks apibūdinimas jam idealiai tiktų. Dirbti šiam nelaimėliui nesiseka, pinigų nuolat trūksta, jis dėl to be perstojo dejuoja. Dėl negandų kalti visi aplinkiniai: niekam tikęs bosas, bjaurūs kolegos ir, žinoma, tu.

Kaip su juo elgtis? Stenkis pabrėžti, kad jis – vyras, bet ne bejėgis kūdikis. Yra vienas labai geras būdas palengvinti jam gyvenimą: jei žmogus nori pasijusti stiprus, jis turi padėti silpnesniam už save, tad drąsiai kreipkis į mylimąjį patarimo, prašyk pagalbos tais klausimais, kuriuos jis išmano geriau. Leisk jam tapti tavo gynėju. Tik apsišarvuok kantrybe – tokių permainų greitai neįvyksta.

... puikioji ledi

Šis vyras: žavi atkaklumu, užsispyrimu, ryžtu, gebėjimu versti kalnus. Užuot pasiūlęs pasivartyti palmių pavėsyje, per atostogas jis tave tempsis dalyvauti mitinguose arba bent jau pasikarstyti virvėmis tarp medžių kokiame nors nuotykių parke. Blogiausiu atveju – išmaišyti baidarėmis srauniausias Lietuvos upes. Šis vaikinas itin pasitiki savimi ir nekenčia, jei kas nors mėgina parodyti jam jo vietą.

Kaip su juo elgtis? Pasitelkti humorą – su šiuo kietuoliu bendraudama be jo niekaip neišsiversi. Beje, ne dėl to, kad jis niūrus, o kaip tik dėl to, kad jam patinka juoktis.

... sniego karalienė

Šis vyras: užsispyręs, uždaras, beveik visada šaltas, paslaptingas. Jis nepakenčia jokios invazijos į jo vidinį pasaulį ir jaučiasi šokiruotas, jeigu pakeiti jam įprastą tvarką. Užtat būdama su šiuo vyru jautiesi kaip pasislėpusi už Puntuko. Tavo herojų lydi sėkmė, aplinkiniai jį gerbia kaip protingą, nors ir sausoką žmogų.

Kaip su juo elgtis? Jo įtarumo šaltinis – protas, tikrai nieko asmeniška. Todėl pamėgink neįsižeisti dėl jo elgesio. Nori ko nors pasiekti ar įsitikinti, kad esi teisi? Teks paieškoti itin svarių, logiškų argumentų. Jei savo emocijas šis vyras tramdė itin ilgai, jų proveržis gali prilygti cunamiui. Mes, moterys, su tokiais dalykais tvarkomės kur kas geriau, nes periodiškai tuo ir užsiimame (bailiai tai vadina isterijomis, bet užtat jie ir yra bailiai). Išmokyk mylimąjį demonstruoti emocijas nedidelėmis porcijomis – tada pats įsitikins, jog tai nei taip jau blogai, nei sveikatai kenkia. Netgi atvirkščiai.

... geroji burtininkė

Šis vyras: myli ir vertina gyvenimą, todėl nori, kad jis būtų lengvas, gražus. Teikti malonumą kitiems jam ne mažiau smagu, nei patirti pačiam. Bet visa tai netrukdo būti realistu, branginančiu visuotines vertybes: šeimos gerovę, jaukų namą, gerus santykius. Beje, visa tai judu kursite drauge.

Kaip su juo elgtis? Džiūgauti ir šokinėti iš laimės. Tokiu vyru gali pasikliauti: jei sako, kad myli, vadinasi, taip ir yra. Kas nors neduoda ramybės? Papasakok jam – ir jis greitai tau padės rasti išeitį ar sprendimą. Tik turėk omenyje: tokiam žmogui reikia kurti. Jei jis visa galva neria į kokį nors darbą, tai visiškai nereiškia, kad nutolo nuo tavęs. Suteik jam asmeninės erdvės, netrukdyk daryti tai, kas miela jo širdžiai, ir sulauksi penkiagubos naudos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis