Laužyk stereotipus: mitai apie vyrų seksualumą

Daugybė mitų sklando apie vyrų seksualumą. Ir jų pačių paklausti, kaip yra iš tiesų, ne visada drąsu, todėl dažnai patikime net fantastiškiausiais dalykais.

Mitas: seksualus vyras pasitiki savimi

Pasitikėjimas savimi stiprina seksualumą, ir atvirkščiai. Šis teiginys galioja tik moterims. Vyrų atveju kitaip: jis gali būti seksualus iki išprotėjimo, tačiau vis tiek likti šešėlyje ir nedrįsti pirmas žengti žingsnio. Nesvarbu, kad šis vyras gerai atrodo, – jis vis tiek bijo apsijuokti. Dar daugiau: kuo jis išvaizdesnis, tuo skaudžiau reaguoja į nesėkmę.

Tiesa, kurią privalai įsidėmėti. Vyrui seksualumas gali net trukdyti. Neišvaizdžiam vyrui psichologiškai lengviau atkreipti į save dėmesį, nes jis nesijaučia priklausomas nuo išorės, vadinasi, yra laisvesnis, į bet kokią situaciją reaguoja paprasčiau. Gražuoliams keblu: jie pernelyg susirūpinę savo išvaizda, dažniau aplinkybes vertina paviršutiniškai, todėl jiems lengviau atsiliepti į kvietimą, užuot pirmiems parodžius iniciatyvą.

Mitas: vyrams patinka kalbėti apie seksą

Nebent kino ekranuose. Vyrų pomėgis kalbėtis apie seksą jau seniai virto stereotipu, nors iš tiesų mums tiesiog rodoma tai, ką norime matyti. Dėkojame už rūpestį, tik bėda, kad pakeitus aplinką ir, tarkim, perkėlus realius vyrukus į pirtį, kalba iš karto pakryptų kita linkme: apie mašinas, variklius, kompiuterinius žaidimus.

Tiesa, kurią privalai įsidėmėti. Vyrai, pasirodo, aiškiai apibrėžę, ką galima aptarinėti, o kas yra pernelyg intymu. Jiems būdinga nesąmoningai į suaugusiųjų santykius projektuoti vaikystės patirtį – berniukai su draugais nesikalba, kaip juos myluoja mamos, o vyrai laaabai retai atvirauja apie savo fizinius ryšius su moterimis. Jis garsiai aptarinėja savo intymų gyvenimą? Net jeigu giriasi savo seksualinėmis pergalėmis, tai rodo jo nepasitenkinimą.

Mitas: vyrai ne tokie pavydūs

Vaizduoti abejingus – vyrų stiprybė. Ir būtent tas apsimestinis abejingumas suteikia vyrui jėgų ištverti emocines audras neverkšlenant it mergiotei, net jei pavydas virte verda. Taip kunkuliuoja, kad norisi išdaužyti viską, kas pasitaikė po ranka, nes tu ne taip pasižiūrėjai į kokį nors vaikiną kavinėje.

Tiesa, kurią privalai įsidėmėti. Pavydas vyrus sėste apsėda. Mat jiems iš prigimties būdingas liguistas savininkiškumas. Vyrui tenka įveikti daugybę kliūčių, kol jis pagaliau gali moterį laikyti sava, kol tampa ir jos užkariautoju, ir globėju. O tokiais atvejais į konkurenciją reaguojama ne šiaip jautriai – patiriama gausybė stiprių emocijų, kurias sutramdyti galima nebent akmenine tyla.

Mitas: kiekvienas vyras svajoja apie seksą trise

Taip mano kas antra moteris! Bet jei įsivaizduoji savo mylimą vyrą dviejų mergužėlių glėbyje, tik pati keli jo kainą. Moterys seksą trise linkusios paversti pagrindine vyrų erotine svajone. Tik ar tikrai kiekvienas vyras ryžtųsi tokiam eksperimentui?

Tiesa, kurią privalai įsidėmėti. Ne kiekvienas vyras svajoja apie sėkmę scenoje ir viešą pripažinimą, o seksą trise psichologai vertina kaip sceninį pasirodymą, kur kiekvienas iš trijų atlieka tam tikrą vaidmenį. Pasitenkinimas čia labiau moralinis, nes visi tokio mažo spektaklio herojai gali įgyvendinti nuslėptus troškimus pasinaudoti dalyvaujančiu trečiuoju asmeniu. 78 proc. atvejų grupiniu seksu tenkinamas tuščiagarbiškumo poreikis. Gebėjimas save pateikti ir atsipalaiduoti svarbiau nei seksualiniai partnerių gebėjimai. Daugumai vyrų perspektyva atsidurti lovoje su dviem moterimis nėra siekiamybė. Ir esmė – ne fizinė akrobatika, o psichologinės savybės, kurios lemia seksualinius žmogaus poreikius.

Mitas: vyrai nori kuo greičiau pasiekti malonumo viršūnę

Kai vyras sprogte sprogsta iš aistros, jam be galo sunku nebaigti čia ir dabar. Todėl moterys, stebėdamos įsijaudrinusius partnerius, daro klaidingą prielaidą, kad šie trokšta kuo greičiau patirti didįjį O.

Tiesa, kurią privalai įsidėmėti. Vyrai puikiai žino: jei sugebės atitolinti kulminaciją, malonumas bus nelyginamai didesnis. Todėl kai kurie vyrai, pajutę, kad kulminacija jau čia pat, imasi triukų: kaitalioja sekso tempą, leidžiasi į neskubias glamones, atsitraukia, porą minučių pailsi. Tokio puolimo ir atsitraukimo scenarijaus laikosi, kol tik gali kentėti. Bet užtat paskui džiaugiasi nepaprasta kulminacija.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis