Vyrai: naujai iškeptos namų šeimininkės

Bridžita Džouns neabejotinai keitė požiūrį į vienišumą ir buities problemas. Vos knyga ir filmas apie šią heroję pasiekė plačiąją auditoriją, garsiosios „baisiakelnės“ tapo vienišių simboliu. Anuomet didžiausiu rūpesčiu tapo to vienintelio paieškos. Ir tokios problemos kaip mėlyna sriuba ar noras žūtbūt suvystyti kokį nors marką darsį buvo aktualios prieš vienuolika metų.

Dabar gi mums labiau rūpi karjera ir asmenybės tobulinimas, o ne praktinės maisto ruošimo pamokos ar svaičiojimai apie amžiną, vienintelę meilę ir begalinis noras ištekėti. Ar gali būti, kad apsikeitėme vaidmenimis su vyrais? Atrodo, tokia tikimybė labai tikėtina.

Stebinantys faktai

Internetinių pažinčių svetainės Match.com 2011 metais atliktos apklausos duomenys pateikia netikėtus faktus:

* Vyrai greičiau įsimyli: net 54 proc. vyrų prisipažįsta įsimylėję iš pirmo žvilgsnio, kai tą patį patiria tik 44 proc. moterų.
* Vyrai trokšta turėti vaikų: daugiau nei pusė apklaustų vyrų nuo 21 iki 35 metų amžiaus pageidauja kuo greičiau susilaukti vaikų, kai tuo tarpu tik 46 proc. moterų nori to paties.
* Moterys nori turėti daugiau asmeninės laisvės: tą teigia net 77 proc. moterų. Tik 58 proc. vyrų asmeninė laisvė, hobiai ir laisvalaikis yra taip pat svarbu, kaip ir santykiai.
* Moterys pageidauja linksmintis atskirai: 35 proc. moterų teikia prioritetą pasilinksminimams su draugėmis užuot leidusios laiką su mylimaisiais. Joms pritaria tik 23 proc. vyrų.

Internetinių pažinčių svetainės SingleEdition.com atstovė Sherri Langburt antrina atliktai apklausai: „Pastaruoju metu gauname daugybę laiškų iš vyrų, norinčių spręsti psichologines santykių problemas, ir vis daugiau laiškų iš merginų, pasakojančių apie savo vienos nakties nuotykius...“

Vyrai: naujai iškeptos namų šeimininkės

Prieš keletą metų negalėjai su mylimuoju pradėti pokalbio apie vestuves, nes jį išpildavo šaltas prakaitas vien nuo veiksmažodžio vesti, o dabar vyrukas tiesiog nekantrauja kurti šeimą. Kas atsitiko? „Tikėtina, kad šiuolaikinių moterų nepriklausomybė leidžia vyrams labiau atsipalaiduoti, – teigia santykių ekspertė Janet Winterbourne. – Būdami šalia stiprios moters jie jaučiasi saugiau, nes žino: problemas lengviau spręsti kartu.“ Kitaip tariant, būdamas šalia apsirūpinusios karjeristės vyras jau nebeprivalo būti pagrindiniu šeimos maitintoju. Užuot tobulindamasis vien profesinėje srityje, jis gali skirti laiko ir šeimos kūrimui.

Palygink: 1977 metais Jungtinėse Amerikos Valstijose šeimos maitintojais laikyta 72 proc. vyrų. Šiandien šis skaičius smuko iki 42 proc. Namų ruošos darbams prieš keturiasdešimt metų vyrai skirdavo šešias valandas, kol moterys kuopdavosi po dvidešimt vieną valandą per savaitę. Šiandien vyrai atlieka namų šeimininkės vaidmenį po trylika valandų per savaitę, moterys – po septyniolika. Ateities prognozės perša vienintelę išvadą: neilgai trukus virtuvės prijuostę ir šluotą dalinsitės kartu.

Kodėl taip atsitiko? Gali kaltinti feministinį lygių teisių judėjimą ar moteriškėjančius vyrus. Tačiau tokios statistikos priežastys kur kas paprastesnės. Moterys tampa vis reiklesnės ne tik savo puoselėjamiems tikslams, bet ir intymiam gyvenimui. Jos nebijo pasakyti, ko trokšta ir tiksliai žino, kaip tai gauti. Vyrus glumina toks vaidmenų pasikeitimas, todėl jie mielai perleidžia iniciatyvą į tavo rankas.

Ar tikrai mes tokios blogos?

Nieko bloga semti gyvenimišką patirtį ir kopti karjeros laiptais užuot sūpavus naujagimį. Noro būti nepriklausoma ištakų ieškok vaikystėje. Prisimink, kokiomis sąlygomis gyveno mūsų mamos: ar jos turėjo galimybę įgyvendinti savo profesines svajones ar bent jau nepriklausyti nuo vyro? Vargu ar dauguma jų galėjo veikti nevaržomos nusistovėjusių nedemokratinės visuomenės nuostatų. Gali būti, kad prisimindama suvaržytą motinų laisvę, tu nori įgyti tokią nepriklausomybę, kokios jos niekada neturėjo.

Taigi visiškai natūralu, jei užuot spraudusis į vestuvinę suknelę, šiuo metu trokšti vilkėti teisėjos mantiją. Tačiau būk atsargi: begalinis noras būti nepriklausomai gali gąsdinti mylimąjį. Atvirai jam pasakyk, kad tavo vengimas įsipareigoti santuokiniais įžadais niekaip nesusijęs su judviejų santykiais. Įnikdama į hobius ir užsiėmimus, skatink mylimąjį daryti tą patį: taip ne tik tobulėsite, bet tapsite dar įdomesni vienas kitam. Profesija, hobiai ir laisvalaikis turi didžiulės įtakos tavo asmenybės formavimuisi – kuo ji brandesnė, tuo lengviau klostysis ir jūsų bendras gyvenimas.

Nuolatinį bambėjimą apie nešvarių indų kalną keisti pasimatymais su draugėmis – irgi nieko bloga. Tačiau nepaversk to per dažnu įpročiu ir visais atvejais nedink kaip į balą – informuok mylimąjį, kur esi ir ką veiki. Taip neprarasi vaikino pasitikėjimo, jis neprisigalvos nebūtų išdavystės scenarijų. Pasitikėjimas – viena svarbiausių santykių vertybių, o tavo periodiniai pasilinksminimai nežinia kur, nežinia su kuo, jo anaiptol nedidina. Na, o kalbant apie dažnėjančius merginų vienos nakties nuotykius... Prieš ryždamasi tokiai avantiūrai, įvertink riziką. Dažnai neverta aukoti asmeninės reputacijos dėl 10 minučių atsitiktinio malonumo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis