Vyras su praeitimi: ar pamilsi jo vaiką?

Kraustaisi dėl jo iš proto. Myli ir esi pasirengusi viskam. Tik ar tikrai viskam? Net ir mylėti jo vaiką, kurį pagimdei ne tu?

Manai, tau taip negali nutikti? O kiek yra išsiskyrusių tėvų! Tikrai realu ir tau tapti vieno iš jų drauge. Susitikinėti su vyru, turinčiu vaiką, nelengva. Reikia drąsos, kantrybės, pasiaukojimo, galop – brandos. Esi tam pasirengusi? Juk, kad ir kaip būtų skaudu tai girdėti, rizikuoji ne vien savo laime.

Dvejonės dėl tėčio

Nuoširdus patarimas: vos pradėjusi susitikinėti išsiaiškink, kodėl jis išsiskyrė su vaiko motina. Pasidomėk, ar dažnai susitinka su vaikais, ar padeda jiems finansiškai, jeigu ne – kodėl. Antra, prieš planuodama rimtus santykius, išsiaiškink, ar jis galvoja turėti daugiau vaikų.

Galiausiai trečias patarimas: prieš ryždamasi susieti ateitį su vaikų turinčiu vyru išsiaiškink ne tik tai, ko nori (ar norėsi) tu, bet ir ko tikisi jis. Meilės? Sekso? O gal motinos savo vaikams? Be abejo, net ir pastaroji priežastis gali pamaloninti savimeilę – tik vis dėlto ar ne per daug tikimasi? Ar rasi bendrą kalbą su vaikais, kurių tėvai išsiskyrė ir ta drama jų širdutėse paliko gilių randų? Kad ir kokia artima būtum mylimajam, jo ryšys su vaikais vis tiek bus nepaprastai stiprus – net stipresnis nei judviejų. Įsidėmėk: varžytis su tokiais jausmais ne tik neįmanoma – ir nereikia.

Dvejonės dėl vaikų

Psichologų teigimu, vaikai tėvų skyrybas išgyvena taip pat skaudžiai kaip ir vieno iš jų laidotuves. Jiems reikia laiko išliūdėti. Bet net ir vėliau vaikams sunku apsiprasti su mintimi, jog vienas iš tėvų turi naują partnerį. Jie jaučiasi išduoti, o tu esi pagrindinė jų skausmo priežastis – juk stengiesi užimti jų motinos vietą.

Lengviausiai tokias situacijas išgyvena vaikai iki šešerių metų. Kur kas sudėtingiau vaikams nuo šešerių iki dvylikos metų – juos kankina dar ir kiti jausmai: bejėgiškumas ir kaltė. Kaltė, jog nesugebėjo išsaugoti tėvų santykių. Sunkiausiai ir audringiausiai ir į skyrybas, ir į naujus tėvus reaguoja paaugliai – jie arba pradeda maištauti, arba užsisklendžia savyje.

Prieš ryždamasi tapti pamote pamąstyk: ar tau pakaks jėgų, kantrybės ir supratingumo. Apsiprask su mintimi, jog teks patirti visko: pavydo (nes vaikai gviešis tavo mylimojo dėmesio), suvaržymų (nes teks rūpintis ne vien savimi), papildomos finansinės naštos (vaikai išties kainuoja brangiai). Kita vertus, nepamiršk įžvelgti ir pranašumų: matydama, kaip vyras gali besąlygiškai mylėti savo vaikus ir kaip jiems atsiduoda, pajusi jam dar didesnę meilę bei pagarbą.

Dvejonės dėl mamos

Moteris, pagimdžiusi tavo mylimajam vaiką, tapo neatsiejama jo gyvenimo dalimi. Tai ne šiaip eks, kuri atėjo ir išėjo. Ar gebėsi ramiai reaguoti, kai ji užsuks į jūsų namus pasiimti vaiko? Arba su tavo vyru spręs vaiko auklėjimo ir ateities klausimus?

Gerai, jei pasitaikys brandi ir išmintinga moteris, suprantanti, jog dabar ji ir jos buvęs vyras gyvena atskirus gyvenimus. Tačiau ką daryti, jei ji atkakliai priešinosi skyryboms? O gal vis dar tebepuoselėja vilčių susigrąžinti vyrą. Arba palikdamas ją jis taip įskaudino, jog dabar ji pasiryžusi bet kam, kad tik nubaustų jį už patirtą pažeminimą. Pyktis gali virsti noru keršyti, o vaikai – tapti puikiais to keršto įrankiais.

Ar tikrai sugebėsi užmegzti su šia moterimi jei ne draugiškus, tai bent civilizuotus santykius? Ypač jei tu ir esi skyrybų priežastis. Vargu ar ji tau tai atleis. Vadinasi, vaikai tave pripažins dar sunkiau.

Dvejonės dėl jūsų

Tu jauna, šitiek perspektyvų prieš akis – ar tikrai nori rinktis svetimą šeimą ir aukotis dėl jos? Taip, sunku atsisakyti mylimo žmogaus – bet jeigu kyla bent menkiausių abejonių, santykius verčiau nutrauk dabar. Kuo ilgiau lauksi, tuo sunkiau bus tam ryžtis. Kuo labiau vaikai pripras prie tavęs, tuo sunkiau jie išgyvens dar vieną išsiskyrimą – ir vėl, deja, likę įskaudinti.

Antra vertus, ryšys su vaikų neturinčiu vyru gali suteikti ir daug laimės: galbūt pradėsi brandžiau žiūrėti į gyvenimą, tapsi stipresnė, išmintingesnė, kantresnė.

Meilė stipresnė?

Manai, dėl mylimojo ištversi viską, niekas nesugebės aptemdyti jūsų meilės. Gal ir neklysti. Bet dar labiau nesuklystum, jei prisimintum keletą svarbių dalykų.

Pirma, būk mandagi su mylimojo vaikų mama. Suprask ją: turi praeiti laiko, kol ji apsipras, jog būtent tu užėmei jos vietą. Apsimesk, jog nepastebi įtampos, pykčio, negirdi nemalonių komentarų.

Antra, nustatyk ribas, kurių tavo vyro buvusioji peržengti negali. Turi teisę prieštarauti, jei eks reikalauja, kad tavo mylimasis tvarkytų jos buitį, remontuotų jos mašiną. Nesileisk ir žeminama, netoleruok kerštavimų. Tik pati į santykių aiškinimąsi su mylimojo eks nesivelk – išsakyk viską jam.

Trečia, pasistenk susidraugauti su vaikais. Nuo pat pradžių leisk jiems suprasti, kad nepretenduoji tapti jų antrąja mama. Tiesiog domėkis jų gyvenimu: klausinėk, kaip sekėsi mokykloje, paprašyk jų pagalbos ruošiant maistą, negailėk gerų žodžių.

Visiškai tikėtina, jog neturėsi teisės priimti svarbių sprendimų šių vaikų gyvenime – tai darys jų biologiniai tėvai. Tačiau tam tikrus klausimus gali spręsti ir tu: tarkim, nustatyti taisykles, koks elgesys jūsų namuose priimtinas ir koks – ne.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis