SOS! Vaikinas vis dar gyvena su tėvais!

Su tėvais gyvena ne vien sūnaus slunkiaus tipažai. Kai kuriems vaikinams gyvenimas tėvų namuose netrukdo siekti savo tikslo ir neslopina savarankiškumo. Vėliau jie sukuria šeimas ir be kančių palieka patogią užuovėją. Deja, tokie teigiami pavyzdžiai šiais laikais laikytini išimtimi, bet ne norma. Kad ir kaip vertintume, suaugusio vyro delsimas kraustytis iš tėvų reiškia kažką... ne visai savarankiška.

Sūnelis vaikelis. Vyras, gyvenantis su tėvais, visada riboja savo veiksmų laisvę. Tikimybė patirti visokiausių iššūkių mažėja. Mama su tėčiu jam sufleruoja, kada išnešti šiukšles, kada šaldytuve nėra maisto, kada mokėti mokesčius. Jis vis dar nepratęs rūpintis savimi, nors jau kaip ir laikas rūpintis kitais. Jam kaip oras būtinas tėvų teikiamas saugumo jausmas, nors pats turėtų būti gynėjas. Jis net už mylimosios nugaros ieško užuovėjos, visą atsakomybę stumia jai.

Bailys drebulys. Pasaulis reikalauja būti iniciatyviam. Jei snausi, aktyvesni piliečiai ne tik peršoks per galvą, bet dar ir į purvą įmurdys – suaugę žmonės tai įsisavina greitai. Išskyrus... vaikiną, niekaip nenorintį palikti tėvų namų. Jis žino: konkuruoti nesugeba, iniciatyva jį nervina. Metams bėgant visuomenės reikalavimai tokiam lepūnėliui tik didėja – kaip, beje, ir jo paties baimė ką nors keisti.

Kai kurie iš gyvenančiųjų po tėvų sparneliu bijo rimtų santykių su merginomis. Ypač jei vieni santykiai nesusiklostė ir teko grįžti pas tėvus ieškoti paguodos. Vaikinas nusprendžia: su tėvais gyventi ramiau. Dar pridėk begalinę mamytės meilę ir suprasi: kam lepūnėliui ryšiai su nepažįstamomis moterimis? Naujų įsipareigojimų, buitinių rūpesčių ar atsakomybės už savo gyvenimą baimė – taip pat tarp tokių vaikinų paplitęs reiškinys. Šių fobijų dažniausia negydo jokia meilė. Gyventi su tėvais jiems atrodo išmintingiausia.

Kenkėjas naminukas. Būna ir tokių vaikinų, kurie gyvena su tėvais, tačiau nenoriai su jais bendrauja. Stengiasi pareiti namo kuo vėliau, kad nesusidurtų koridoriuje, nuolat su jais ginčijasi ir tranko duris. Kas tuos suaugusius vyrus verčia taip gyventi? Ogi paruošta vakarienė, sutvarkytas kambarys, išskalbti ir išlaidyti drabužiai, sumokėti mokesčiai... Kvaila manyti, kad toks vaikinas akimirksniu pasikeis, kai nuspręsite gyventi kartu. Tikriausia jam nė į galvą nešaus tvarkyti namų, susidėti į lentyną drabužių, padėti tau paruošti vakarienę... Tau pasiseks, jei tas naminukas nepateiks reikalavimų sąrašo – kad galėtum kaip dera juo rūpintis!

Gydymo praktika. Kaip su tokiu gyventi? Nesitikėk jokio išmintingo atsakymo – gyvenk, kaip nori. Jeigu meilė susuko galvą ir su tėvų sūneliu jautiesi pakylėta, vadinasi, judviem viskas gerai. Laimės jausmas, pasak psichologų, leidžia suprasti, kad situacijos keisti nereikia. Deja, idilė gali trukti neilgai. Tačiau ir nusivylimo ašaros naudingos – tai gerai išmokta pamoka. Kartais reikia užsispirti trejiems metams ir bandyti žmogų pakeisti, kad suprastum: tai – neįmanoma užduotis. Jaunos ir naivios tiki, jog dėl jų vaikinas pasikeis: išspręs sunkiausią galvosūkį dėl gyvenamosios vietos ir paklos raudoną kilimą per butą. Kitos bando perauklėti save, trečios, jau įgijusios bendravimo su vaikinais patirties, nesąmoningai atsijoja kavalierius, gyvenančius su tėvais.

Gyvenant su tokiu vaikinu visada išlieka tikimybė veltui iššvaistyti laiką, todėl labai atidžiai analizuok situaciją. Pasvarstyk, kaip galėtų susiklostyti jūsų santykiai. Įvertink vaikino charakterį: kokių bruožų matai daugiau – teigiamų ar neigiamų? Kokie jausmai jus sieja? Pati sau turi atsakyti: ar tokių santykių tau reikia, kiek esi pasiryžusi dėl jų aukotis. Kiekviena mūsų trokšta gyventi su tikru vyru. Gyventi laisvai, kviestis svečių į savo namus ir kurti nepakartojamą atmosferą. Jeigu neskubėsi atsakyti į sau keliamus klausimus, tiesa išaiškės vėliau – gali ir per vėlai suprasti, kad tavo svajonė gyventi su mylimuoju nepasiekiama.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis