Vyriškai apie vyriškus kostiumus

Laikas bėga, vienas madas keičia kitos, tačiau ratas vis tiek apsisuka ir viskas vėl sugrįžta. Įsibėgėjus rudeniui ir atvėsus orams, atėjo metas į dienos šviesą ištraukti spinton nugulusius rūbus.

Mat būtent rudenį, stiliui ir madai prijaučiantys, gali pademonstruoti stiliaus pojūtį, įdomius rūbų derinius bei rafinuotą individualumą. Tau ir tavo mylimajam pateikiame dviejų savo srities ikonų – Giedriaus Drukteinio ir Dariaus Bagdžiūno – suvokimą apie aprangą, o ypač apie vyrišką kostiumą.

Elegancija.eu įkūrėjas, etiketo žinovas, žurnalistas, viešųjų ryšių specialistas, netgi humoristas, išbandęs save „Humoro klubo“ scenoje G. Drukteinis teigia, kad skirtingai nuo moteriškos aprangos logikos, vyrai visada nori, kad jų drabužiai demonstruotų pasauliui, jog jie tvirtai, abiem kojom, stovi ant žemės netgi pačiais sunkiausiais laikais. Jo įsitikinimu, šiandien geriausias būdas tai padaryti – pasirinkti konservatyvumą ir ilgametes tradicijas. „Tai yra pati natūraliausia reakcija į jau kelerius metus trunkančią krizę, nes dabar vyrai daug protingiau elgiasi su savo finansais ir teikia pirmenybę ilgiau tarnaujantiems daiktams. Todėl grįžimas prie vyriškos klasikos pagrindų – puiki pradžia“, – priduria pašnekovas. Etiketo žinovas mano, jog kostiumas niekada neišeina iš mados, nes niekada ir nebūna madoje – jis yra aukščiau mados: „Teatras prasideda nuo rūbinės, o vyriškumas – nuo kostiumo“.

Laisvalaikiui G. Druktenis rekomenduoja vyrams rinktis klubinį švarką. „Atsiradęs prieš beveik 200 metų Britanijos karo laivyne, kaip paradinės uniformos dalis, klubinis švarkas auksinėmis ar metalinėmis sagomis (kitaip bleizeris) šiandien yra neatsiejama rafinuoto laisvalaikio dalis“, – tikina pašnekovas.

Kiek kitaip mąsto interneto sprendimų kompanijos „Gaumina“ vadovas Darius Bagdžiūnas. Jo teigimu, kuo labiau yra aukštinamas kostiumas, tuo labiau desakralizuojamas vyras jame. „Neprotokolinėse situacijose vienintelis aprangos aspektas, lemiantis darbinę sėkmę – drabužiai turi būti švarūs ir tvarkingi“, – įsitikinęs „Gauminos“ vadovas. Anot jo, verčiau daugiau pastangų dėti į vidinę darną.

Interneto sprendimų guru kostiumą lygina su parašiutininko ar naro kostiumu. „Turi tam tikru eiliškumu ant savęs vilktis keletą drabužių ir aksesuarų, kurie prieš dieną turi būti tinkamai parengti“, – šmaikštauja D. Bagdžiūnas.

Platesnis abiejų savo srities žinovų interviu – svetainėje pceuropa.lt


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis