Ko pavydi vyrai

Gyvenime vyksta nuolatinė kova dėl būvio, minkštos kėdės, pilies ant ežero kranto ir žmonos manekenės. Svarbu atsiminti: sveiką baltą pavydą nuo juodžiausios paranojos vyrų pasaulyje skiria tik vienas mažas žingsnelis. Štai tau instrukcija, kaip atpažinti pavyduolį.

Nuolatinis „užtat“. Dažnai paranojiškais pavyduoliais tampa tie, kurie vaikystėje buvo lyginami su šaunesniais bendraamžiais. Jo gyvenimą ima reguliuoti nuolatinis užtat: „Na ir kas, kad Algiui tėvai nupirko dviratį, užtat mūsų garaže – visureigis, o Algio tėtis tik kibirą su ratukais turi“, „Na ir kas, kad kolektyvas labiau Petrą gerbia, užtat aš esu direktorius!“

Vis dėlto nepulk iškart į paniką iš vaikino išgirdusi bent vieną užtat – verčiau išbandyk jo pavydo laipsnį mestelėjusi, pavyzdžiui, tokią frazę: „Ingos kojos gal ir gražios, bet kur kas svarbiau – didelė krūtinė.“ Jei netrukus kokia nors proga gausi dovanų kelialapį pas plastikos chirurgą, tavo vaikino kaktoje turėtų šviesti bėganti eilutė: „Na ir kas, kad Ingos kojos gražios, užtat mano Vaidos papai bus dideli!“

Kai nieko netrūksta. Labai įtartini tie individai, kurie apsimeta esą viskuo patenkinti: „Kam man tie sabalų kailiniai – nusipirkau pūkinę striukę, pakaks kelioms žiemoms. Ir žmona mane myli ne dėl pinigų. Ir namo man Tarandėje nereikia – juk turiu butą prie pat Vilniaus centro, Naujininkuose. Ir mano neveislinis šuo gražesnis nei tie visi retriveriai...“ Tačiau su kiekviena tokia fraze nori nenori išsprūsta sabalais, tarandėmis ir retriveriais dangstomas pavydas...

Kietas ir dar kietesnis. Turtas, jėga, valdžia ir moterys – rinkinukas, dėl kurio vyrai konkuruoja tūkstančius metų. Bet vyrui pavydą kelia ne to rinkinuko egzistavimas, o jo sudėtinių dalių pokyčiai. Atkreipk dėmesį, kaip persikreips tavo mylimojo veidas, kai jo draugas pareikš įsigijęs naują butą, naują automobilį, pakeitęs darbą ar meilužę. Beje, tokia jo reakcija nereikš jokių nukrypimų nuo normos.

Kur kas daugiau nerimo turėtų kelti tie atvejai, kai jo žandikaulis kraipysis išgirdus apie draugelio gyvenimo pokyčius iš pirmo žvilgsnio – ne pačia geriausia linkme: „Andrius metė darbą ir išvažiavo į Kiprą – dirba ten paplūdimyje ir vargo nemato!“ Regis, būta čia ko tam Andriui pavydėti! Klysti. Šitaip kalbančio vaikino akyse Andrius – kietas bičas, sugebėjęs pasukti savo gyvenimo upės vagą norima linkme. Tad ir tu gali pradėti pamažu rengtis perversmams – vieną gražią dieną Andriui pokyčių pavidėjęs tavo mylimasis kaip nors savo gyvenimą būtinai pakeis. Taip pakeis, kad iš nuostabos ilgai užsičiaupti negalėsi.

Per žingsnį nuo tikslo. Per žingsnį nuo išsvajotojo tikslo jaučiasi tie, kurie savo nudrožtą „VW Golf“ apkabinėja bamperiais, slenksčiais, blizgučiais, perdažo raudonai ir ant priekio užklijuoja „Ferrari“ lipduką. Arba tie, kurie namus užgriozdina treniruokliais ir svarmenimis, bet juos į rankas ima kur kas rečiau, nei spokso į Arnoldo Schwarzeneggerio raumenis nušiurusiame plakate, kabančiame virtuvėje virš šaldytuvo.

Moterys pavydi kitaip. Prisipažink: pavydi ne tik tai blondinei, kurios suknelė gražesnė, – tu pavydi apskritai. Tame apskritai telpa visi moteriško pavydo nelogiškumai. Tik moterys geba pavydėti be jokių priežasčių. Rita pavydi Nijolei, ir taškas. Tačiau taip pavydėdama ji nersis iš kailio – sieks įrodyti, kad yra geresnė nei Nijolė. Moteris jus jėgų antplūdį – tuo tarpu pavydo užkluptas vyras jausis sutryptas, pažemintas. Pavydėdama moteris tarsi pakyla ant pjedestalo: „Aš esu, ir esu tokia vienintelė!“ Vyras pavydėdamas nedrąsiai kelia ranką minioje: „Atkreipkite į mane dėmesį! Aš čia! Nesu blogesnis už kitus! Aš irgi galiu!“ Todėl bendraudamas su moterimis vyras retai prisipažins ko nors pavydintis kitam.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis