Apie ką kalba vyrai?

Smalsu sužinoti, apie ką kalba vyrai? Nereikia griebtis diktofonų, blakių ar kitokių šnipinėjimo prietaisų. Tik patiksliname: pristatome tai, ką nagrinėja ne išprusę metroseksualai, ne vamzdžiuose gilią mintį paslėpę menininkai, ne svetimų lovų kolekcionieriai, o normalūs vaikinai, kurie mielai šeštą kartą pažiūrėtų visas keturias „Kieto riešutėlio“ dalis.

Taigi jei jau taip nori, žinok: vyrai kalba...

...dažniausiai. Apie remontą. Jo atsiradimo priežastis, rūšis, porūšius, tikslus. Žodžiu, apie remonto filosofiją plačiąja prasme. Nes nerasi vyro, kuris nenorėtų ko nors pataisyti ar patobulinti.

Pirmiausia kalba sukasi apie automobilius – daugiau nei pusė remonto temų yra susiję su ratais, diskais, pavarų dėžėmis, stūmokliais, tepalais, kuro priedais. Kad ir kas nutiktų automobiliui, vyriška kompanija visada pažers patarimų, kaip įveikti problemą, nors beveik visais atvejais išvada bus ta pati: „Geriau nuvaryk į servisą, ten normaliai viską sutvarkys.“

Antras pagal svarbą yra buto, namo ar vasarnamio remontas. Išklijuoti buto sienas naujais apmušalais ar iškloti grindis laminuota danga – temų pokalbiams per akis, nes remonto neįmanoma baigti, galima jį tik nutraukti.

Kad ir kiek aptartų, vis tiek dar liks ką remontuoti: vienam sugedo kompiuteris, kitam – telefonas, o trečias štai ryžosi atgaivinti senelės laikrodį su gegute... Galop dar yra teoriniai pasvarstymai, – pavyzdžiui, kaip antram gyvenimui prikelti Panevėžio „Ekraną“.

...palyginti dažnai. Apie viską, kuo galima pasigirti ar pasipuikuoti, taip pat apie kvailus arba protingus kaimynus, namo, kiemo, kvartalo ar viso miesto tvarką bei nacionalinę ir tarptautinę politiką.

Kam daugiau, jei ne geriems bičiuliams vyras pasigirs, kad už nuopelnus darbe gavo visureigį keturiais varomaisiais ratais ar savo pyplį sūnėną išmokė kelių vyriškų žodžių, kuriuos išgirdusi jo mama prarado kalbos dovaną. Tik nereikia įsivaizduoti, kad kiekvienas lipa ant statinės ir rėžia sau panegiriką. Pasigirti pavyksta natūraliai, pavyzdžiui, koks automibilis geriausias bekelėje ar kokią svetimą kalbą turėtų išmokti auganti karta.

...rečiau. Apie sportą, žvejybą ir kitus hobius. Šios temos retesnės ne todėl, kad vyrams neįdomios, o todėl, kad aptarinėjamos atskiromis interesų grupėmis.

Įsivaizduok, jeigu į tavo bičiulių kompaniją prasmuktų kokia pamišusi mezgėja, kuriai daugiau niekas nerūpėtų, tik siūlai, virbalai ir vąšeliai. Turbūt greitai jai rastumėte kitą draugiją, kur ji ištisomis valandomis galėtų dalytis mezginių raštų paslaptimis. Taip ir tarp vyrų: jei juos vienija koks nors pomėgis, galima apie jį ir pasikalbėti, jei ne – burnos aušinti neverta. Išimtis taikoma tik sporto aktualijoms: skaudžius krepšininkų pralaimėjimus, galiūnų laimėjimus būtina aptarti net tuo atveju, jei kompanijoje nėra nė vieno, kuris bent kartą per savaitę autųsi sportbačius.

...labai retai. Apie moteris, seksą ir finansus. Kam kalbėti apie tai, kas kitiems gali sukelti pavydą ar erotinių fantazijų!

„Mano mergina yra pyragų dekoruotoja“, „Tokios kvailės dar gyvenime nebuvau sutikęs!“, „Buvau jau kartą vedęs, dėkui, daugiau šitos klaidos kartoti nenoriu...“ – apie moteris vyrai kalba trumpai ir konkrečiai, be jokių išvedžiojimų. Joks normalus bičas nesiguos savo draugams dėl meilės be atsako, neprašys viliojimo patarimų ir nepasakos, ką su mergina veikia lovoje. Santykiai su moterimis – kaip ir atlyginimo dydis: pernelyg asmeniška, kad būtų galima apie tai kalbėti garsiai. Apie buvusio viršininko ar Silvio Berlusconi meilužes ir finansines machinacijas – komentarai tiesiog upėmis srūva. O štai apie savuosius lovos reikalus ir sąskaitą banke – nė mur mur.

Štai ir viskas. Gali būti, kad vyrų pokalbiai tau pasirodė nuobodžiai pilki, visiškai ne tokie patrauklūs, kaip įsivaizdavai. Bet jie tokie. Daugiau spalvų, subtilių juokelių ir įvairesnių temų atsiras tik tuo atveju, jei jų kompanijoje atsidursi tu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis