Rimtos priežastys, kodėl JIS gali nenorėti sekso

„Ne, mielasis, skauda galvą“... Visi žino, ką reiškia ši frazė, tik skauda tą galvą ne vien moterims. Gerai, jei dėl to kalta ne kita moteris, o tiesiog prasta nuotaika. Praeis! Tačiau jei nenoras pasimylėti trunka ilgą laiką, priežastys gali būti ir rimtesnės.

1 priežastis: uždegiminės ligos

Viena iš priežasčių, dėl kurios vyras gali nenorėti sekso – uždegiminės šlapimo takų ir mažojo dubens ligos. 38 – 40 metų vyrams būdingas chroniškas prostatitas, kuris išsivysto iki galo neišgydžius infekcinių ligų. Blogiausia, kad ši lyga dažnai vystosi be jokių simptomų. Sumažėjęs lytinis pajėgumas – pirma užuomina į negailestingą diagnozę. Ką daryti? Kuo skubiau kreiptis į medikus.

2 priežastis: kraujotakos sutrikimai

Dėl nenoro gali būti kaltos ir kraujagyslių ligos – nepakankama kraujo apytaka lyties organuose. Tai atsiliepia tiek vyro geismui, tiek jo pajėgumui. Ką daryti: sureguliuoti mitybą, atsisakyti (ar bent jau sumažinti) alkoholio kiekį bei rūkymą, nepersitempti fiziškai. Beje, jei manai, kad tokios problemos aktualios tik vyresnio amžiaus žmonėms – labai klįsti. Pavyzdžiui, aterosklerozės rizikos grupei priklauso maždaug 15% žmonių nuo 18 iki 20 metų, o amžiaus grupėje nuo 25–30 metų jau pastebimi ligos požymiai.

3 priežastis: endokrininės sistemos sutrikimai

Trečia nenoro mylėtis priežastimi įvardijama paslėpta cukrinio diabeto forma. Liūdina tai, kad ši liga paliečia vis jaunesnius žmones. Jos metu pažeidžiamos kraujagysles ir lyties organų nervai, dėl to sutrinka kraujotaka ir lytinio organo jautrumas. Vyrai pradeda vengti santykių, nes nėra tikri dėl jų sėkmės. Ką daryti: pirmiausia pasidaryti tyrimus, po to imtis gydymo.

4 priežastis: vaistai

Kai kurie vaistai gali veikti slopinančiai. Prie tokių priskiriami kraujo spaudimą, cukraus kiekį mažinantys vaistai, antidepresantai, neuroleptikai, trankviliantai.

5 priežastis: lėtinis nuovargis

Lėtinis nuovargio sindromas būdingas ne tik moterims, bet ir vyrams. Dažniausiai nuo jo kenčia jauni, karjeros siekiantys vyrai. Tai ne depresija, o apatija: nuobodu ilsėtis, nuobodu mylėtis. Pervargimas neigiamai veikia tiek geismą, tiek lytinį pajėgumą. Vyrui, pavargusiam darbe, rūpi vienintelis dalykas – išsimiegoti. Ką daryti: mėgaukitės rytiniu seksu!

6 priežastis: stresas ir depresija

Dažnai patiriami stresai gali peraugti į lėtinę depresiją ir sumažinti seksualinį geismą. Seksas vyrui tampa nesvarbus, o gyvenimas – pilkas. Ką daryti: būtina profesionalaus psichoterapeuto pagalba, kitaip situacija gali tik blogėti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis