Vyrai – „fyderiai“: iškrypimas ar normalus noras „permaitinti“ savo moterį

Vieniems vyrams patinka miniatiurinės moterys, kiti pamišę dėl tobulumu laikomų matmenų „90-60-90“, o kažkas varvina seilę matydamas apvalesnes formas. Tačiau yra ir tokių, kurie šalia savęs nori matyti damas, kurių kūno formoms apibūdinti, žodis „apkūni“ jau nelabai ir tinka.

„Fyderis“ (anglų kalboje žodis „feed“ reiškia maitinti) – tai vyras, kuriam būdingas maniakiškas noras „permaitinti“ merginą, kad jos kūnas pasiektų neįtikėtinus gabaritus. Kokie tie gabaritai? „Fyderiams“ ekstazę sukelia moterys, kurių svoris gerokai perkopęs per daugeliui siaubą keliančią 100 kg ribą. Tokios damos turi savo apibūdinimą – „feedee“.

Šios tendencijos pradžia – JAV, tačiau per ganėtinai trumpą laiką ji pasiekė ir Europą. Tiesa, pas mus apie tai garsiai niekas nekalba, nes, priešingai nei Amerikoje, mūsų kraštuose labiau pripažįstamas liekno kūno kultas. Patys „fyderiai“ tvirtina, kad milžiniškas kūnas beprotiškai seksualus.

Be to, fotografuojant ir filmuojant tokias moteris, galima gerai uždirbti. Juk kur yra pasiūla, ten atsiras ir paklausa. Tikriausiai esi mačiusi ar girdėjusi apie internetines svetaines, kuriose susimokėjus tam tikrą mokestį, galima gyvai stebėti intymius merginų žaidimus. Internete yra ir specialių puslapių, skirtų būtent fyderiams. Tik čia vyrai randa ne lieknutes gražuoles, o apvalių formų damas, ir už tam tikrą mokestį gali stebėti ne intymius jų žaidimus, o tai, kaip jos valgo!

Paprastai „fyderis“, ieškodami sau partnerės, renkasi įprastų kūno formų moteris. Jį jaudina ne tik didelis kūnas, bet ir pats „nupenėjimo“ procesas, stebėjimas, kaip moteris palaipsniui priauga svorio ir virsta jo idealu. Prasideda viskas nuo elementarių gardėsių, kurių visada būna pilnas šaldytuvas, dažno lankymosi restoranuose ir valgyti skatinančių frazių: „tu tokia lieknutė, tau reikėtų daugiau valgyti“. Vėliau prasideda komplimentai dėl priaugto svorio: „kaip man patinka tavo pilvukas, didesnė krūtinė“ ir t.t. Atrodo, viskas tiesiog tobula: priaugai keletą kilogramų, o vyras tave vis tiek myli, tu jam ir toliau pati gražiausia ir geidžiamiausia. O ir seksualinis gyvenimas tik gerėja, juk kuo didesnis kūnas, tuo „fyderis“ laimingesnis!

Amerikoje „fyderių“ aukų sparčiai gausėja. Joms įsteigti specialūs reabilitacijos centrai ir internetinės svetainės, kuriose aukomis tapusios moterys gali bendrauti tarpusavyje ir padėti vienos kitoms. Štai viena istorija:

„Vos po dviejų savaičių pažinties mes pradėjome gyventi kartu. Buvau labai laiminga, kad pagaliau sutikau žmogų, kuris priėmė mane tokią, kokia aš esu. Jis gerėjosi mano apkūniomis formomis ir pirmą kartą gyvenime aš pasijaučiau graži ir geidžiama. Visa tai buvo panašu į pasaką. Nepastebėjau, kaip sparčiai pradėjo augti mano svoris. Man nereikėjo nieko daryti – jis uždirbdavo pinigus, jis tvarkydavo namus ir prašė manęs tiesiog atsipalaiduoti ir mėgautis gyvenimu. Kuo toliau, tuo daugiau sėdėjau namuose ir valgiau. Mūsų šaldytuvas nuolatos buvo pilnas, o namai visą laiką kvepėdavo gaminamu maistu. Kiekvieną kartą pavalgius, jis gerėdavosi mano kūnu ir sakydavo, kokia aš jam seksuali. Galiausiai pavirtau niekur neišeinančia ir tik valgančia kiauliuke. Kai susigriebiau, kad taip gyventi nenoriu ir nusprendžiau sulieknėti, jis visais būdais mane įkalbinėjo to nedaryti, o galiausiai paliko...“

Dažniausiai „fyderiai“ prisijaukina psichologiškai palaužtas moteris: tas, kurioms labai trūksta vyriškos meilės, rūpesčio ir šilumos arba tas, kurios yra išgyvenusios psichologinį ar net fizinį vyro smurtą. Tokios moterys turi daugybę kompleksų, nepasitiki savimi, todėl „fyderiui“ lengviau jas paveikti ir išlaikyti.

Psichologai tvirtina, kad „fyderio“ elgesį skatina noras dominuoti prieš moterį. Visų pirma ji tampa psichologiškai nuo jo priklausoma, nes jaučiasi mylima, geidžiama ir galinti būti savimi, antra – atsiranda ir fizinė priklausomybė, nes siaubingai daug svorio priaugusi moteris tiesiog negali pati savimi pasirūpinti. Jai reikalinga „fyderio“ pagalba. Pabandyk, į rankas paėmusi du maišus bulvių užlipti į antrą aukštą. Vargu, ar pavyks. Panašiai jaučiasi ir nutukęs žmogus. Jis negali savarankiškai nusiprausti po dušu, nueiti į parduotuvę. Jis absoliučiai priklausomas nuo kitų. Savarankiškai toks žmogus tegali atlikti būtiniausius fiziologinius procesus ir valgyti, valgyti, valgyti.

Psichologas psichoterapeutas Andrius Kaluginas teigia, kad gydytojai, psichologai, seksologai mano jog fyderizmas nėra liga: „Fyderizmas yra priskiriamas prie seksualinio elgesio nukrypimų nuo priimtų tam tikroje kultūroje seksualinių normų. Kiekvienoje kultūroje skirtingais laikotarpiais dominuoja savo seksualinė norma. Pavyzdžiui dabar Europoje fyderizmas laikomas nukrypimu, tačiau daugelyje Afrikos bei musulmoniškose šalyse jis laikomas norma.

Kitas dalykas, kuomet partnerio maitinimas, siekiant seksualinio pasitenkinimo, tampa įkyria idėja, manija. Tuomet galima kalbėti apie lytinio elgesio sutrikimą prilygstanti fetišizmui.

Tokių kraštutinai liguistų fyderizmo formų yra kelios:

Riebalų fetišizmas (fat fetiashism), kuomet yra maniakiškai svarbus partnerio apkūnumas ir vis didėjantys svarstyklių rodomi skaičiai, tuo tarpu visos kitos žmogaus savybės neturi reikšmės;

Polinkis į kraštutinį apkūnumą (extreme fat admiration), kuomet atsiranda nevaldomas seksualinis potraukis žmonėms, kurių kūno gabaritai jau yra invalidumo forma (nuo III nutukimo laipsnį pagal kūno masės indeksą). Šis sutrikimas gali pasireikšti ir įkyriuose masturbacinėse fantazijoje.

Ekstremalus maitinimas (extreme feederism), kuomet žmogus žavisi ne itin apkūniomis partnerio formomis, o patiria prilygstantį seksualiniam malonumą iš besaikio maitinimo proceso.

Stafingas (belly stuffing), kuomet siekiama, kad dėl milžiniško maisto kiekio augtu tik partnerio pilvas. Staferiai pasitenkina tik esant labai stipriam pilvų ir lytinių organų kontaktui sekso metu.

Infliacionizmas (inflationism, Body Inflation Fetish), kuomet yra liguistai fantazuojama apie kūną išpūsta iki burbulo formos. Tai pasireiškia „seksu“ su pripūstomis lėlėmis ar kitais pripučiamais žaisliukais.

Seksologu ir psichologų tarpe nėra vieningos nuomonės dėl fyderizmo priežasčių, tačiau aš laikausi profesinės nuomonės, jog šio reiškinio šaknys gali būti vaikystėje. Greičiausia tokie žmonės augo šeimose, kuriose meilę buvo priimta demonstruoti dideliu patiekalų skaičiumi ir geru apetitu: „Jei tikrai myli mamą, suvalgyk dar kąsnelį!“. Tokiose šeimose puoselėjamas tikras maisto kultas. Tuomet maistas tampa pagrindiniu teigiamų jausmų, absoliučios meilės įrodymu bei išraiškos priemone. Ilgainiui toks žmogus ima vertinti meilės tikrumą ir stiprumą pagal kūno svorį, o suaugęs, susiklosčius papildomoms nepalankioms aplinkybėms (pvz. patirtos psichologinės ar seksualinės traumos), nesąmoningai transformuoja seksualinės meilės asociaciją į perdėtai sureikšmintą maitinimo procesą.

Andrius Kaluginas
Psichologas psichoterapeutas,
Pasaulio seksualinės sveikatos asociacijos
atstovas Lietuvoje
Tel.: 8 608 90266
www.geraspsichologas.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis