Vyro laiškas... būsimai savo dukrai

Įsivaizduok: rausdamasi senuose tėčio popieriuose randi tau skirtą laišką, kurį jis parašė... dar tau negimus! Ant voko parašyta: „Patarimai tau, mano dukra“.

Labas, dukrele. Tikiuosi, kad nebūsiu nurašytas į paskutinius idiotus už tai, kad šį laišką rašau tau dar negimus. Tačiau esu įsitikinęs, jog tik dabar galiu būti toks atviras su tavimi.

Šį vakarą ir vėl buvau pasimatyme su potencialia tavo mama. Viskas ėjosi kaip sviestu patepta, kol ji išrėžė, kad laikas sukti link namų. Po velnių, kokių dar namų? Juk prieš akis – visa naktis! Staiga paaiškėjo, kad iki dešimtos vakaro ji privalo grįžti namo, nes taip liepė... tėtis! Ir tai man pasakė mergina, kuri jau atšventė visus savo –nioliktus gimtadienius! Pasijaučiau tarsi atsidūręs gūdžiame XX amžiuje, kai perdėtos tėtušio globos buvo galima atsikratyti nebent išvažiavus studijuoti į kitą miestą. Deramai atsisveikinęs su panele Potencialiąja ir ne pačiais gražiausiais žodžiais mintyse išvadinęs jos naktis kontroliuojantį tėvą, pabandžiau įsivaizduoti save jo vietoje: kaip elgčiausi aš, jei turėčiau suaugusią dukrą? Nuo minčių pasišiaušė ne tik galvos plaukai! Va tada, mieloji, ir apsisprendžiau parašyti tau šiuos patarimus, nes ką gali žinoti, koks būsiu po 20 ar 25 metų – gali būti, kad ir aš kaip daugelis dabartinių tėvų stengsiuosi riboti tavo laisvę įvairiais draudimais užuot atvirai su tavimi pasikalbėjęs...

Vaikinai pasakys viską, kad tik nusitemptų tave į lovą
„Tu esi man vienintelė“, „Man su niekuo kitu taip nebuvo gera kaip su tavimi“, „Tu mane pakeitei – privertei jaustis tikru žmogumi“, „Tavo dėmesys ir meilė – tai geriausia, kas galėjo nutikti mano gyvenime“... Patikėk manimi, brangioji, šias ir panašias frazes merginoms nuoširdžiai ištaria galbūt tik kas 50-tas vyriškos lyties asmuo. Todėl apsivainikuok geležine kantrybe ir išsiugdyk imunitetą vaikinų gražbylystėms bei nemotyvuotiems komplimentams.

„Tau gal aš ir vienintelė, bet tu man – ne pirmas ir nepaskutinis“, „Tau gal su manimi ir gera, bet man su kitais yra buvę ir geriau“, „Jei tik su manimi pasijautei žmogumi, tai kuo jauteisi prieš tai – asilu?“ Tokie atsakymai vaikinus veikia kaip šaltas dušas. Tiems, kurie įsižeidžia, supyksta ar išvis apsiverkia, gali palinkėti ieškoti į save panašių. Bet ir tiems, kurie geba atsikirsti, neverta iškart pulti į glėbį – ilgu liežuviu gali būti apdovanotas bet koks žaltys, todėl geriau kiekvienam pretendentui turėti parengus tam tikrą kliūčių ruožą. Imk pavyzdį kad ir iš panelės Potencialiosios – neva tėvo įvesta “komendanto valanda” galėjo būti tik dar vienas būdas patikrinti, koks esu aš paukštis.

Užuot keitusi vaikino būdą susirask kitą vaikiną
Įsivaizduok, kad nusipirkai nenaują automobilį (nemanau, kad šios transporto priemonės išnyks iki tavo pilnametystės). Tu be didelio vargo jį išplausi, pakeisi jo sėdynių apmušalus, galbūt papuoši keliais lipdukais ar nauju spoileriu, tačiau vargu ar tepsies rankas, sužinojusi, kad iš pagrindų reikia remontuoti variklį – geriau jau įsigysi kitą automobilį, juolab, kad panašų patarimą tau duos ir autoserviso meistrai. Lygiai tas pats su vaikinu! Tu gali jį išprausti, sušukuoti, iškvėpinti, perrengti naujais madingais drabužiais, tačiau mažai tikėtina, kad tau pavyks atpratinti jį krapštyti nosį, stūgauti žiūrint krepšinį ar klausytis metalinės muzikos, t.y. pakeisti jo pomėgius ir būdo bruožus, kurie susiformavo iki judviejų pažinties.

Tad gyvenimo kelyje sutikusi nuostabų, bet periodiškai nosį krapštantį vaikiną, rinkis: arba susitaikysi su mintimi, kad nosies krapštymas – procesas, kuriuo galėtum gerėtis bent kelis kartus per parą, arba pamėginsi surasti tokį pat nuostabų vaikiną, kuris krapštys nosį tik tada, kai tu nematysi. Jei puoselėsi viltį, kad sugebėsi išmušti iš jo susiformavusius įpročius, nenustebk, jei po kelių metų skyrybų priežastimi teisėjas nurodys tavo mylimojo nosies krapštymą, su kuriuo tu negalėjai susigyventi.

Vaikinus vyrais paverčia tik įsipareigojimai
Prisipažinsiu, brangute: panelė Potencialioji – tikrai ne pirmoji pretendentė į tavo mamas. Tokių jau mano gyvenime buvo kelios, o viena jų – net labai potenciali. Aš pats jos tokia nelaikiau, bet ji buvo ryžtingai nusiteikusi mane supančioti. Praėjus porai savaičių po vienos mudviejų nelabai aistringos nakties ji pareiškė, kad nepraėjus nė devyniems mėnesiams galėsiu save vadinti tėčiu. Tiesą pasakius, tai išgirdęs jaučiausi tarsi pridėjęs į kelnes. Pirmoji mintis buvo: „Sudie, laisve!“ O po jos sekė mintys apie nuosavą būstą, šeimyninį gyvenimą ir atsakomybę, kurios neatsikratysiu net pavertęs ją alimentais. Labai greitai susitaikiau su mintimi, kad laikas nutampytą megztinį pakeisti kostiumu, barzdą skusti ne kas savaitę, o kasdien, ir užuot pusę atlyginimo išleidus pamėgtame bare galvoti apie investicijas į ateitį. Per mėnesį pasikeičiau taip, kad net tie, su kuriais dar neseniai kas vakarą gurkšnojau alų, sutikę gatvėje manęs neatpažindavo.

Laimei, viskas baigėsi geriau nei galėjau tikėtis – pasirodo toji, kuri norėjo mane supančioti, buvo per daug prisižiūrėjusi meksikietiškų serialų: jos nėštumas buvo tik akių dūmimas. Tačiau žiūrėdamas į save veidrodyje negalėjau atsistebėti, kuo mane pavertė net neegzistuojantys, o numanomi ar numatomi įsipareigojimai: vietoj chuligano a la Quentinas Tarantino į mane žvelgė tėtušis Johnas Travolta.

Kalbėk ne tik su mama, bet ir su tėčiu
Mieloji, deja, negaliu tau šiuo metu skirti daugiau laiko (be to, bijau, kad gali nuvažiuoti stogas monologu bendraujant su dar negimusia dukra), tačiau pasižadu, kad minučių neskaičiuosiu tada, kai tau reikės daugiau mano patarimų. Ne apie sukneles, higienos priemones ar šampūną – to geriau klausk mamos, aš pasistengsiu tau surasti tokią, kuri apie šiuos dalykus žinotų kuo daugiau. Man gi pasipasakok apie individus, kurie kėsinsis į tavo rankas ar kojas. Ir nesupyk, jei norėdamas apsaugoti nuo jų įvesiu komendanto valandą ar užbarikaduosiu tave sandėliuke – stengsiuos juk dėl tavo laimės! Tad iki susitikimo – einu aplankyti kitą potencialią tavo mamą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis