Internetinės pažintys: ką anketos nuotrauka vyrams gali papasakoti apie tave

Ieškau merginos, kuri perskaičiusi šį straipsnį atsiųstų man tokią nuotrauką, kad ją pamatęs sušukčiau: “Olialia, su ja tikrai noriu susipažinti!”

Kartą viena tik draugė (kai pradėjau dirbti moteriškuose kolektyvuose, tokių turiu ne vieną) prasitarė, kad yra užsiregistravusi keliuose pažinčių portaluose. Kadangi žinojau, jog jai nekyla problemų ir normaliai, be jokių internetinių slapukavimų, bendrauti, išpūčiau akis: “Ir kam tau to reikia?” Jos atsakymas akių pūtimo nė kiek nesumažino: “Šiaip, dėl linksmumo. Su drauge abi užsiregistravome, kai nebuvo ką veikti. Tu neįsivaizduoji, kokių laiškų gauname, – raitomės iš juoko ir negalime patikėti, kad būna tokių asilų.”

Pasijutau lyg gavęs šlapiu skuduru per veidą. “Vadinasi, tarp tų asilų buvau ir pats, – pasakiau jai. – Patikėk, esu parašęs laiškų nepažįstamoms merginoms iš interneto.” Tai išgirdusi, tik draugė nepraleido progos iš manęs švelniai pasišaipyti, bet galop rimtai paklausė: “Klausyk, o į ką pirmiausia atkreipdavai dėmesį naršydamas pažinčių skelbimus?” Ir tada, ir dabar, ir visados atsakymas bus toks pat: į nuotraukas! Tik į jas. Juk ne veltui sakoma, kad vyrai myli akimis – vaizdelis yra svarbiau už bet kokius ditirambus. Be to, nemanau, kad ir merginos, naršydamos vaikinų skelbimus, pirmiausia puola skaityti, kas ką parašė. Tokia jau žmogaus prigimtis – pirmiausia įspūdį susidaryti pagal vaizdelį. Nenustebčiau, jei pasakytum, kad COSMO numerį nusipirkai tik dėl to, kad tau patiko jo viršelis.

Bet grįžkime prie nuotraukų pažinčių skelbimuose. Iš jų galima daryti išvadas apie daug ką! Nesu Šerlokas Holmsas, bet vien tik iš kelių nuotraukų galiu numanyti, kokioje socialinėje erdvėje mergina sukasi, kaip ji rūpinasi savimi ir savo aplinka, kuo domisi ir kam bei kiek skiria dėmesio. Aišku, susitikus gali išaiškėti, kad klydau. Bet tai nėra blogiausia. Kur kas blogiau tai, kad iš vienų išvadų kyla kitos ir, jeigu pirmoji buvo klaidinga, šerlokiškas dedukcijos metodas gali nuvesti į lankas. Juolab kai išvados daromos pagal savo sugedimo laipsnį.

Turbūt ir tau teko sutikti vaikinų, kurie staiga nusivildavo sužinoję, jog esi visiškai kitokia, nei jie įsivaizdavo. Turėjau kolegą, kuris buvo įsitikinęs, kad kiekviena mergina, kuri pažinčių portale afišuojasi vienu maudymosi kostiumėliu, yra pasiruošusi duoti – jei ne per pirmą, tai per antrą pasimatymą. Ir viskas tik todėl, kad viena mėgstamiausių jo dainų buvo “T-Spoon” raritetas “Sex On The Beach”! Kitam bičiuliui gamtoje nusifotografavusios merginos atrodė puikios iškylų kompanionės. Ir kaip jis nusivildavo sužinojęs, kad ta gamtininkė per visą savo gyvenimą nė karto nėra miegojusi palapinėje.

Mane patį nuo išvadų manijos atgrasė vienas nutikimas. Kažkurį pavasarį pažinčių portale žvilgsnis užkliuvo už nuotraukos, iš kurios į mane žvelgė besišypsanti blondinė. Peržiūrėjau visą jos profilį ir pamaniau: “Vargu ar su tokia norėčiau gyventi, bet linksmiau vieną vasarą prastumti tiks.” Parašiau jai, ji parašė man, susitikome. Ir ji padarė man įspūdį! Per kažkurį pasimatymą pasakiau, kad įsivaizdavau ją visiškai kitokią. Ji šyptelėjo: “Hm, o aš nesuklydau – iškart supratau, kad turi puikų humoro jausmą.” Paklausiau, kad apie pastarąjį išvadą, matyt, padarė iš nuotraukos, kurioje vilkiu meksikietiško stiliaus skeleto kostiumą per Helovyno vakarėlį. “Na, ne, – šelmiškai šypsodamasi atšovė ji. – Buvo ir dar viena iškalbinga nuotrauka.” Per savo atmintį lyg per skaidrių rodymo aparatą perleidau visas nuotraukas, kurias buvau įkėlęs į savo profilį, – niekaip negalėjau rasti tos, kuri jai sukėlė tokią šelmišką šypseną. Galop pasidaviau pasakęs, kad neturiu nė menkiausio supratimo, apie ką ji čia kalba. “Apie tą, kurioje tu su džinsais”, – patikslino ji ta pačia šypsenėle. Pagaliau prisiminiau: nieko ypatinga – tiesiog stoviu atsilošęs, mūviu džinsus, vilkiu marškinėlius... Ką ji įžvelgė toje nuotraukoje? “Išties nesupranti? – nusistebėjo ji. – O aš maniau, kad pokštauji! Taip, toje nuotraukoje tu tikrai atsilošęs, bet ir tavo kelnės nevisiškai užsegtos.”

Grįžęs namo susiradau tą nuotrauką ir negalėjau patikėti, kad pats į pažinčių portalą įdėjau nuotrauką, kurioje stoviu prasegtu klynu. Tada ir dingtelėjo mintis, kad elgiausi absurdiškai vien tik iš nuotraukų darydamas išvadas apie merginas ir tuo pat metu savo profilyje demonstruodamas tokią savo nuotrauką. Bet, kita vertus, jeigu ne ji, nebūčiau susipažinęs su tokia miela mergina – geri draugai su ja, beje, esame iki šiol.

Todėl dabar darau išvadas tik iš tų nuotraukų, kurios turi akivaizdų informacinį krūvį ar verčia rimtai susimąstyti. Į kitas žiūriu laikydamasis paprastos nuostatos: jei patinka, pakviesk merginą susitikti, pavaišink ją gėrimu ir žiūrėk, kas bus. Beje, laukiu nuotraukų el. paštu: algiskretenas@gmail.com.

******

Pamačiau ir pagalvojau. Štai nuotraukos, kurių skleidžiama informacija verčia susimąstyti labiau nei įprastai.

Iškirptė
Laiko patikrintas triukas: nori atkreipti vyro dėmesį – parodyk papus. Be abejo, skelbimo su tokia nuotrauka neįmanoma nepastebėti. Bet kažkodėl neapleidžia nuojauta, kad mergina daugiau niekuo, išskyrus papus, negali pasigirti. Dažniausiai šalia esančio skelbimo turinys tai tik patvirtina.

Draugių būrelis
Visos išsišiepusios, susiglaudusios ir laimingos, kad yra kartu. Pirmas klausimas: kuri gi yra ta, ieškanti vaikino? Kol tekste randu nuorodą, kyla antras klausimas: jos visą laiką būna kartu? Kažkaip nevilioja perspektyva vaikščioti į pasimatymus su visu būriu, o juo labiau – būti to būrelio apkalbų objektu.

Su katinu
Iškart prisimenu dar vaikystėje matytą vieną filmą, kuriame mokiniai vienišai savo klasės auklėtojai padovanojo mažą katinėlį. Ji paėmė jį ir pasakė: “Štai ir likau aš senmergė su katinu.” Man taip jos buvo gaila! Ir šitos merginos gaila. Bet iš gailesčio juk nepulsi į jos glėbį, juolab kad gali būti, jog ji su žmonėmis nebendrauja – jos feisbukas juk pilnas katinų!

Su gražuoliu
Čia tai mįslė! Ar ji įdėjo tokią nuotrauką, norėdama parodyti, kokio vaikino ieško? Ar jai reikia paguodos išskyrus su juo? Ar čia jos brolis, ieškantis sesutei vyro, o sau – gero svainio? O gal jis tiesiog ją persekioja, nuolat lįsdamas į kadrą, nes kas antroje nuotraukoje – juodu kartu? Kad ir kaip ten būtų, trečias nereikalingas.

Keliautoja
Ant kupranugario, paplūdimyje, prie palmės, laive, ant snieguotos viršukalnės... Išties žavus nuotraukų rinkinys, signalizuojantis, kad suvaldyti šios merginos energiją nebus taip jau paprasta. Beje, ji kada nors būna namie? Susidaro toks įspūdis, kad nuolat nuo kažko bėga – ar nuo buvusių santykių, ar nuo savęs?

Nuotaka
Visos jos nuotraukos – iš vestuvių. Atrodo, kad ji – kaip Katherine Heigl herojė iš filmo “Pamergė pagal užsakymą”, kolekcionuojanti šiugždančias sukneles, kurios jau į spintą nebetelpa. Spėju, į antrąjį pasimatymą ji atbėgtų su nuometu ir albumu, kuriame iki smulkmenų suplanuotos mudviejų vestuvės.

Jogė
Kiekvienam normaliam vyrui žiūrint į kūno lankstumu besigiriančių merginų nuotraukas kyla ne pačios švankiausios mintys. Ir koks nusivylimas apima sužinojus, kad kiekviena jogė šitaip demonstruoja savo dvasingumą ir sielos gelmes, o ne pasiryžimą papildyti Kamasutrą naujomis pozomis.

Iškarpa
Kitaip tokios nuotraukos nepavadinsi. Bet kas tas iškirptasis? Ir kodėl mergina prie pažinčių skelbimo įdėjo būtent tokią nuotrauką? Ar tai vienintelis jos portretas, kokį ji turi? O gal ji neturi nė vienos savo nuotraukos, kuriame nebūtų to antrojo veido? Kažkodėl atrodo, kad susitikėdamas su ja būsiu nuolat stebimas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis