Buvęs mylimasis žlugdo tavo reputaciją. Kaip apsiginti?

Dainininkas Ray J, prieš gerus šešerius metus susitikinėjęs su Kim Kardashian, pernai ėmė ir išleido apie ją dainą “Aš ją padariau pirmas”, net albumo viršelį papuošė Kim nuotrauka. Jau dainos pavadinimas verčia iš koto, o štai ir kelios jos eilutės: “Padariau ją iš šiaurės/ Nuleidau jos galvą žemyn į pietus/ Dabar, kai aš baigiau/ Ji atiteko ponui Westui (Kim sužadėtiniui Kanye Westui – red. past.)”.

Tu jį labai mylėjai. Paskui nebemylėjai. Metei ir sudaužei jam širdį. Išsilaižęs žaizdas, jis neliko skolingas – paskleidė apie tave tokį gandų, nebūtų istorijų kokteilį, kad netrukus pasijutai iki kaklo nugrimzdusi į mėšlą.

Gali elgtis kaip Taylor Swift. Ji apie kiekvieną savo buvusį sukuria po tooookią dainą, kad jiems lieka tik raudonuoti ir teisintis. Pavyzdžiui, Johnas Mayeris, išgirdęs dainą apie save “Dear John” (“Brangusis Johnai”), nebeištvėrė: “Ji mane pažeimino!” – ir sukūrė... atsakomąją dainą. Aišku, ne pačiais gražiausiais žodžiais.

Gali pasielgti ir kaip Rita Ora. Ji per tviterį įsivėlė į viešą santykių aiškinimąsi su eksu Robu Kardashianu (ir kas tai giminei ne taip?).

Arba gali praryti nuoskaudą kaip Katy Perry ir gyventi toliau. Kai jos eksas Russelas Brandas pradėjo visiems taukšti, esą jų santuoka tapo pasmerkta nuo tos akimirkos, kai jis nulipo nuo dramblio, kuriuo jojo prie altoriaus, be to, mylėdamasis su žmona jis kaskart vietoj jos įsivaizduodavęs kokią nors kitą, Katy ėmė dažytis plaukus vis keistesnėmis spalvomis, stulbinti įžūliais apdarais, užsisklęsdavo su draugais, tėvais ir net močiute, bet galop liko ta, kuria visi žavisi.

Be abejo, siaučiant emocijoms labai sunku suprasti, kokia ta tavo reakcija į negarbingą buvusiojo elgesį – normali ar nelabai. Tad paprašėme tai įvertinti santykių ekspertę Samanthą Jayne – nagi, pasitikrink, kaip reaguotum į tam tikras situacijas, ir pažiūrėk, ką apie tai mano specialistė.

Netyčia susitinki su geriausiu ekso draugu. Šis, užuot maloniai pasisveikinęs, elgiasi itin atžagariai, šiurkščiai. Tavo reakcija:

a) sukandusi dantis išlieki mandagi ir pasistengi kuo greičiau atsisveikinti;
b) nepabūgsti atvirai su juo pasikalbėti apie skyrybas – nenori, kad jam liktų kokių neaiškumų ar neigiamų jausmų tavo atžvilgiu;
c) liepi perduoti buvusiajam kokią nors ne itin cenzūrinę ir ne itin mandagią žinutę.

Samantha pataria
Būk mandagi, maloni, o jei turi ką pasakyti apie skyrybas, kalbėk faktais. Nemaišyk ekso su purvais – tavo žodžiai jį tikrai pasieks, ir kvailės vietoje atsidursi tu. Net jei labai blogai jaustumeisi, nereikia pasirodyti dramų gerbėja.

Ką tik pamatei nelabai malonią žinutę ekso feisbuko sienoje ir puikiai žinai: tai – apie tave. Tavo reakcija:

a) išmeti eksą iš draugų ir nebekreipi į jį dėmesio. Nenori būti įtraukta į jokias nesąmones;
b) skubiai susisieki su jūsų bendrais draugais ir papasakoji savąją tiesą, tada apskundi eksą feisbuko administracijai – tegul Markas Zuckerbergas įsikiša ir išsprendžia jūsų santykių problemas;
c) nieko nelaukusi pakomentuoji jo žinutę: “Ei, idiote, nustok apie mane skleisti niekus. Nejau mama nemokė tavęs mandagumo?”

Samantha pataria
Pamėgink atsiriboti ir duok buvusiajam laiko išsigydyti žaizdas – jis pyksta ir jam skauda. Gali būti, jog vėliau atsitokės ir atsiprašys. Nevelk į visa tai draugų ar feisbuko administracijos. Geriau nustok čia lankiusis, susirask malonesnės veiklos.

Geriausia draugė įspėja, kad tavo buvusysis skleidžia gandus, neva tu esanti palaido elgesio mergina, nevengusi šokti į kitų lovas net ir būdama su juo. Tavo reakcija:

a) susisieki su kitomis draugėmis bei draugais ir bandai gelbėti savo reputaciją;
b) paskambini eksui ir atvirai iškloji, ką manai apie tokį jo elgesį. Tiesa, kalbi kuo ramesniu tonu;
c) nusiunti jam piktą žinutę arba palieki įrašą jo feisbuko sienoje: “Eik ******, subingalvi!”

Samantha pataria
Geriausia būtų susisiekti su buvusiuoju ir ramiai paklausti, kodėl jis prikalbėjo apie tave tokių bjaurasčių. Blogiausia, ką gali padaryti, – viešai jį provokuoti. Tai tolygu mojuoti įsiutusiam buliui raudonu skuduru prieš pat nosį. Juk kadaise mylėjai šį vyrą – nereikia kitų velti į jūsų ginčą. Argi trokšti psichės reputacijos?

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis