Mitai apie veido bruožus, išduodančius vyro jausmus TAU

Ne veido bruožai, o jų momentinė išraiška išduoda, ką galvoja vaikinas.

Veidotyra užsiimantis prancūzų mokslininkas Jeanas Spinetta teigia, kad veidas niekada nėra užbaigtas kūrinys. Bruožai keičiasi metams bėgant, kiekvienas išgyvenimas veide palieka žymę. Tačiau pasąmonė neleidžia veido iššifruoti tiksliai, nes kiekvienam žmogui patraukliausias į jį panašus nepažįstamasis. Moterims labiausiai patinka simetriški veidai. Tyrimai su gyvūnais tai patvirtino: tarp potencialių partnerių didžiausiomis simpatijomis apdovanojami simetriškų snukučių gyvūnai. Štai mokslininko perspėjimai apie mitus, kuriais besivadovaudamos moterys mėgina perskaityti vyrų veidus.

Mitas Nr. 1 Netikėk lūpomis. Kartais mąstome stereotipiškai: plačios išraiškingos vyro lūpos reiškia išskirtinį jausmingumą. Tai tikrai nėra taisyklė. Išraiškingų lūpų jaunuolis gali būti visiškai asketiškas, nesidomėti moterimis. Jeigu vis dar manai, kad kietai suspaustomis lūpomis jaunuolis taupus ir santūrus – klysti. Šis stereotipas yra paremtas prielaida, jog suspaustos lūpos - supykusio žmogaus išraiška. Juk lūpų forma - paveldimas bruožas. Visai kas kita, jei lūpų kampučiai išlenkti žemyn. Ši veido išraiška byloja apie užsispyrusį, dažnai skeptišką, bet protingą vyrą.

Mitas Nr. 2 Apgaulinga šypsena. Nepažįstamas vaikinas visiems aplinkui šypsosi. Situacija dvejopa: šypsena gali būti ne tik meili ir draugiška, bet ir nenuoširdi, netikra bei prisitaikanti. Iš šypsenos šiais laikais bene sunkiausia ką nors apie žmogų nuspręsti. Teks šifruotei pasitelkti kitas veido dalis.

Mitas Nr. 3 Akys negali meluoti. Gali, dar ir kaip. Netgi mėlynos, kaip dangus. Įprasta manyti, kad žydrų akių vyrai mieli ir kuklūs. Deja, akių spalva nieko nereiškia. Svarbiau jų forma, žvilgsnis. Intravertų, užsidariusių savyje, akys ne tokios žvitrios, kaip ekstravertų, kuriuos domina visas pasaulis.
Mokslininkų nustatyta, kad melagiai pokalbio metu akis suka į kairę - tai susiję su smegenų pusrutulių veikla. O kai žmogus bando ką nors sąžiningai prisiminti, jo akys krypsta į dešinę. Jei tavo aistrų objektas, atsidūsta ir žvelgdamas primerktomis akimis į kairę aiškina, kad nesitarėte dėl pasimatymo, tai turėtų sukelti įtarimą. Ir net jei vaikinas žiūri į akis, nereiškia, kad kalba tiesą. Tikri melagiai šį triuką nušlifavę tobulai.

Aiškinantis santykius su vaikinu, verta stebėti ne tik veido, bet ir kūno kalbą. Melagis žiūri į akis ir stengiasi užhipnotizuoti, tačiau tuo pačiu metu kontroliuoti viso kūno jis nepajėgia. Jei vaikino rankos virpa, jis nežino kur jas padėti, o kojos neranda vietos po stalu, tai signalas, kad jis nėra nuoširdus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis