Mano vyro frazės, kurių aš negaliu pakęsti

„Man tinka šita suknelė?“ – vakar paklausiau vyro. „Taip“ – sumurmėjo jis. „Nestorina?“ – dar pasitikslinau, nes nepatikėjau, kad per tą pusę sekundės buvo įmanoma ką nors įvertinti. Ir tada viskas prasidėjo...

„Ar su šia suknele aš neatrodau stora?“, „Tu tikrai mane myli?“, „Jei tu mane tikrai mylėtum, tuomet taip nesielgtum ir aplamai, man toks klausimas net neiškiltų!“ – anot mano vyro, čia tik mažoji dalis frazių, kurias jam nuolatos tenka iškęsti. Ir žinai ką, aš tikrai pripažįstu, kad kartais mano klausimai ir reakcija į atsakymus iš tiesų erzina. Bet mano mylimiausias net nesusimąstė, kiek kartų man tenka nuryti susierzinimą dėl jo pasisakymų.

„Šito aš neprisimenu“
Dažniausiai ši frazė nuskamba tuomet, kai primenu jo paties pažadus. Jau išmokau iš karto nekelti isterijos, nes gali būti, kad jis ne išsisukinėja, o iš tiesų neprisimena, juk visiems žinoma, kad vyrai kelių darbų vienu metu daryti nesugeba. Todėl aš nepykstu ir nesiginčiju, o ramiausiai pasakau: „Tai gerai, aš tau primenu“.

„Aš buvau girtas“
Tai turbūt pats geriausias pasiteisinimas, kuris, anot mano vyro, atleidžia nuo bet kokios atsakomybės. Tik įdomu kaip jis sureaguotų, jei naktį aš negrįžčiau namo, kazino išleisčiau visus bendrus pinigus, o mano telefone mirgėtų kalnas naujų nežinomų numerių. Ar pasiteisinimas „Brangusis, bet aš juk buvau girta“ taip pat padėtų?

„Aš buvau užsiėmęs! Aš dirbau!“
Kartais man atrodo, kad mano vyro viršininkas – tikras despotas! O gal mano vyro alga tokia atimanti žadą, kad jis ryžtasi taip „įtemptai“ dirbti, nustumdamas asmeninį gyvenimą į antrą planą? Nei viena, nei kita! Tiesiog „aš dirbau“ yra geriausias pasiteisinimas, jei toje situacijoje netinka „buvau girtas“. Nupirkai, padarei, sutvarkei, nuvežei, paėmei... Visi panašiais žodžiais prasidedantys klausimai turi pasiteisinimą - NE, NES AŠ DIRBAU! Tarsi aš pati nedirbčiau... Tik man kažkaip pavyksta viską suderinti.

„Net nežinau, kas man buvo užėję“
Tiesiog frazė žudikė, idealiai deranti su „Aš buvau girtas“. Beje, dažniausiai jos ir būna panaudojamos abi, tarsi jei girtumas išsisukti nepadės, nežinojimas išgelbės.

„O tu pati negali?“
Kad aš galiu viską padaryti pati – ir taip savaime aišku, bet nesiruošiu užsikrauti visko ant savų pečių vien tam, kad eilinį kartą įrodyčiau kažką galinti. Jei jau kažko paprašiau, vadinasi ne šiaip sau iš neturėjimo ką veikti.

„Tuoj man išvis nieko negalima bus daryti“
Šita frazė turi daug skirtingų atmainų: tai gal man išvis su draugais nebendraut, tai gal man išvis niekur nebeit ir t.t. Žodžiu, kada reikia iš gynybos pereiti į puolimą, traukiamas šis koziris.

„Gerai jau, darom kaip TU nori…“
Čia svarbiausia pabrėžti žodį TU. Frazė, kuri turi priversti mane susimąstyti ir pakeisti savo nuomonę. „Gerai, darom kaip TU nori… nors TU neteisi“ – taip turėtų skambėti pilnas variantas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis