Kokios moterys traukia vyrų žvilgsnius?Švelni, gundanti, seksuali, pasitikinti savimi... Sąrašas, kokia turėtų būti moteris, tikrai netrumpas. Tačiau Kanados mokslininkai siūlo į viską žvelgti paprasčiau. Žmogaus patrauklumą spėjame įvertinti vos per akimirką ir tą akimirką svarbiausias tikrai ne pasitikėjimas savimi.

Vankuverio universiteto mokslininkai atliko įdomų eksperimentą, kuriame sudalyvavo tūkstančiai abiejų lyčių savanorių. Eksperimento dalyviams buvo pateikiamos priešingos lyties atstovų nuotraukos ir prašoma įvertinti jų patrauklumą. Dauguma vyrų pasirinko tas moteris, kurių veido išraiškos buvo laimingos arba šiek tiek susidrovėjusios. O štai rimtos ar susimąsčiusios moterys jų dėmesio nepatraukė.

Įdomu tai, kad moterys, vertindamos vyrus, rinkosi visiškai priešingus variantus: besišypsantys ir laimingi vyrai jų nesužavėjo, o štai išdidi ir rimta veido išraiška iš karto patraukė dailiosios lyties atstovių dėmesį.

Tyrimas, kurio rezultatai greitu metu bus publikuojami žurnale „Emotion“ parodė, kad rinkdamiesi antrąją pusę, moterys ir vyrai vadovaujasi skirtingais prioritetais. Moterys ieško solidžiai ir patikimai atrodančių vyrų, kurie galėtų jomis pasirūpinti, o vyrai - atsipalaidavusių moterų, kuriomis galėtų rūpintis patys arba drovių, kurių drovumas vyrams asocijuojasi su moralinėmis vertybėmis.

Beje, Škotijos universiteto psichologas David Perrett tvirtina, kad rinkdamiesi partnerį, žmonės jame ieško savo pačių bruožų. Kuo daugiau panašumų, tuo žmogus mums atrodo patrauklesnis. David Perrett atliko tyrimą: jis surinko kelis šimtus savo studentų nuotraukų ir specialios programos pagalba pakeitė jų veidus iš moteriškų į vyriškus bei atvirkščiai – iš vyriškų į moteriškus. Naujosios nuotraukos buvo išdalintos tyrimo dalyviams, kurie turėjo išsirinkti jiems patraukliausiai atrodantį priešingos lyties atstovą. Absoliučiai niekas iš dalyvių neatpažino naujojo savęs, tačiau dauguma, nurodydami jiems labiausiai patikusį veidą, parodė būtent į savo pakeistą atvaizdą. Šis paprastas eksperimentas leidžia daryti prielaidą, kad rinkdamiesi partnerį, jo išvaizdoje mes ieškome savo pačių bruožų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis