Santykių ekspertė pataria: nežinau, ar jis mane vertina

Su vaikinu draugauju jau 5-is mėnesius. Per tą laiką buvo visko... Jis man skirdavo vos 2-3 valandas per dieną, nes norėdavo pabūti su draugais. Suprasdavau jį, bet būdavo liūdna dėl tokių jo veiksmų, o jis tiesiog atsakydavo „aha“, „taip, suprantu“. Vieną dieną atrodo, kad mūsų santykiai geri, vyrauja abipusis supratimas, kitą dieną atrodo, kad jis nesistengia, nevertina manęs (draugės pirmos tai pastebi).

Nežinau ar jis mane myli. Kartą turėjome pokalbį apie tai, kad jis mane skaudina, neskiria laiko. Aš jo paklausiau, kaip jis jaustųsi, jeigu mylėtų ir stengtųsi, o pats gautų špygą į veidą. Tuomet jis papasakojo, kad mylėjo vieną merginą. Buvau įskaudinta po tų žodžių.

Aš jį myliu, stengiuosi suprast, viską darau, kad jis būtų laimingas, aukojaus dėl jo, žeminau save. O kai išgirdau tuos žodžius, viduje kažkas nutrūko. Labai verkiau. Kita dieną nusprendžiau, kad reikia atleisti. Aš dėl jo aukojuosi, o jis savo meilės nelabai ir rodo. Jis sako, kad pasitaisys. Būna dienų, kurios nerealios su juo, bet būna, kad jis tiesiog nesiklauso ir nusispjauna ant manęs. Stengiuosi tikėti, kad taip nėra, bet nežinau, kaip yra iš tikrųjų. Ar aš per daug susireikšminu, ar jis tikrai nemyli ir nevertina manęs?

ATSAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ
Inga Aukštakojienė
Tobulasjausmas.lt autorė

Ar ne per daug susireikšminusi? Tekste labai daug žodelio „AŠ“, bet iš tiek, kiek papasakota, sunku įvertinti ar tai savęs sureikšminimas, ar nuogąstavimas dėl nepateisintų lūkesčių.

Šioje situacijoje įžvelgiu tris pagrindines problemas: 1. Partnerio savinimasis 2. Manipuliacijos jausmais 3. Skirtingi poreikiai vienas kito atžvilgiu.

Nors laiške rašai, kad suprasdavai draugo norą pabūti su draugais, bet tavo liūdesys ir išsakyti priekaištai sako ką kitą. Dvi, trys valandos kasdieninio pasibuvimo kartu yra ganėtinai daug, bet tau tai yra per mažai. Tu pyksti, kad likusią laisvo laiko dalį jis praleidžia ne su tavimi. Greičiausiai taip yra dėl to, kad pati neturi kitokių veiklų, pomėgių ir visas gyvenimas sukasi tik apie jį. Tuo tarpu tavo vaikinas turi kitokių poreikių ir tai yra normalu. Nenormalu norėti, kad visas partnerio dėmesys būtų skirtas tik tau. Šiuo atveju mes nekalbam apie dėmesio stygių, nes jūs susitinkate kasdien. Mes kalbam apie per didelius tavo lūkesčius ir norą, kad žmogus priklausytų tik tau. Tokių problemų nepatiria merginos, kurios ir be vaikino turi ką veikti. Kurios taipogi nori turėti erdvės savo pomėgiams, draugėms ir kitokiems asmeniniams dalykams.

Tas momentas, kai tu pasruvai ašaromis dėl savo vaikino praeities meilės potyrių, dar kartą patvirtina tavo egoizmą ir savininkiškumą. Tavo reakcija ir net pasakymas, kad tu jam atleidai, savaime kalba apie tavo patirtus jausmus sužinojus tuos faktus apie jo praeitį. Tai pyktis (dėl ko reikėjo atleisti), pavydas, neapykanta (viduje kažkas trūko. Juk tu tiek dėl jo stengeisi, o neturi to, ką turėjo ji), širdgėla (tai, kad tave tie žodžiai įskaudino), liūdesys (ašaros). Visos šitos emocijos tavyje užgimė dėl tavo egoistiško savininkiškumo ir savigailos. Juk kalbėjot apie jo praeitį! Tai juk nieko bendro neturi su tavimi ir su jūsų santykiais.

Nors laiške rašai kaip tu stengeisi, aukojaisi, net žemindavaisi, tačiau visi šie veiksmai vėliau buvo naudojami kaip priekaišto priemonė. Kalbėdama jam apie tai, kaip tu ji myli ir stengiesi dėl jo laimės, tu manipuliuoji jo jausmais, norėdama iš jo gauti daugiau, nei jis tau duoda. Tad meilės auka tavęs negalima būtų vadinti. Visą tai darai tam, kad gautum, o ne iš asmeninio poreikio duoti.

Realiai santykiuose problemų aš nematau. Jis kasdien skiria laiko tau. Atsižvelgdamas į tavo norus žada, kad pasitaisys. Tai rodo, kad tu jam rūpi, kad jis nori išsaugoti santykius. Galbūt jam nelabai sekasi, nes jo gyvenimas nesusideda tik iš oro, maisto ir tavęs. Jis nori ir kitaip leisti laiką, dėl ko tau atrodo, kad jam į tave nusispjaut. Bet jai iš tiesų taip ir būtų, šiai dienai jūs jau nebebūtumėte pora. Tačiau tavo priekaištai ir manipuliacijos gali lengvai prie to privesti.

Reziumė tokia: visos problemos yra tavyje. Tavo mąstyme apie tai, kokia turi būti partnerystė. Tavo per dideliuose poreikiuose. Asmeninio gyvenimo neturėjime ir savininkiškume. Santykiai nėra kalėjimas, kuriame apart savo partnerio tu daugiau nieko neturi. Ir jeigu tavęs, apart savo vaikino, daugiau niekas gyvenime nedomina, tai nereiškia, kad tu vaikinui nerūpi vien dėl to, kad jo gyvenimas yra turiningesnis, nei tavo.

Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums arba rašyk tiesiogiai Ingai. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis